Jump to content
Dogomania

Odżywianie


zimnyx

Recommended Posts

W sobote jedziemy po naszą akitke ma okolo 3 miesiecy i bedzie sajgon w domku hahaha a tak na serio pytanie dotyczy karmienia czym go karmic z tego co wiemy w hodowli jest karmiony surowym miesem chceilibysmy to zmienic.A drugie pytanie imie ma nadane imie z hodowli ale chcielibysmy tez zmienic czy mozna??? I trzecie Co wykorzystujecie jako przysmak i nagrode za wykonanie czegos???

Edited by zimnyx
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przez jakiś czas po przyjeździe szczeniaka do domu, powinien być karmiony takim jedzeniem, jakie dostawał w hodowli. Potem można je zmienić, ale należy robić to stopniowo ;)

Imienia rodowodowego nie zmienisz, ale domowe jak najbardziej możesz ;)

Jako przysmak i nagroda dobrze służą psie ciasteczka, przysmaki typu Denta Stix (które dbają o psie zęby), a także... sucha karma ;) Należy pamiętać, że przysmaki również mają swoją wartość kaloryczną, więc jeśli pies dostaje smakołyki, jego główne posiłki powinny być proporcjonalnie mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

My też będziemy odbierać Akitę w połowie lutego - zapytałem hodowcy jak z imieniem - okazało się że też został nazwany przez hodowcę - również zastanawiamy się nad zmianą na swoje
Ale może ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym nadawaniem imion przez hodowców - czy to potem do czegoś się przyda ? Jadąc np na wystawę musisz wołać pieska po imieniu jakie ma w rodowodzie ? Jakoś tego nie rozumiem , może mi ktoś wyjaśnić ?

Link to comment
Share on other sites

Imię rodowodowe jest nadawane dla odróżnienia szczeniąt między sobą, między szczeniętami z innych miotów oraz między psami z różnych hodowli. Każde szczenię z jednego miotu musi mieć imię na tę samą literę, a po imieniu (lub przed- zależy od hodowcy) przydomek hodowlany.
Zgłaszając psa na wystawę podajesz jego imię rodowodowe. Dzięki temu jest w tym jakiś ład i porządek ;) Bo wyobraź sobie jaki problem mieliby sędziowie oraz wystawcy, gdyby zgłoszone były np 4 akity o imieniu Dora... A tak każdy pies ma swoje osobiste, niepowtarzalne imię rodowodowe.
W domu pies może mieć imię całkowicie inne od rodowodowego. Na wystawie również wołaj psa imieniem domowym, w końcu na to imię będzie reagował ;)

Link to comment
Share on other sites

Podobają mi się psy z grupy szpiców, głownie za sprawą psa którego miałam wcześniej- husky :) Teraz jednak szukałam psa trochę mniej aktywnego, a do tego takiego, z którym nie będę się bała wyjść na wieczorny spacer :P W Akicie podoba mi się też to że nie jest szczekliwa ;) Poza tym lubię duże psy :) A Ty dlaczego zdecydowałeś się na tę rasę :) ?

Link to comment
Share on other sites

Jasne - do tej pory miałem Rotki i Cane Corso - czyli zupełnie inne rasy niż Akita - wybrałem tą rasę ponieważ :
1)Podoba mi się jej wygląd
2)Intryguje mnie charakter tego psa
3)Nie szczeka gdy nie ma takiej potrzeby
4)Jest dla mnie odpowiednich rozmiarów - nie przepadam za małymi psami
5)Nie wymaga szczególnie dużo ruchu ( co nie oznacza że nie będzie miał długich spacerów )
Czyli powody podobne jak u ciebie :) Nie miałem nigdy pieska z grupy Szpiców

Link to comment
Share on other sites

Paulina c do szczekliwosci to zaczynam miec watpliwosci ze malo szczekaja naasz znalazl sobie miejsce kolo okno wyglada przez nie i obszczekuje wszystko o sie rusza najgorzej jest w nocy bo stawia na nogi nas wszystkich wiec moze to indywidualna sprawa kazdego psiaka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ciekawe, że tak często alarmuje. Zwykle Akity szczekają tylko jeśli coś jest niestandardowe.
U mnie to wygląda w ten sposób, że jak pies usłyszy bądź zobaczy, że ktoś się zatrzymał przed moim domem to najpierw staje na baczność, a potem, jeśli nic się nie zmieni (czytaj: człowiek / pies / samochód nie odejdzie / odjedzie), zaczyna szczekać. Ale to są właściwie tylko takie sytuacje.

Może wasza Akita ma zbyt dużo bodźców za tym oknem i nie wie co z rzeczy, które się dzieją są normalne, a które nie?

Link to comment
Share on other sites

oj naprawdę będzie cięzko odzwyczaić akitę z surowego mięsa do np. suchej karmy.. Mojej akicie po jednej misce zjedzonej ze smakiem potrafi się karma tak znudzić, że potrafi się głodzic
i akity szczekają, moja potrafi nawet na spacerze na ludzi jak jej sie nie spodobają ;) szczeka na wszystko co jej sie nie podoba czyli praktycznie na wszystko co obce :)
Moj pies ma inne imię niż rodowodowe, tamto jest tylko w papierze i w książeczce zdrowia.. jeśli miałabym zamiar wystawiać psa raczej bym go nie zmieniała ale to indywidualna sprawa każdego hodowcy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszystkich.

Jezeli chodzi o karme sucha, to moj pies (wybredna kreatura) z wielkim jak na niego entuzjazmem zjada [URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/acana_karma/acana_classic/225358"][B]Acana Lamb & Apple[/B][/URL]. Nie wiem czym jest to spowodowane, moze nietypowy smak ma na to wplyw, nie zastanawiam sie nad tym. Widze, ze karma mu sluzy, dobrze po niej sie czuje, ma ladna siersc i duzo energii. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją akitę również karmiłem Acaną. Mój wybór na tę karmę padł ze względu na dobrą opinię jaką cieszy się ta karma, ale powiem szczerze że od strony użytkowania to nie byłem jakoś szczególnie nią zachwycony. Mój szczeniak od małego dostawał Puppy Large Breed. Przerobilismy jakieś 3duże worki. Niestety w 8 miesiącu życia szczeniaka musiałem zrezygnować z tej karmy, gdyż zaczeła mi uczulać psa. Pies zaczął strasznie się po niej drapać i wygryzywał sierść przy ogonie. Z początku myślałem, że to z powodu kurczaka więc przeszedłem na Acana Lamb & Apple, ale efekt był ten sam - pies ciągle się drapał a jego sierść zaczeła być już bardzo wymęczona. Weterynarze twierdzili, że jest to przewlekła alergia nie mająca nic wspólnego z dietą i najprawdopodobnie pies już do końca życia będzie musiał być na sterydach. Przez 10 dni Shogun był na sterydach, aby zapobiedz swędzeniu skóry, ale nie wyobrażałem sobie ciągłego faszerowania go tymi środkami. Przeszedłem więc na własne gotowanie. Ograniczyłem mięso do minimum. Całkowicie wykluczyłem nabiał i kości. Pies dostawał dużo warzyw i owoców (PS. bardzo lubi jabłka). I nagle z dnia na dzień sukcesywnie swędzenie zaczeło zanikać. Gdy tylko spróbowałem podać mu trochę Acany - to pies na drugi dzień zaczął znowu się drapać. Według mnie najwidoczniej baza na podstawie której są robione karmy Acana, nie odpowiadała memu psu i zaczeła go uczulać. Pomijam już fakt, że przed tym wszystkim Shogun co prawda jadł tą karmę ale podchodził do niej bez entuzjazmu a jego sierść była OK, ale bez WOW. Ostatnio postanowiłem wrócić do karmienia psa karmą. Mój wybór padł na White Wolf-a Nord Salmon Gold Edition. Byłem bardzo ciekawy jak pies zareaguje na tę karmę. No i puki co jest dobrze. Pies zajada ją ze smakiem, granulki są duże - więc karma jest gryziona a nie połykana a co najważniejsze nie uczula mi psa a wmoim przypadku to jest bardzo ważne. Obecnie jestem na etapie pierwszego worka, ale jak wszystko będzie dalej OK - to pewnie kupię kolejny. Minusem jest niestety wysoka cena.

Link to comment
Share on other sites

i to jest najlepszy przykąład, ze kazemu psu co innego słuzy...u ans po Acanie futro marzenie...apetyt ogromniasty...kupa super...zamieniam tylko Pacyfike na large brede co worek :) mojego samca za młodu uczulało wszystko poza Hillsem...i piersia z kurczaka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...