Jump to content
Dogomania
asz26

psy znalezione w lesie

Recommended Posts

2 godziny temu, bakusiowa napisał:

Może trzeba będzie trochę rozgnieść karmę bo granulki mogą być za duże.

Już ma zmienione zęby na stałe więc da sobie radę,nie dostawała całkiem drobnej karmy więc sobie poradzi.A co do gotowanego jedzenia to nie za bardzo chce jeść ryż,woli suchą karmę w przeciwieństwie do mojej Kodusi ona wolała gotowane jedzenie.Czika jest jej przeciwieństwem pod każdym względem :-) 

Może na początek kup jej małe opakowanie bo jak nie będzei chciała jeść to zostaniesz z wielkim worem drogiej karmy... spróbuj może kupić małą ilość w sklepie zoologicznym na spróbowanie. Mam tak z kotem Felkiem, który powinien jeść mokrą nerkową i je tylko 1 rodzaj i to z musu...

16 minut temu, kasiasekret napisał:

Może na początek kup jej małe opakowanie bo jak nie będzei chciała jeść to zostaniesz z wielkim worem drogiej karmy... spróbuj może kupić małą ilość w sklepie zoologicznym na spróbowanie. Mam tak z kotem Felkiem, który powinien jeść mokrą nerkową i je tylko 1 rodzaj i to z musu...

Czika dostała worek karmy od Bakusiowa za który bardzo dziękuję.Tej karmy nie kupię u nas w zoologicznym ani w gabinecie,trzeba zamawiać.Trudno będzie musiała ją jeść,jej zdrowie ważniejsze,puszczę Kiciuche to będzie jeść żeby jej Kicia nie zjadła :-)

A ja tylko tak... weterynarze nie są dietetykami - nie zapominajcie o tym. Oni na studiach mają niewiele godzin nt żywienia psów i to głównie te zajęcia prowadzone są przez dystrybutora jednej marki karmy (polecanej i przez Twoją wetkę:) ), który potem chętnie współpracuje z lecznicą.
Jeżeli chodzi o karmy dla alergików, jest trudno, ale nie ma tragicznie. Generalnie żaden pies nie powinien jeść karm ze zbożami... więc mój nie je. Warto kupić małe worki, takie małe worki, próbki karm są do kupienia choćby w sklepie Kocimiętka (w innych sklepach zapewne też, ale piszę o sklepie, w którym robię zakupy) - no i tam są same dobre karmy, żadne pasze dla kur nie są sprzedawane. Jak tam zamawiam, zawsze dostaję karmę na drugi, trzeci dzień ;) Oczywiście nie zawsze tam kupuję, bo zazwyczaj korzystam z zoo+ albo telekarmy, jak już wiem, co pies/kot może jeść.

Karmy, które bym spróbowała przy alergikach, podsyłałam je również na wątku Miłeczki:

1). https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/366013
2). https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/411793
(te karmy osobiście znam)

A te poniżej są trochę z wyższej półki:
3). https://www.kocimietka.pl/wildes-land/1721-wildes-land-sucha-karma-królik-z-ziemniakami.html
https://www.kocimietka.pl/eden-dog/1751-eden-dog-country-cuisine-kaczka-jagnięcina-6kg.html
4). ZiwiPeak podobno też dla alergików jest fajna, niestety cenowo już niefajnie: https://www.kocimietka.pl/ziwipeak/1802-ziwipeak-air-dried-dog-food-lamb-jagnięcina-454g.html

Karma Purizon też powinna spełnić oczekiwania (mojej znajomej się sprawdza u suni ogromnej alergiczki): jagnięcina z łososiem, ryba albo dziczyzna z królikiem.
Przejrzyj też sklep Kocimiętka, tam jest wiele ineresujących karm, które mogłyby się sprawdzić.

Aaaa i przy wyborze karmy nie patrz na samą cenę, ale i dawkowanie. Karmy bezzbożowe często mają 2-3x mniejsze dawkowanie niż np. taki Royal, co oznacza że wychodzi taniej. Ja za Purizona dla kota płacę mniej niż jakbym podawała choćby Whiskasa, mimo że na peirwszy rzut oka Purizon jest droższy :)) Po prostu szybciej się najada, mniej je :) Dla porównania karma Naturea, worek 2kg u kota starczył na 4msc, gdzie normalnie worek 2kg dobrej, bezzbożowej (ale nie z najwyższej półki) karmy idzie w około 1,5-2mscy (no w przypadku Hillsa czy Royalu taki worek starczyłby na 2, maks 3 tygodnie).

1 godzinę temu, bakusiowa napisał:

Odsyp część karmy a resztę szczelnie zabezpiecz i umieść w chłodnym miejscu aby nie straciła  smaku i wartości.

O, to też ważne... otwarty worek traci na wartości, w takim worku pod wpływem wilgoci lubią też się rozwijać różne drobnoustroje... wywietrzała karma, do tego z dodatkami w postaci malutkich gości to proszenie o kłopoty zdrowotne.

Ja zawsze przesypuję do mniejszych pudełek, około 1-2kg pudełeczek, takie pudełeczka do kupienia są wszędzie, czasem w Lidlu, czasem w biedronce. W przypadku psiej karmy, akurat kupuję takie worki z suwaczkiem, część przesypuję do wiaderka zamykanego i trzymam w najchłodniejszym miejscu w domu, nigdy na słońcu. 

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

O, to też ważne... otwarty worek traci na wartości, w takim worku pod wpływem wilgoci lubią też się rozwijać różne drobnoustroje... wywietrzała karma, do tego z dodatkami w postaci malutkich gości to proszenie o kłopoty zdrowotne.

Ja zawsze przesypuję do mniejszych pudełek, około 1-2kg pudełeczek, takie pudełeczka do kupienia są wszędzie, czasem w Lidlu, czasem w biedronce. W przypadku psiej karmy, akurat kupuję takie worki z suwaczkiem, część przesypuję do wiaderka zamykanego i trzymam w najchłodniejszym miejscu w domu, nigdy na słońcu. 

Dziękuję za podpowiedzenie sklepu i karm na pewno sprawdzę.A co do karmy,zawsze przesypuje do puszek na karmę i szczelnie zamykam,wiem że wietrzeje.Nigdy nie miałam psa alergika więc mile widziane są wszystkie podpowiedzi co do karmienia takiego psa.Nawet prosiła bym o podawanie nazw karm,żebym mogła jakąś dobrać bo ta jest bardzo droga,jedyny plus to taki że Czika jest malutka więc dużo nie je i worek karmy starczy jej na długo.