Jump to content
Dogomania

Aleksandrów Łódzki - karelczyki


iljo

Recommended Posts

Witam,
czy wie ktoś z Was coś na temat hodowli karelskich psów na niedźwiedzie w Aleksandrowie Łódzkim?

Wzięłam moje psa z targu, gdyby nie to pewnie już by go nie było.
Miał jakieś dwa miesiące, był głodny, zapchlony, chory, bez wody, w ciasnej klatce.

Na książeczce zdrowia był podpisany jako płochacz, co było zupełnym absurdem. Przy wpisie ze szczepienia była pieczątka lekarza z Aleksandrowa Łódzkiego (ja psa kupiłam we Wrocławiu).

Kiedy pojechałam do weta ten stwierdził, że od razu widać, że to karelczyk i że on ma pod opieką weterynaryjną kilka karelczyków właśnie z hodowli w Aleksandrowie.

Dwóch kolejnych wet. też określiło go jako karelczyka.

Kiedy dorósł okazało się, że się mylili, bo choć jest nieco podobny do tej rasy, to jednak ewidentnie jest to mieszaniec.

Zastanawia mnie skąd wziął się we Wrocławiu, jak wylądował na targu (facet miał jeszcze inne rasy psów, ale karelskich tam nie było) i w ogóle co myślicie na temat tej sytuacji.


P.S. Zanim zaczniecie atakować to: tak, wiem że nie kupuje się zwierząt na targu, bo pochodzą z pseudohodowli. Wtedy tego nie wiedziałam. Jestem teraz osobą świadomą i inaczej na to patrzę, ale wzięłam go, było mi go tak strasznie szkoda w tej ciasnej klatce i nie miałam sumienia go tam zostawić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...