Jump to content
Dogomania

Miśka z Wojtyszek czyli dowód, że każdy może pomóc :)


misiobeat

Recommended Posts

Na początku mojego wątku chcę bardzo podziękować "dziuńkowi" i "mal3nie". To dzięki ich pomocy i wsparciu Miśka jest teraz w ciepłym domu, moim domu :)
W temacie napisałem że każdy może pomóc... dokładnie. Ja znalazłem Miśkę dzięki postowi który wstawiła dziuniek. Potem ona i mal3na pomogły mi w walce o wyciągnięcie jej ze schroniska. Czasami wystarczy udostępnić info o psiaku by przyczynić się do jego szczęścia. Proste, prawda? :razz:
Na początku Misia miała być Kasią, ale stała się Miśką bo jakoś tak to imię do niej bardziej pasuje. Na początku miała też być Westką ale okazało się, że coś z Westa ma ale na pewno nim nie jest, tym bardziej gabarytowo (22,5 kg) :crazyeye:
Jak na razie przerobiliśmy już wizyty u Weterynarza (antybiotykoterapia, odpchlenie, ściągnięcie szwów po sterylizacji), strzyżenie i kąpiel. Miśka powoli się aklimatyzuje i sukcesywnie zwiększa swoją wartość - pogryzła telefon, prześcieradło, zalała mi kawą pilot od tv (nie wiem jak jej się udałą strącić kubek z szafki :) ).
Poniżej Miśka "przed i po" a także jej miłosne wyznanie zrobione z prześcieradła :)
[attachment=2964:10909.attach]

Link to comment
Share on other sites

Dziś mija tydzień naszego wspólnego mieszkania :) Postępy rewelacyjne! Miśka robi się coraz bardziej kontaktowa, już w sumie nie podskiuje w domu, załapała po co są spacery :D
Staram się wychodzić bez niej z domu i pokazywać, że nie każde ubranie butów to spacer. Jak wracam to radość jest przeogromna, Miśka cieszy się jak małe szczenię. Ogólnie nie zachowuje się jak 8 letni pies tylko roczniak. Jest bardzo ciekawska, na spacerach potrafi usiąść i siedzieć po środku parku, tylko po to, żeby sobie poobserwować wszystko dookoła :D
Fotka ze spaceru po parku i widok jaki mi zaserwowała po przebudzeniu :)
[attachment=2980:10930.attach]

Link to comment
Share on other sites

Ale fajnie widziec ja na wolnosci:) Kibicowalam Wam i ogromnie ciesze sie, ze sie udalo!
Jaka ona ma siersc, spytam z ciekawosci? Miekka czy szorstka, terierowata?
Z wygladu - skyterier, ale one maja zdaje sie jedwabista, gladka siersc:) I nie sa biale;)
Cudna jest! Moze jekies gryzaki/zabawki - zeby nie niszczyla w domu?
Serduszko wygryzione z przescieradla niesamowite:)))
Ona powoli nauczy sie wszystkiego...
pewnie mieszkala gdzies na wsi, wiec jest pol-dzikuska...
Jednak psy w kazdym wieku ucza sie nowych zachowan:)
A szczegolnie takie po przejsciach:)
Bede zagladala tutaj:)

Edited by Migotka2007
Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja. Jestem taka szczęśliwa, że Misia znalazła dom i to w tak krótkim czasie. Czuję się trochę tak, jakbym jej darowała życie, bo przecież nikt jej nigdzie nie ogłaszał, a wystarczyło jedno, malutkie zdjęcie wstawione na stronie westów. Myślę, że Misia ma niezwykłe szczęście, że trafiła na Misiobeata, bo wyciągnąć psa nawet z takiego "schronu" to jedno, a pokochać go i być wyrozumiałym na jego "niedostosowanie" do warunków domowych to drugie. Ludzie zwykle chcieliby mieć pieska jak z reklamy "śpi i jeść nie woła", a rzeczywistość często jest bardzo prozaiczna. Ale trzeba to przeczekać, psi przyjaciel to ogromny skarb dla człowieka.
Na pocieszenie dodam, że mój jeden psiak z Wojtyszek zjadł po przybyciu oprócz wszystkiego, co jadalne i nie zabezpieczone(chleb, kanapki, wędlina, zupa z garnka itp.) dwa mydła, puszki kocie (puste) i łyżkę drewnianą (trzonek zostawił). Drugi (też z Wojtyszek) natomiast ma manię wylizywania wszystkich posłań i jak już nie ma co, to ssie położone kocyki i prześcieradełka. I co na to poradzić?
Wszystkiego najlepszego dla Misi, Misia i Beat!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...