Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
mex

Wrotki czy rolki?

Recommended Posts

Hej.
Mam pytanie.
Moja sunia jest nadaktywna i potrzebuje mnóstwo ruchu, więc pomyślałam, że może jeżdżenie z nią na rolkach nie byłoby głupim pomysłem (no, może dopiero na wiosne :D).
I teraz, co lepsze, rolki czy wrotki? Wrotki chyba są bardziej stabilne w razie gdyby mnie pociągnęła za kotem (chyba, że uda nam sie wykorzenić ten niedobry nawyk, chociaż coraz bardziej wątpie)?
Ale czy może są mnie zwrotne niż rolki? Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Pozdrawiam

A umiesz jeździć na rolkach/łyżwach? Jeśli tak, to chyba lepiej rolki, różnica czy Cię pies szarpnie na wrotkach czy rolkach jest nikła a skręca się dużo lepiej na czymś "jednośladowym". Ciekawą sprawą są rolki terenowe, takie cudo z dwoma dużymi kółkami na których można śmigać nawet po trawie - sam nie używałem, tylko słyszałem co nieco i zastanawiam się nad kupnem, więc jeśli Cię ta kwestia ciekawi to nie pytaj mnie (bo nic nie wiem) tylko pogooglaj ; )

Googlałam z temacie, o którym założyłam wątek, ale coś nie bardzo mogłam znaleźć info.
Na rolkach umiem jeździć, na łyżwach raz jadę raz leże :D. Ale wszystko do dopracowania.
Też właśnie myślę, że bardziej zwrotne są rolki, ale przeraziła mnie właśnie wizja pociągnięcia mnie za kotem, a słyszałam ze wrotki są bardziej stabilne, z tym, że na wrotkach nigdy nie jeździłam.
Poczytam o tych rolkach terenowych, może mnie coś olśni :)
Dzięki za odpowiedzi!