Jump to content
Dogomania

PSY ZNALEZIONE W LESIE


Recommended Posts

2 godziny temu, bakusiowa napisał:

Może trzeba będzie trochę rozgnieść karmę bo granulki mogą być za duże.

Już ma zmienione zęby na stałe więc da sobie radę,nie dostawała całkiem drobnej karmy więc sobie poradzi.A co do gotowanego jedzenia to nie za bardzo chce jeść ryż,woli suchą karmę w przeciwieństwie do mojej Kodusi ona wolała gotowane jedzenie.Czika jest jej przeciwieństwem pod każdym względem :-) 

Link to comment
Share on other sites

Może na początek kup jej małe opakowanie bo jak nie będzei chciała jeść to zostaniesz z wielkim worem drogiej karmy... spróbuj może kupić małą ilość w sklepie zoologicznym na spróbowanie. Mam tak z kotem Felkiem, który powinien jeść mokrą nerkową i je tylko 1 rodzaj i to z musu...

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, kasiasekret napisał:

Może na początek kup jej małe opakowanie bo jak nie będzei chciała jeść to zostaniesz z wielkim worem drogiej karmy... spróbuj może kupić małą ilość w sklepie zoologicznym na spróbowanie. Mam tak z kotem Felkiem, który powinien jeść mokrą nerkową i je tylko 1 rodzaj i to z musu...

Czika dostała worek karmy od Bakusiowa za który bardzo dziękuję.Tej karmy nie kupię u nas w zoologicznym ani w gabinecie,trzeba zamawiać.Trudno będzie musiała ją jeść,jej zdrowie ważniejsze,puszczę Kiciuche to będzie jeść żeby jej Kicia nie zjadła :-)

Link to comment
Share on other sites

A ja tylko tak... weterynarze nie są dietetykami - nie zapominajcie o tym. Oni na studiach mają niewiele godzin nt żywienia psów i to głównie te zajęcia prowadzone są przez dystrybutora jednej marki karmy (polecanej i przez Twoją wetkę:) ), który potem chętnie współpracuje z lecznicą.
Jeżeli chodzi o karmy dla alergików, jest trudno, ale nie ma tragicznie. Generalnie żaden pies nie powinien jeść karm ze zbożami... więc mój nie je. Warto kupić małe worki, takie małe worki, próbki karm są do kupienia choćby w sklepie Kocimiętka (w innych sklepach zapewne też, ale piszę o sklepie, w którym robię zakupy) - no i tam są same dobre karmy, żadne pasze dla kur nie są sprzedawane. Jak tam zamawiam, zawsze dostaję karmę na drugi, trzeci dzień ;) Oczywiście nie zawsze tam kupuję, bo zazwyczaj korzystam z zoo+ albo telekarmy, jak już wiem, co pies/kot może jeść.

Karmy, które bym spróbowała przy alergikach, podsyłałam je również na wątku Miłeczki:
 

1). https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/366013
2). https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/411793
(te karmy osobiście znam)

A te poniżej są trochę z wyższej półki:
3). https://www.kocimietka.pl/wildes-land/1721-wildes-land-sucha-karma-królik-z-ziemniakami.html
https://www.kocimietka.pl/eden-dog/1751-eden-dog-country-cuisine-kaczka-jagnięcina-6kg.html
4). ZiwiPeak podobno też dla alergików jest fajna, niestety cenowo już niefajnie: https://www.kocimietka.pl/ziwipeak/1802-ziwipeak-air-dried-dog-food-lamb-jagnięcina-454g.html

Karma Purizon też powinna spełnić oczekiwania (mojej znajomej się sprawdza u suni ogromnej alergiczki): jagnięcina z łososiem, ryba albo dziczyzna z królikiem.
Przejrzyj też sklep Kocimiętka, tam jest wiele ineresujących karm, które mogłyby się sprawdzić.

Aaaa i przy wyborze karmy nie patrz na samą cenę, ale i dawkowanie. Karmy bezzbożowe często mają 2-3x mniejsze dawkowanie niż np. taki Royal, co oznacza że wychodzi taniej. Ja za Purizona dla kota płacę mniej niż jakbym podawała choćby Whiskasa, mimo że na peirwszy rzut oka Purizon jest droższy :)) Po prostu szybciej się najada, mniej je :) Dla porównania karma Naturea, worek 2kg u kota starczył na 4msc, gdzie normalnie worek 2kg dobrej, bezzbożowej (ale nie z najwyższej półki) karmy idzie w około 1,5-2mscy (no w przypadku Hillsa czy Royalu taki worek starczyłby na 2, maks 3 tygodnie).
 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bakusiowa napisał:

Odsyp część karmy a resztę szczelnie zabezpiecz i umieść w chłodnym miejscu aby nie straciła  smaku i wartości.

O, to też ważne... otwarty worek traci na wartości, w takim worku pod wpływem wilgoci lubią też się rozwijać różne drobnoustroje... wywietrzała karma, do tego z dodatkami w postaci malutkich gości to proszenie o kłopoty zdrowotne.

Ja zawsze przesypuję do mniejszych pudełek, około 1-2kg pudełeczek, takie pudełeczka do kupienia są wszędzie, czasem w Lidlu, czasem w biedronce. W przypadku psiej karmy, akurat kupuję takie worki z suwaczkiem, część przesypuję do wiaderka zamykanego i trzymam w najchłodniejszym miejscu w domu, nigdy na słońcu. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

O, to też ważne... otwarty worek traci na wartości, w takim worku pod wpływem wilgoci lubią też się rozwijać różne drobnoustroje... wywietrzała karma, do tego z dodatkami w postaci malutkich gości to proszenie o kłopoty zdrowotne.

Ja zawsze przesypuję do mniejszych pudełek, około 1-2kg pudełeczek, takie pudełeczka do kupienia są wszędzie, czasem w Lidlu, czasem w biedronce. W przypadku psiej karmy, akurat kupuję takie worki z suwaczkiem, część przesypuję do wiaderka zamykanego i trzymam w najchłodniejszym miejscu w domu, nigdy na słońcu. 

Dziękuję za podpowiedzenie sklepu i karm na pewno sprawdzę.A co do karmy,zawsze przesypuje do puszek na karmę i szczelnie zamykam,wiem że wietrzeje.Nigdy nie miałam psa alergika więc mile widziane są wszystkie podpowiedzi co do karmienia takiego psa.Nawet prosiła bym o podawanie nazw karm,żebym mogła jakąś dobrać bo ta jest bardzo droga,jedyny plus to taki że Czika jest malutka więc dużo nie je i worek karmy starczy jej na długo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przepraszam że nic nie pisze ale jakoś ostatnio mam doła,mimo tego że mam Czike,która jest psem potrzebującym zainteresowania jak to młody pies z adhd i tak tęsknię za Kodusią,tak bardzo mi jej brakuje,ona zawsze była przy mnie w każdej chwili mogłam się przytulić do mojego kochanego niedźwiadka a teraz jej nie mam :-( Ciężko jest bez niej normalnie żyć.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, kasiasekret napisał:

Jeśli o mnie chodzi to nie ma problemu... wypłacz się, wyżal w poduszkę, to normalne... z czasem będzie mniej bolało... najważniejsze, że wszystko w porządku, że nie dzieje się nic złego.

Z Cziką wszystko ok,reszta psiaków też zdrowa i to jest najważniejsze.Jedynie czego potrzeba to karmy dla psiaków i kotów,ale bardziej w tej chwili dla kotów tych przychodzących,jest dwa które są na stałe i jeden dochodzący.Karma mokra i sucha by się przydała.Ostatnio była w promocji w mili to kupiłam a i dla tego starego wilka coś bardzo drobnego coś takiego jak dla szczeniaków bo on nie może grubej gryźć.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kasiasekret napisał:

Postaram się zamówić drobną karmę w zooplusie, ale będą ją mieli dopiero 27.09.

Mam jeszcze saszetki dla niego,wczoraj biedny był taki głodny że zjadł 11 saszetek i trochę suchej karmy ale karmę mam Brita i mimo tego że jest drobna to jeszcze jest za gruba dla niego,mam pedigri dla szczeniaków a że Czika nie może jej jeść to jemu dam.Muszę coś wymyśleć żeby go zabrać przed zimą bo on zimy nie przeżyje na ulicy.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, bakusiowa napisał:

Dorosłemu psu nie można dawać karmy dla szczeniaków. Już kiedyś przeglądałam karmy dla małych psów. Opakowania są mniejsze , największe  8 kg i dużo droższe. Trzeba  pomyśleć jak to rozwiązać bo to jest duży pies i potrzeba dużo jedzenia.

Wiem ale ja mu daję co mogę żeby się biedny najadł,już nie raz miałam łzy w oczach bo widzę jaki jest biedny a to takie mądre psisko i taki kochany.Specjalnie dla niego kupiłam fypryst żeby go spryskać bo pchły chciały go zjeść teraz już ma spokój nic go nie gryzie.Bolą go też stawy ale doraźnie to tylko pyralgine mogę podać.Ja muszę coś zrobić żeby nie spędził zimy na ulicy bo jej nie przeżyje.On już by nie żył jakbym go nie karmiła.

Link to comment
Share on other sites

Być może biedny owczarek albo nie ma zębów za wiele albo ma zepsute i bolą go przy jedzeniu suchej karmy.Czy jesteś w stanie mu gotować? To by było najlepsze rozwiązanie.Natomiast co wet to opinia dotycząca karmienia psa karmą junior.Mój pies ma 9 lat i od początku zaakceptował suchą karmę dla juniora,skończył rok spytałam się weta czy nadal może jeść tą karmę,odpowiedział,że tak,że to jest bardziej delikatniejsza karma i z wyselekcjonowanych składników.Pytanie powtarzam co jakiś czas ale za każdym razem uzyskuję odpowiedź,jeżeli taką lubi to niech je.Z tym,że ta sucha jest tylko jako na zagryzienie po gotowanym.Zawsze je najpierw gotowane a później przegryza to suchą.

Mogę wysłać dla owczarka na stawy Bioarthrex i kilka tabletek witamin,które mi pozostały Revettia(uzupełnia witaminy,wspomaga aktywność).Jeżeli byś skorzystała z mojej propozycji to potrzebuję adres do wysyłki.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, kasiasekret napisał:

Z tych karm, jakie mu dajesz która jest najdrobniejsza?

Obojętnie która żeby była mini,ale te mini są drogie,z tych mini kiedyś miał Bosch karmę i tą jadł.Ale proszę poszukać jakąś tańszą bo ta jest za droga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...