Jump to content
Dogomania

Co oprocz tych..


Wiza

Recommended Posts

[quote name='Alter Idem']Moja droga, niezaleznie od tego ile takowe badanie kosztuje, TRZEBA je zrobic ! [/quote]

Wiza nie napisała nigdzie, że nie zrobi jak będzie drogie, ani nic w tym stylu. Zwyczajnie SPYTAŁA o cene.
Ja również się pytałam o cene przed wykonywaniem badań mojemu psu, mimo tego, że zrobiłabym je niezależnie czy wydałabym 400, czy 800 złotych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']wiem wiem ile to koszgtuje zawsze sie znajdzie, po prostu zapytałam o cene jezu to aż taki grzech? ..[/quote]


A czy ja napisalam , ze grzech ? :diabloti: . Napisalas, ze krucho u Was z pieniedzmi, wiec staralam sie wytlumaczyc, jak to jest z posiadaniem szczeniaczkow. Ale, skoro moje wypowiedzi odbierasz jako ataki, to tlumaczyc juz niczego nie bede ;)

Link to comment
Share on other sites

Badanie oczu kliniczne ( do powtorki co roku) u dr Garncarza ok 100 zł ,badanie genetyczne Optigen ok 200$ ( zalezy czy załapiesz sie na zbiorową wysyłke probek do USA) ,Laboklin ok 400 zł.
Stawy biodrowe ok 150 zł,to samo chyba łokcie ale tu pewna nie jestem ,bo zalezy od lecznicy.Badanie serca u p.Niziołka 150 w Warszawie ,ok 200 na wyjazdowych badaniach ,baer ok 180 zł.
Dlatego ja sobie rozkładam w czasie te badania ;) i bede kryła psem przebadanym ( zakładając ,ze moja suka zdrowa jest ,bo na razie jestesmy po czesci badan i jest ok ).

Link to comment
Share on other sites

Niestety badania kosztują, ale uważam, że są potrzebne i powinny być obowiązkowe, a nie tak jak jest obecnie np. w bokserach, że bada się tylko roproduktory. Suki tez powinny być badane. Oszczędziło by to ludziom stresu, zwierzakom cierpień, a hodowcom dało by czystość sumienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']Niestety badania kosztują, ale uważam, że są potrzebne i powinny być obowiązkowe, a nie tak jak jest obecnie np. w bokserach, że bada się tylko roproduktory. Suki tez powinny być badane. Oszczędziło by to ludziom stresu, zwierzakom cierpień, a hodowcom dało by czystość sumienia.[/quote]


Przeciez nikt nie broni zadnemu hodowcy badać zwierzaki :diabloti: . W goldenach obowiazek przeswietlenia w kierunku dysplazji biodrowej istnieje tylko dla psow urodzonych poo 1.stycznia 2006. Obowiazku innych badan- niet. Moje suki urodzone wczesniej, a badania wszystkie maja ( i to aktualne ). Koty też mam pobadane :evil_lol: . A jesli hodowcy potrzebny odgorny nakaz, to dla mnie on hodowca nie jest :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']Przeciez nikt nie broni zadnemu hodowcy badać zwierzaki :diabloti: .[/quote]
nikt nie broni, ale polak potrafi :angryy: jak nie ma nakazu to po co kasę wydawać?

[quote name='Alter Idem']A jesli hodowcy potrzebny odgorny nakaz, to dla mnie on hodowca nie jest :shake: [/quote]
większość w naszym kraju potrzebuje odgórnych nakazów, bo jak coś nie jest zabronione to znaczy, że jest dozwolone :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']nikt nie broni, ale polak potrafi :angryy: jak nie ma nakazu to po co kasę wydawać?[/quote]


Widzisz, ja wlasnie sie boje, ze Polak potrafi i obowiazkowe badania maga sprzyjac przekretom. Jesli zas obowiazku nie ma, to albo ktos nie bada, albo bada uczciwie.... Moze nie mam racji....

Link to comment
Share on other sites

Jak widac kazde wyjscie ma swoje za i przeciw.
Brak badan wiąze sie z prawdopodobienstwem rozmnizenia psow chorych ,a nakaz badan moze spowodowac przekrety,tak jak było z Onkami i przeswietleniami na dysplazje.Przeswietlany jeden pies ,a do wpisu do PKR wysyłano dokumenty całkiem innego :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']Widzisz, ja wlasnie sie boje, ze Polak potrafi i obowiazkowe badania maga sprzyjac przekretom. Jesli zas obowiazku nie ma, to albo ktos nie bada, albo bada uczciwie.... Moze nie mam racji....[/quote]
niestety są tacy co nie badają a twierdzą, że mają, dopiero później wychodzi prawda na jaw :angryy: i okazuje się, że szczenięta po niby badanych rodzicach są poważnie chore :mad: /znam takie przypadki :shake:/

[quote resurss]Przeswietlany jeden pies ,a do wpisu do PKR wysyłano dokumenty całkiem innego :angryy:[quote]
dlatego powinien być zakaz wysyłania wyników, badania robią tylko wyznaczeni weci i tylko oni wpisują do rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...