Jump to content
Dogomania

Zaburzenia mózgu na starość?


magik88

Recommended Posts

Witam!

Specjalnie założyłem tutaj konto, bo liczę, że ktoś mi nieco pomoże.
Otóż dziś rano moja 11-sto letnia sznaucerka mini zrobił coś dziwnego na spacerze. Zaczęła się przewracać na boku, potem wstała, zaczęła się cofać, a następnie stała po prostu nieruchomo jakiś czas. Ludzie koło niej przechodzili, a ona nic (zwykle odchodziła na bok - nie lubi obcych). Przed chwilą leżąc bokiem leniwie na łóżku koło mnie zaczęła machać łapami energicznie i "tarzać się".
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiła. Wygląda jakby coś z mózgiem jej szwankowało, jakieś tiki?

Być może czyjś pies miewał podobne zachowania?



Edit. teraz z nią byłem na spacerze i przed przewracaniem się jakoś ciężej oddycha, albo jakoś "fuka" nosem. Mieszkam na 4. piętrze i zawsze sama wbiega chętnie po schodach, teraz nie było inaczej, ale na 3. piętrze strasznie ciężko oddychała już, chwiała i chciała żebym ją wniósł dalej.

Edited by magik88
Link to comment
Share on other sites

[quote name='magik88']

Specjalnie założyłem tutaj konto, bo liczę, że ktoś mi nieco pomoże.

[/QUOTE]

Lepiej poszukaj jednak porady u weta - to zbyt powazna sprawa na forumowe gdybania.
Przyczyn może byc wiele , nie koniecznie mózgowych/ starczych . Czy suka miała badane serce? W tym wieku niewydolność jest bardzo prawdopodobna a to może sie objawiać w ten sposób jak opisujesz.
Jak dla mnie nie ma co czekac tylko pedziusiem do weta, niech przynajmniej osłucha, zrobi podstawowe badania krwi ( w tym cukier) i ew. zleci co trzeba

Link to comment
Share on other sites

Dziś niedziela, więc postanowiłem spytać tutaj najpierw. A nuż ktoś stąd miał psa, który miał takie objawy?
Teraz jeszcze jej wymacałem duże węzły chłonne.


Byłem u weterynarza - dla innych, jakby mieli podobne objawy - problemy z sercem.

Edited by magik88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...