• Announcements

• Admin

Regulamin PWP i zasady ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ ! ! !   06/20/09

REGULAMIN PWP Przypominamy że PWP to część forum DOGOMANIA. Obowiązuje tu ten sam regulamin co na reszcie forum. Wątki łamiące regulamin będą zamykane - zanim założysz wątek - zapoznaj się z regulaminem forum oraz regulaminem PWP. Poza ogólnym regulaminem obowiązują zasady :1. Tematy zamieszczamy w odpowiednich podforach. Nie uznaje się wklejania watku do jakiegoś działu, dlatego, ze jest tam większy ruch. Po to sa osobne podfora żeby można było w nich zamieszczać tematy nie robiac bałaganu. 2. Zabrania się wklejania ogłoszeń, których się wcześniej nie sprawdziło! Takze prosze nie kopiować ogłoszeń np. z allegro czy innego żródła jeśli się nie sprawdziło czy jest nadal aktualne lub jest powieleniem istniejącego tematu na pwp. Jeśli ogłoszenie jest sprawdzone to prosimy wkleić całą jego treść, zgodnie z regulaminem dodawania ogłoszeń. Zabrania się wklejania samych linków. Wątki składające się wyłącznie z linku do strony schroniska, innego forum, czy stron z ogłoszeniami będą usuwane. 3.Dajac ogłoszenie do działu "psy do adopcji" prosze przestrzegać poniższych zasad a. tytuł powinien być czytelny i na bieżąco aktualizowany- jeśli np. pies znajdzie dom/przekroczy TM lub ogłoszenie będzie poprostu nieaktualne. Jesli np. pies znajdzie dom a tytuł nie zostanie zmieniony będzie to skutkowało usunięciem tematu w późniejszym terminie (jako nieaktualizowanego). Moderatorzy nie mają obowiązku grzebać we wszystkich tematach i doszukiwac się informacji czy pies znalazł dom. b. w 1 poście na samej górze nalezy podac następujące dane psa Imię: Wiek: płeć: rasa: Miasto: sterylizacja: szczepienia: Kontakt w sprawie adopcji: (prosze pamiętać, że zaglądają tu osoby nie zalogowane na forum) Opis (tutaj można już wstawic swój tekst) *Tematy w których nie ma wypełnionych tych danych będą traktowane jako tematy, w których nie jest przedstawiony pies do adopcji, a wiec usuwane lub przenosze do innych działów. *Wyjątek stanowia tematy zbiorcze schronisk, w któych przedstawionych jest kilka psów, w tym wypadku przy każdy psie prosimy osobno wypełniać takie dane. *jesli któraś z danych nie jest znana prosimy przy niej wpisać chwilowo "brak danych" c. Wklejając ogłoszenie bierzesz na siebie odpowiedzialność za wątek. Twoim obowiązkiem jest pilnowanie wątku, dodawanie nowych informacji i odpowiadanie na pytania. d. Tematy nie aktualizowane/nie odwiedzane przez pół roku bedą usuwane. UWAGA! W tym dziale nie przyjmuje się ogłoszeń o psach do sprzedaży. Tutaj znajdują się wyłącznie psy do adopcji! 4.Zasady zamieszczania watków w podforum "psy zaginione" a. umieść dokładny opis zaginionego zwierzęcia, miejsce zaginięcia (koniecznie w tytule), w miare możliwości prosze o umieszczenie zdjęcia. Prosze pamiętać że dokładny opis zwierzęcia daje większe szanse jego znalezienie. b. koniecznie dodaj kontakt c. gdy zwierze sie odnajdzie zmień tytuł watku d. nieaktualne ogłoszenia czyli takie w których udało sie odnaleźć psa i watki nieodwiedzane przez pół roku będą usuwane. 5. Zasady zamieszczania watków w pod forum "przygarne psa" a. umieść jak najdokładniejsze wymagania co do poszukiwanego psa b. poinformuj, zmieniając tytuł, jeśli watek będzie już nieaktualny c. watki nieaktualne i nie odwiedzane przez miesiąc będa usuwane 6. Zasady zamieszczania watków w podforum "inne zwierzęta" a. podforum "inne zwierzęta" służy do ogłaszania zwierząt (poza psami) do adopcji. b. w watku podaj dokładny opis zwierzęcia + kontakt w sprawie adopcji c. poinformuj, zmieniając tytuł, jeśli watek będzie juz nieaktualny d. watki nie odwiedzane przez miesiac będą usuwane UWAGA! W tym dziale nie przyjmuje się ogłoszeń o zwierzętach do sprzedaży. Tutaj znajdują się wyłącznie zwierzęta do adopcji! 7. Zasady zamieszczania watków w podforum "transport" a. prosze w tytule na poczatku umieścić informacje "PROPONUJE transport" lub ""POTRZEBUJE transport" a także umieścić informacje skad dokąd ma być transport oraz czas/date transportu- watki nie zawierajace tych danych w tytule będą usuwane. b. w watku prosze umieścic dodatkowo informacje co ma byc przewożone i jakiej wielkości. c. watki nieaktualne/nie odwiedzane będa po miesiacu usuwane. 8. Podforum bazarek posiada swój osobny regulamin, z którym należy się zapoznać przed załozeniem tam tematu. 9. Zabrania się umieszczania w wątkach zaproszeń na inne watki. 10. Jesli pies znalazł dom, ale potrzebuje jeszcze pomocy np. finansowej poproś moderatora o przeniesienie do działu "mają dom, ale potrzebują pomocy" 11. Nie akceptuje się tworzenia nowych watków, bo w "starym" jest bajzel. Jeśli jest tam bajzel poproś moderatora o oczyszczenie go. 12. Zabrania się nagminnego tzw. hopania watków. Za nagminne hopanie watków uważa się hopanie tego samego wątku 2 i wiecej razy dziennie, a takze hopanie jednego użytkownika więcej niż 5 razy dziennie. W miarę możliwości moderatorów watki będa czyszczone z hopków. 13. W wypadku gdy na watku zbierane sa fundusze konieczne jest wklejanie na bieżąco max. raz na tydzień (nie po skończonej akcji) rozliczeń w 1 poście tzn. wpłat, wydatków i salda końcowego. a. gdy fundusze zbierane są na konto fundacji/ schroniska na ogólne potrzeby rozliczenia nie sa potrzebne b. gdy fundusze zbierane sa na konto fundacji/ schroniska na KONKRETNE potrzeby/zwierzaki wklejanie rozliczeń jest koniecznie. Jednak po skończonej akcji, gdy pieniądze juz nie są potrzebne, a została nadyżwka nie ma obowiązku pytania userów na co chcą przekazać reszte pieniędzy. Fundacja/schronisko infromuje o tym ile zostało pieniędzy i że wykorzystuje je na inne potrzeby. c. gdy fundusze zbierane są na konto prywatnej osoby należy robić dokładne rozliczenia, a po skończonej akcji zapytać userów na co chca przekazać reszte pieniędzy. d. W WYPADKU GDY ROZLICZEŃ NIE BĘDĄ ZAMIESZCZANE W 1 POŚCIE WATKI BĘDĄ USUWANE, A OSOBY ZBIERAJĄCE PIENIADZE BĘDĄ BANOWANE
    • Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
asz26

psy znalezione w lesie

960 posts in this topic

1453425_718738211470069_156064757_n.jpg
Cygan-został podrzucony na działke wiosną tego roku,weterynarz określił wiek jego na około poł roku,w tej chwili ma około roku.

1461147_718739278136629_1273323057_n.jpg
Mały-znalazłam go w lesie,był przywalony drzewem.Leżał,piszczał i czekał aż ktoś mu pomoże ale nikogo chętnego nie było.Z mamą wyciągnęłam go z pod drzewa i zabrałam na działkę.

1486843_718739611469929_1667887936_n.jpg
Pusia-została wrzucona na działke jako maleńki szczeniak.W tej chwili ma rok i jest wesołą suczką.

1477388_718738544803369_738768588_n.jpg
Pudel-został znaleziony we wrześniu tego roku.Poszłam do lasu na grzyby i znalazłam wychudzonego psa który nie miał siły stac na nogach.Jak wzięłam go na rece to płakał jak dziecko.Pierwszy raz widziałam zeby psu leciały łzy z oczu.On płakał a ja nad nim,weterynarz nie dawał mu szans na przeżycie ale pies przeżył i ma się juz dobrze.

1470286_718738164803407_1272955164_n.jpgFiona-przyszła wyczerpana pod furtkę działki,była spragniona i głodna.Mama wpuściła ją na działke dała jesc,pić i została,bo nie mieliśmy sumienia jej wypedzic do lasu z którego przyszła.Suka przez jakiś czas łowiła myszy na działce i je zjadała widocznie tym żywiła się w lesie.

1456703_718739528136604_742317_n.jpgRambo-Leżał przy ogrodzeniu działki.Ktoś się go pozbył 2 stycznia tego roku.To duży pies i na początku baliśmy się go wpuścic na działke,zrobiłam mu bude z kartonu żeby nie leżał na śniegu i szukałam kogoś kto by go mógł zaadoptować ale nikt go nie chciał moze dlatego że pies nie jest piekny.

1450322_718737854803438_809652883_n.jpgŻaba-została znaleziona w lesie.Oszczeniła się pod stertą gałezi,miała 4 szczeniaki,3 znalazły domy a jeden został razem z nią u mnie na działce.

1469903_718738004803423_2069932107_n.jpgDżeki-To syn Żaby,tylko on został z tych szczeniaków znalezionych razem zŻabą.
Psy trafiały na działkę w różnym czasie.Dbałam o to żeby każdy pies trafił do weterynarza,został zaszczepiony od wścieklizny,odrobaczony i wyleczony jak była taka potrzeba.Koszty leczenia i wyżywienia pokrywałam z własnej kieszeni,suczki są wysterylizowane,częsciowo pomógł 4 Dogs i czesciowo akcja sterylizacja.Psy przyzwyczaiły się do całej mojej rodziny,jest im dobrze,mają ciepłe budy mają gdzie biegać i nikt ich nie krzywdzi.Nie mam sumienia oddać ich do schroniska czy wypędzić.Ale pojawił się problem z funduszami,coraz cięzej jest wykarmić całą ósemkę dlatego bardzo proszę o wsparcie w postaci karmy dla psów i obroży przeciw kleszczą firmy bayer,działka jest blisko lasu i jest bardzo dużo kleszczy i tylko te obroże się sprawdzają,potrzebuje 7 średnich i jedną dużą.Jeżeli jesteś osobą wrażliwą i nie jest Ci obojetny los bezpanskich psów,chcesz pomóc to podaruj tym psiakom karme.Z góry dziękuje za pomoc.

Wpłaty proszę dokonywać na udostępnione konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a
03-772 Warszawa

Nr konta: 47 2030 0045 1110 0000 0255 4530

z dopiskiem : psy Ani

Wszystkie wpłaty które wpłynęły na konto 4Dogs w roku 2014 :

Styczeń-40zł-Olcia42
Luty-100zł-Olcia42 i 70zł-Anna K,Warszawa
Marzec-100zł-Bianka0 , 60zł-Olcia42 , 50zł-Teresaa118 , 30zł-Rudakacha i 20zł-Anula
Maj-30zł-Mimiś , 30zł-Rudakacha i 100zł-p.Marcin K
Wrzesień-50zł-Rudakacha

Grudzień-40zł-Marzena R-K. , 40zł-Eliza Z.Kraków , 80zł-Rudakach

Wszystkie wpłaty które wpłynęły na konto 4DogS w roku 2015 :

Styczeń-30zł-p.Marzena R-K

Luty-400zł-p.Sławomir Z

Marzec-70zł-p.Sławomir Z , 50zł-Rudakacha , 30zł-Wiesłąwa K-D

Kwiecień-50zł-p.Sławomir Z.Dobre Miasto , 50zł-Rudakacha

Maj-200zł-p.Sławomir Z

Sierpień-40zł-p.Maria G

Wrzesień-50zł-Sławomir Z

Listopad-50zł-Sławomir Z

Grudzień-100zł-Magdalena S Warszawa

Wszystkie wpłaty które wpłynęły na konto 4DogS w roku 2016 :

Styczeń-50zł-Sławomir Z

Luty-50zł-Sławomir Z , 300zł-Sławomir Z

Marzec-150zł-Sławomir Z

Maj-50zł-Sławomir Z

Czerwiec-50zł-Sławomir Z , Katarzyna S-50 euro

Lipiec-100zł-Katarzyna S

Sierpień-30zł-Kinga B

Listopad-255zł-Małgorzata D

Wszystkie wpłaty które wpłynęły na konto 4DogS w roku 2017 :

Marzec-500zł-Małgorzata D

Kwiecień-67zł-Rudakacha

Maj-50zł-Marianna J , Rudakacha-100zł , Mimiś-50 zł , Anula-100zł

Czerwiec-400zł-Anula , Pomagam.pl-675,24 , 100zł-Bakusiowa

Lipiec-949zł-Pomagam.pl

Wrzesień- Pomagam.pl-379,23zł , Alina F-50zł

Październik-100zł-p.Ania

Zakupione obroże od kleszczy oraz koszty związane z leczeniem psów w roku 2014 :
6 średnich po 42,90zł
1 duża 46,27

Razem 303,67
leczenie Ramba-44zł

Zakupione obroże od kleszczy oraz koszty związane z leczeniem psów w roku 2015 :

sterylizacja Azy-135zł

kastracja Ramba-227zł

kastracja Dżekiego-224zł

kastracja Cygana-153zł

leczenie Azy-190zł

leczenie Pimpusia-40zł

obroże kiltix-353,72zł

szczepienia od wścieklizny-95zł

zakupione obroże od kleszczy oraz koszty związane z leczeniem psów w roku 2016 :

Leczenie Azy-182zł

Obroże kiltix-375,87

Leczenie Kota-29z

Leczenie Kody-205zł

Szczepienia i leczenie-85zł

Leczenie Kody-305zł

Sterylizacja Sary-20zł

Szczepienia 4 psów-85zł

Leczenie kotki dzikuski-35zł

zakupione obroże od kleszczy oraz koszty związane z leczeniem psów w roku 2017:

Leczenie Pimpusia-30zł i 102zł

Leczenie Kody-140zł

Obroże kiltix i foresto-444,72

Operacja Kody i leczenie-1187zł ,100zł ,50zł

Szczepienia 2 psów- 40zł

leczenie Kody-54zł

Leczenie Kody-383zł

Leczenie Fiony-197zł

Leczenie Pimpusia-50zł

Leczenie Kody-383zł

Leczenie Kody-120zł

Na koncie pozostało-  393,62zł

Wszystkim wpłacającym bardzo dziękuje za pomoc.

Ani apel znalazłam na facebook w tym czasie sama borykałam sie z kłopotami finansowymi bo mój Rafi złapał Bebeszię jak wiecie leczenie psa nie jest tanie w naszym kraju ,teraz jednak gdy gdy trochę stanełam na nogi wróciłam do watku Ani i dowiedziałam sie że dalej boryka się z problemem wykarmienia swojej gromadki ,zamówiłam jej 20kg karmy która na dniach powinna do niej dotrzeć jednak to kropla która starczy na kilka dni ,ze swojej strony Ani mogę zaoferować tylko te 20kg karmy miesięcznie ,mam swoje dwa psiaki i dokarmiam kilka psów które przychodzą do mnie pod sklep jak do stołówki dziennie gotuje im ryz z porcjami niby niewiele ale po kieszeni bije dlatego liczę że doradzi ktoś obeznany z fundacjami jak dziewczynie pomóc wykarmic swoją gromadkę czy Warce działaja jakieś fundacje wspomagające wykarmienie zwierząt w potrzebie ? Doradzcie coś dziewczynie bo ja nie jestem niestety w temacie.

Myślałam o tym nawet rozwiesiłam ogłoszenia jak znalazłam ostatniego psa ale nikt go nie chciał wiec został.Przyzwyczaiłam się do tych psów,mają do mnie zaufanie i nie chce ich oddawać.Juz wystarczająco napatrzyłam sie na ich cierpienia nie chcę żeby znów przechodziły przez to samo.

Przed swiętami dostałam karme dla psów od pani Kasi i pani Aleksandry Kołodziej za którą bardzo dziękuje,psiaki miały prezent pod choinke:)

wspaniale sa te pieski a kazdy z taka przeszloscia az lzy leca...mialy szczescie ze spotkaly Cie na swej drodze
mozesz podac mi linka do wydarzenia na fejsie

Aniu jak bedzie potrzeba to daj znać wczesniej spróbuje ci podesłać w styczniu następna karmę co do obrózek na kleszcze to jak będe w lutym zamawiać dla swoich jedną ci sfinansuję więcej nie dam rady bo mam inne deklaracje na psiaki pozdrawiam cieplutko na progu nowego roku oby ten nastepny był dla was łaskawszy a stan twojego zdrowia sie poprawił.Do siego roku Aniu

Pani bardzo dużo juz mi pomogła tak samo jak 4 dogs jakby nie oni suczki nadal by były na zastrzykach zeby nie miały szczeniaków a Żaba przez te zastrzyki dostała ropomacicza była wysterylizowana w ostatniej chwili,mi nawet jedną suke ciężko by było wysterylizować wrecz było to niemożliwe ale dzięki 4 dogs suczki są po sterylizacjach a ja nie muszę się już martwic tym ze przez te zastrzyki coś im się stanie.Życzę pani i wszystkim z dogomanii Szczesliwego Nowego Roku 2014.

[URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=718739488136608&set=oa.134097373443244&type=1"]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=718739488136608&set=oa.134097373443244&type=1 to jest link do Ani apelu który widziałam [/URL]

no nie te zdjecie miało byc ale wydarzenie na fb ale ja jestem noga w sieci słabo sobie radzę:shake: moze teraz sie uda webcal://www.facebook.com/ical/u.php?uid=100001898113141&key=AQDEE1H4YA5A5It1

[URL]https://www.facebook.com/events/518620004901699/[/URL] link do wydarzenia na fb
[IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1479512_710651705612053_169357198_n.jpg[/IMG]
Maksio-tego pieska ktos mi otruł na początku grudnia:-( Edited by asz26

link do nowego wydarznia na fb do tej pory pomogły dwie panie moze jest jeszcze ktos chetny pomóc?[URL]https://www.facebook.com/events/1421348361436195/?ref_dashboard_filter=upcoming[/URL] Edited by asz26

[quote name='asz26'][URL]https://www.facebook.com/events/1421348361436195/?ref_dashboard_filter=upcoming[/URL]
link do nowego wydarznia na fb do tej pory pomogły dwie panie moze jest jeszcze ktos chetny pomóc?[/QUOTE]
dolaczam i porozsylam..dlaczego nie moge wydarzenia udostepnic tam czasami nie powinna byc druga data kiedy sie wyd konczy?

Nie mam konta a co do wydarzenia muszę sprawdzic bo nigdy nie robiłam żadnych wydarzeń i chyba jeszcze do końca nie rozgryzłam jak to działa:)

[URL]https://www.facebook.com/events/1421348361436195/[/URL]
zajrzyjcie do wydarzenia,do tej pory pomogła pani Kasia i pani Ola niestety karma już się konczy może ktoś chce jeszcze pomóc?To nie musi byc droga karma psy jedzą kasze,ryż,bułki,mleko,puszki dla psów,salcesony dla psów wiec nie musi to byc sama sucha karma,potrzebne sa równiez obroze od kleszczy firmy bayer,działka jest blisko lasu i tylko te obroze się sprawdzaja.Nie współpracuje z zadna fundacja,do tej pory utrzymywałam psy z własnej kieszeni ale jest coraz trudniej wykarmic całą ósemke.

Kasiu stokrotne dzieki za ponowną pomoc dla Ani,:loveu: nie wiem czemu ale te psiaki zapadły mi głęboko w serce no i Ania jest super dziewczyną która nie przejmuje sie swoją chorobą ale swoje serce oddaje tym znajdą. Rozmawiam z nią na fb często wieczorem i zawsze mnie zadziwia jej troska o zwierzaki nie tylko o te jej znajdy ale o psy sąsiadów ,znajomych ,o swojego domowego psa - Ani ma w domu 9 psa który mieszka u niej od szczeniaka .Ania boi sie przyjmowac pieniążki by ktos sie do niej nie przyczepił a psiaki lubia gotowane jedzenie(choć nie są wybredne i zjadają wszystko) no i teraz będzie zimno to myslałam nad przesłaniem jej zapasu ,ryżu ,makaronu ,tych psich kiełbasek ,puszek ,ale szczerze mówiąć opłata za przesyłkę takiej paczki to kupa kasy dodatkowo, u nas Tesco przywozi zamówiony towar bez prowizji szukałam tam w Warce ale tego nie ma ,macie jakis pomysł ,czy da się tam zakupić towar przez inernet i bez wysokiej opłaty to przywiozą? Moze ktoś z dogo ma status fundacji i mieszka koło Warki pomoże w zbieraniu drobnych wpłat na jedzenie i obroże dla psiaków bo nie każdego stać na zakup karmy i przesłanie jej ,tym bardziej że są tu osoby które też mają swoje psiaki i deklarację a chciały by w jakiś sposób pomóc tej licznej gromadce .Ja prosiłam jedna fundacje o pomoc ale to nie te rejony niestety. Ania ma złote serce niestety to nie wystarcza ,nie chce zdradzać sytuacji finansowej zdrowotnej Ani bo to jej prywatna sprawa i tylko ona może o tym pisać ale naprawdę warto dziewczynie pomóc i psiakom tylko potrzeba pomysłów jak ,ja mieszkam za daleko bo gdyby to było blisko to nie raz bym podjechała z jedzeniem dla psiaków ,może ktoś ma trasę która przelatuje przez Bytom i Warkę i mógł by podrzucic 60kg paczkę raz w miesiącu ? Przepraszam że tak chaotycznie ale nigdy z wypracowań nie byłam za dobra:shake: a ciebie Aniu przepraszam że osmieliłam się pisać o tobie .Ja też narazie ci zamówię karme suchą jesli psiaki nie maja scesji zoładkowych to tą sama co ostatnio ale to dopiero po 25 .01

Nie ma sprawy:) Jeśli mogę pomóc to czemu nie? Sama mam w domy trzy kocie znajdy więc osiągnęłam pewien poziom empatii;) Nie jestem niestety mobilna i nie mam pojęcia jak można by podesłać paczkę. Przesyłki pocztowe czy kurierskie to rzeczywiści kupa kasy. Te pieniądze byłoby lepiej przeznaczyć na jedzenie czy obroże. Poszperam w necie, może na coś trafię sensownego. Pzdr.

No ja tez raczej nie mam do czynienia na co dzień z kurierami kilka razy posyłałam coś na bazarki dziewczyną od haszczaków ale pózniej doszłam do wniosku że lepiej te pieniązki co szły na opłatę przesyłki to lepiej na konto psiaka wpłacić a rzeczy nie zawsze zostały sprzedawane i nie było z tego korzyści Ja mam dwa haszcaki adoptowane i klika psiaków i kotków przychodzi do mnie pod sklep na obiadki ,nie raz jest heca pod sklepem bo jak jadę autem to z róznych stron psiaki lecą ludzie się śmieją że one moje auto na odległość słyszą .Ja jeszcze wrzucę na fb prośbę o przewóz paczki może ktos bedzie ze śląska jechał przez Warkę to Ani ją podrzuci ,mam możliwość kupić wszystko taniej na giełdzie jej psiaki będą miały co jeść a ja będe miała czyste sumienie że jej nie zawiodłam jak sie nie uda to zamówię jej znowu karmę tu nie trzeba będzie wydawać dodatkowej kasy.

A co sądzisz o batonach mięsnych? Znalazłam na stronie multikarmy 10 kg batonów za ok. 70 zł. Dostawa gratis. Może to kupić w przyszłym miesiącu?