Jump to content
Dogomania

PSY ZNALEZIONE W LESIE


Recommended Posts

Kota dorosłego wolnobytującego nie nauczysz bycia w domu, chyba, że to jest malutki kociak. Ja miałam swoje dwa domowe niewychodzące (balkon latem) i w międzyczasie miałam kotkę na dt znalezioną na terenie firmy męża (po 6 m-cach u nas zmarła na raka listy mlecznej) i obecnie mam też kotkę znowu z terenu firmy męża, ok. 2-3 letnią, koczującą wcześniej pod kontenerem, która świetnie odnajduje się w domu. Aczkolwiek musiała mieć styczność z człowiekiem, bo jest już wysterylizowana i ktoś prawdopodobnie musiał ją podrzucić na teren firmy. Niewychodzące żyją dłużej i są generalnie zdrowsze.

Link to comment
Share on other sites

Ze zbiórki na pomagam.pl 55,50 na koncie jest 66,12 zł.Wiem że idą święta ale może ktoś by mógł wpłacić na udostępnione konto pare groszy na trocoxil? Koda musi dostać ostatnią dawke tego leku 5 stycznia i na jakiś czas odstawić.Nie wiem na jak długo da się odstawić ten lek.Koszt jednej dawki to 200zł .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję.Kicie szukają domu,ta z łatką na szyi jest cudowna przylepą ciągle się przytula lize po rękach a ta druga jest bardziej bojąca ale też lubi być głaskana.Już raz je odrobaczyłam i teraz będą drugi raz odrobaczane.Najgorsze jest to że jest zimno i biedne chcą siedzieć w domu a moja Koda nie lubi kotów.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, asz26 napisał:

Dziękuję.Kicie szukają domu,ta z łatką na szyi jest cudowna przylepą ciągle się przytula lize po rękach a ta druga jest bardziej bojąca ale też lubi być głaskana.Już raz je odrobaczyłam i teraz będą drugi raz odrobaczane.Najgorsze jest to że jest zimno i biedne chcą siedzieć w domu a moja Koda nie lubi kotów.

Muszę się zająć ogłoszeniem kotek. Mam koty wyróżnione które znalazły dom Będzie można podstawić Twoje kicie w te wyróżnienia. Piszesz ta z łatką na szyi. Obydwie mają łatki. Czy można liczyć na dodatkowe zdjęcia? Potrzebny jest telefon kontaktowy.

Link to comment
Share on other sites

Koniec roku był bardzo kiepski i początek nowego roku też jest zły,Koda znowu jest chora i jest z nią źle,27 grudnia byłam z nią u weterynarza bo przestała jeść nie całkiem ale bardzo mało jadła,zrobiłam jej badania z krwi na nerki i wątrobę wyszły dobrze,dostała amantix dodatkowo do trocoxilu.Miałam jej dawać 2 razy dziennie,po 4 tabletce przewróciła się na spacerze myślałam że to przez chore stawy i dałam jej jeszcze jedną tabletkę.Po 5 tabletce znowu się przewróciła więc automatycznie odstawiłam te tabletki.Dzisiaj z powrotem do gabinetu,wetka powiedziała że ona jest wyjątkowa i bardzo dużo leków na nią nie działa albo występują skutki uboczne tak jak po tych tabletkach.Dała jej zastrzyki na trzy dni nie pamiętam nazwy i tramal.Trocoxil chwilowo odstawiony bo przy nim nie można podawać leków przeciwbólowych.Nie wiem jak będzie dalej ale jest źle bardzo źle:-( Bardzo się boję o nią liczę się z tym że mogę już jej nie uratować choroby i wiek robią swoje.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest dobrze bo Koda praktycznie nic nie je i traci siły.Miała zrobione badania podstawowe na nerki i wątrobę wyszły dobrze,dostała lek po którym wystąpiły skutki uboczne ale ona już taka jest że leki nie działają na nią albo występują skutki uboczne.Odstawiłam ten lek poszłam z nią do weta i dostała nlpz w zastrzykach i tramal ale nadal nie je więc jutro z powrotem na badania tylko już bardziej rozszerzone.Wetka ma sprawdzać dokładniej wątrobę i nie wiem co jeszcze bo Koda nie je.

Link to comment
Share on other sites

Byłam z Kodą u wetki badania wyszły dobrze,w poniedziałek mam odebrać zastrzyki dla niej które wetka stosowała u swojego psa i pomogły.Podaję się jeden zastrzyk na tydzień kuracja trwa miesiąc czyli 4 zastrzyki,koszt duży jak dla mnie nawet bardzo duży 300zł ale zrobię wszystko żeby moja kochana sunia była ze mną jak najdłużej.Dzisiaj zjadła całą porcję jedzenia,jak przez weekend będzie jadła normalnie to już nic nie będzie miała robione ale jak nie będzie jadła to wetka powiedziała że będzie jej robić wszystkie badania usg i inne żeby sprawdzić czemu ona nie chce jeść.Trzymajcie kciuki za moją kochaną sunie.

Link to comment
Share on other sites

Koda w piątek zjadła całą porcję wczoraj nawet ruszyć nie chciała.Widać że chce jeść ale coś jej na to nie pozwala,podejrzewam że to też mogą być zęby.Bardzo się boję że te gruczolak którego miała w oku mógł zrobić przerzut na szczękę.Jutro będę dzwonić do wetki i jej powiem.Kości też ją bolą bo mi jęczy jak śpi.Tramal nie działa na nią tak jak powinien działać.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam po mojej tymczasi Scanodyl 50mg - 74tabl.Jest to lek przeciw zapalny,przeciw bólowy na stawy,kości,mięśnie. Skład leku to karproffen 50mg. Spytaj się wetki czy może Koda to brać,czy ten lek pomoże jej.Jeżeli tak to bym wysłała.U mnie na razie leży.Ważność Jun 2019.

Mojej Sawani pomagał przez ostatnie dwa lata.Po tym leku chodziła i nie bolały jej kości.

Link to comment
Share on other sites

Jutro zapytam o ten lek.Moja wetka już sama nie wie co jej dawać Koda to bardzo trudny pacjent.Wydaje mi się że bolą ją też zęby,jak jej dałam jeść to widać było że jest głodna chciałaby zjeść ale coś jej przeszkadzało w tym a jak już zaczęła troszkę jeść to jęczała przy tym tak jakby ją coś bolało.Nawet niechętnie je swoje ulubione ciasta.Boję się że to może być przerzut z oka na szczękę i wtedy już nie będzie ratunku :-(

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, asz26 napisał:

Jutro zapytam o ten lek.Moja wetka już sama nie wie co jej dawać Koda to bardzo trudny pacjent.Wydaje mi się że bolą ją też zęby,jak jej dałam jeść to widać było że jest głodna chciałaby zjeść ale coś jej przeszkadzało w tym a jak już zaczęła troszkę jeść to jęczała przy tym tak jakby ją coś bolało.Nawet niechętnie je swoje ulubione ciasta.Boję się że to może być przerzut z oka na szczękę i wtedy już nie będzie ratunku :-(

To musi wetka oglądnąć zęby może któryś się psuje i ją boli bardzo.To jest też bardzo istotne bo wtedy pies podchodzi do jedzenia i odchodzi.Jak jest bardzo głodny to je ale w bólu i skomli.Weź ją do weta niech oglądnie szczękę co się tam dzieje.A w ogóle niech obmaca całą głowę,szyję może tam się coś dzieje.

Mam jeszcze po Sawani karmy Royal Canin Hepatic i urinal.One są w szczelnych pudłach.Nie jest to drobna karma.Nie wiem ile kilo jej jest.Czy byś była nią zainteresowana?

Link to comment
Share on other sites

Ja każda suchą karmę przyjmę,Koda musi być na diecie ma chorą trzustke ale czasami daje jej suchą karmę i staram się żeby to była jakaś lepsza karma.Co do zębów to jest duży problem ona nie otworzy pyska trzeba by było podać jej znieczulenie ale wetka jej nie uśpi.Zaglądałam jej w domu do pyska jest bardzo źle,na 95 procent to przez zęby nie chce jeść.W piątek przebadała ją dokładnie,łapy,szyją,brzuch,zrobiła badania krwi i wyszły dobrze.A co do tych tabletek to coś mi się kojarzy ta nazwa chyba Koda dostawała te tabletki ale nie jestem pewna.Mogłam też pomylić się z koleżanki psami bo też je leczy na stawy.Zapytam wetke o te tabletki.Ja mam do oddania komuś tabletki AMANTIX 25 tabletek bo 5 Koda dostała i wystąpiły u niej skutki uboczne tak jak przy większości leków.Albo nie działają albo występują skutki uboczne i ciężko jej dobrać leki.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, asz26 napisał:

Ja każda suchą karmę przyjmę,Koda musi być na diecie ma chorą trzustke ale czasami daje jej suchą karmę i staram się żeby to była jakaś lepsza karma.Co do zębów to jest duży problem ona nie otworzy pyska trzeba by było podać jej znieczulenie ale wetka jej nie uśpi.Zaglądałam jej w domu do pyska jest bardzo źle,na 95 procent to przez zęby nie chce jeść.W piątek przebadała ją dokładnie,łapy,szyją,brzuch,zrobiła badania krwi i wyszły dobrze.A co do tych tabletek to coś mi się kojarzy ta nazwa chyba Koda dostawała te tabletki ale nie jestem pewna.Mogłam też pomylić się z koleżanki psami bo też je leczy na stawy.Zapytam wetke o te tabletki.Ja mam do oddania komuś tabletki AMANTIX 25 tabletek bo 5 Koda dostała i wystąpiły u niej skutki uboczne tak jak przy większości leków.Albo nie działają albo występują skutki uboczne i ciężko jej dobrać leki.

Ta karma jest z wyższej półki Royal Canin zresztą tak twierdzą weci.Hepatil jest na wątrobę i trzustkę a Renal na nerki.Jak dowiesz się o Scanodylu to daj znać.Jeżeli będzie potrzebny to zapakuję wraz z karmą.Prosiłam bym tylko o zwrot kosztów wysyłki.

A teraz jak Koda ma problemy z jedzeniem to może jej dawać gotowane jedzenie i rozrzedzone.Tak samo suchą karmę zalaną wodą albo wywarem z jarzyn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...