Jump to content
Dogomania

Jurand widzi... sercem. Pomózmy, inaczej nie przetrwa zimy w schronisku


bela51

Recommended Posts

Zakładam ten wątek na prośbe znajomej z dogo, członkini Psiej Ekipy - wiewoiry
Mysle, ze wzruszy Was los Juranda, tak jak poruszył mnie.




[url="http://naforum.zapodaj.net/1fbc6fdbe11a.jpg.html"]1fbc6fdbe11a.jpg[/URL]


Jurand.
Historia jest niestety typowa dla wielu psich staruszków :(

Trafił do schroniska stosunkowo niedawno. Oddany przez właściciela, starszy pies, w dodatku ślepy - bo na leczenie brakowało, bo za stary? Któż zna prawdziwy powód oddania tego wspaniałego psa? Chyba tylko właściciel, który pozbył się niewidomego psa w taki sposób.

Jurand w schronisku jest odizolowany od "sprawnych" psów, przebywa w boksie razem z podobnymi sobie staruszkami, schroniskowymi weteranami. Nie za dobrze odnajduje się w nowej rzeczywistości... zresztą, kto by się odnalazł? Zazwyczaj leży w kąciku zwinięty w kłębek, nie rzuca się w oczy...

Pilnie szukamy dla Juranda domu tymczasowego lub stałego.
Wymagana wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.
Nie wydamy psa na łańcuch, ani do kojca.

Kontakt

Magda /wiewoira 507 22 00 11

Jeśli się uda - priorytetem dla Juranda jest diagnoza u okulisty...

Aktualności 12.11.12013:

Dziś dzwonił pan doktor wet. Toczek z informacjami po przeprowadzonej przez niego konsultacji naszego Juranda.Sprawa wygląda następująco: Jurand ma zaćmę na obu oczkach,prawdopodobnie zwichnięcie oby gałek ocznych.Oba te schorzenia da sie naprawić ale w związku z tym że jest to u psiaka już sprawa baaaardzo stara [zaniedbanie juz u poprzednich właścicieli] to nawet jeśli podejmiemy sie aby zabieg u niego przeprowadzić i usunąć zaćmę oraz zwichnięcia to szanse są bardzo małe na to by Jurand widział.Oczywiście jak najbardziej wskazane jest przeprowadzenie konsultacji w klinice okulistycznej jednak musimy pamiętać że Jurand nie jest już młodzieńcem ale starszym pieskiem który mając zapewnione odpowiednie dobre warunki życia bez wzroku poradzi sobie bardzo dobrze jednak zważywszy na jego wiek i warunki w jakich obecnie przebywa ma on również problemy ze stawami.I to powinien być priorytet naszych działań stwierdził P. dr Toczek.To też należy znaleźć naszemu chłopakowi ciepły dom i przede wszystkim zainwestować w leki na stawy i poprawe jego kondycji.
Kochani działajcie,szukajcie dla Juranda domku a jednocześnie myślmy wszyscy nad zbieraniem funduszy na potrzebne leki



Deklaracje stałe:


Ja /Psia Ekipa -20 zł
Sklep VIPET -100 zł + karma
Rodzina Vipetu - 100 zł
Asia Kraj /Psia Ekipa- 30 zł
Patrycja Kośniorka/Psia Ekipa -5 zł
Karolina Oźka K -10 zł
Mariola Czernecka -10 zł
Kasia Bydlińska - 20 zł
Natalia Kowalska -20 zł
Państwo Mrowiec/Psia Ekipa - 20 zł


Deklaracje jednorazowe :
Ewa Popielarska-Kiani-50 euro po 18 grudnia



Wykaz wpłat z bazarku cegiełkowego ewy gonzales :
-brzośka- 10 zł
-Alla Chrzanowska- 20 zł
-yucca- 10 zł
-Karolina Oźka K- 8 zł
Jest to stan na dzień 02.12.2013 godz 20.00. Dziekujemy:Rose:

W tej chwili tak prezentują się finanse Juranda,są one również zawsze do wglądu na Jego wydarzeniu na fb.

-----------------------------------------------------------------------------------
Deklaracje stałe :

Ja /Psia Ekipa -20 zł/wpłacone
Sklep VIPET -100 zł + karma/włacone
Rodzina Vipetu - 100 zł/wpłacone
Asia Kraj /Psia Ekipa- 30 zł
Patrycja Kośniorka/Psia Ekipa -5 zł
Karolina Oźka K -10 zł/wpłacone 10zł
Mariola Czernecka -10 zł/wpłacone 10 zł
Kasia Bydlińska - 20 zł /wpłacone 25 zł
Natalia Kowalska 20 zł/wpłacone 20 zł
Państwo Mrowiec/Psia Ekipa - 20 zł/wpłacone
[url="https://www.facebook.com/ania.siciarz?directed_target_id=0"]Ania Siciarz[/URL] / Psia Ekipa - 25 zł/wpłacone 150 - na 6 m-cy z góry


-----------------------------------------------------------------------------------------------------Deklaracje jednorazowe :

Ewa Popielarska-Kiani-50 euro po 18 grudnia
Kasia Kwinta "Skubisiowa" - 50 zł


''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Bazarek z dogomani/cegiełki
- 10 zł -brzośka
- 20 zł -Alla Chrzanowska
- 10 zł -yucca
- 8 zł - Karolina Oźka K
-10 zł -Mazowszanka2
-10 zł -bluess
-10 zł - jolantina
-25 zł -megi winters
-10 zł -Dorcia2

==================================
Bazarek Martiki-sweterek

75 zł - Kajutek
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapomoga na hotelowanie ze Skarpety Owczarkowej/Dogomania.pl/ - 200 zł - zostanie przelane bezpośrednio na konto Dexterki

Zapomoga na weterynarza ze Skarpety im. Talcott/Dogomania.pl/ - 100 zł- dotarło na moje konto / również przeleję je Dexterce .
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


11.12.2013
Zapłacone 83 zł za hotelowanie w m-cu listopadzie

Bardzo proszę o sprawdzenie czy wszyscy są wpisani i czy wszystko się zgadza :smile:


AKTUALIZACJE WPŁAT I WYDATKÓW POST 4

 

 
116f63d98e60.jpg
Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 641
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jurand czeka w schronisku, czy sie doczeka ?:-(




[URL="http://naforum.zapodaj.net/7ab71bfb30ef.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7ab71bfb30ef.jpg[/IMG][/URL]






[URL="http://naforum.zapodaj.net/a6b38716ad51.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a6b38716ad51.jpg[/IMG][/URL]







[URL="http://naforum.zapodaj.net/ed82908bf57c.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ed82908bf57c.jpg[/IMG][/URL]




[URL="http://naforum.zapodaj.net/b9d46d4eb8e6.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b9d46d4eb8e6.jpg[/IMG][/URL]

Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

Dajmy szanse temu biednemu psu, potrzeba tak niewiele, a jednoczesnie tak duzo...

[URL="http://naforum.zapodaj.net/63a33dfeb622.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/63a33dfeb622.jpg[/IMG]

[/URL]




[URL="http://naforum.zapodaj.net/b5a0ddfaa265.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b5a0ddfaa265.jpg[/IMG][/URL]






[URL="http://naforum.zapodaj.net/20d0504cc4a6.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/20d0504cc4a6.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://naforum.zapodaj.net/63a33dfeb622.jpg.html"]
[/URL] Na Juranda czeka miejsce w hotelu u Dexterki, prosimy o najmniejsze nawet deklaracje, o jednorazowe drobne wpłaty, o bazarki.
Niech Jurand opusci schronisko i znajdzie ciepły kąt i pełna miske.:-(
Finansami Juranda zajmie sie wiewoira, chętnym poda na pw nr konta do wpłaty.

Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

Post regularnie uzupełniany :lol:

Deklaracje stałe :

Ja /Psia Ekipa -20 zł/wpłacone
Sklep VIPET -100 zł + karma/włacone
Rodzina Vipetu - 100 zł/wpłacone
Asia Kraj /Psia Ekipa- 30 zł
Patrycja Kośniorka/Psia Ekipa -5 zł
Karolina Oźka K -10 zł/wpłacone 10zł
Mariola Czernecka -10 zł/wpłacone 10 zł
Kasia Bydlińska - 20 zł /wpłacone 25 zł
Natalia Kowalska 20 zł/wpłacone 20 zł
Państwo Mrowiec/Psia Ekipa - 20 zł/wpłacone
Ania Siciarz / Psia Ekipa - 25 zł/wpłacone 150 - na 6 m-cy z góry

WPŁATY NA KOLEJNY M_C [styczeń] :
Sklep Vipet -100 zł
Rodzina Vipet - 100 zł
Karolina Oźka K - 20 zł[styczeń/luty]
Mariola Czarnecka - 20 zł[styczeń i luty]
Anna R.G.[dogo] - 20 zł
Asia Kraj z rodziną - 30 zł
Państwo Mrowiec - 20 zł
Natalia Kowalska - 20 zł
Ja - 20 zł
Kasia Bydlińska -20 zł

STYCZEŃ ZAMKNIĘTY

Wpłaty na m-c luty :

Sklep Vipet - 100 zł
Rodzina Vipet - 100 zł
Anna R.G.[dogo] - 20 zł
Karolina Oźka K - 10 zł
Państwi Mrowiec - 20 zł
Natalia Kowalska - 20 zł
Asia Kraj z rodziną - 30 zł
Mariola Czarnecka - 20 zł[marzec-kwiecień]
Ja - 20 zł
Kasia Bydlińska -

Wpłaty na hotelik w marcu :

Sklep Vipet - 100 zł
Rodzina Vipet - 100 zł
Pastwo Mrowiec - 20 zł
Ja - 20 zł
Asia z rodziną - 30 zł
Natalia Kowalska - 20 zł
Anna R.G. - 20 zł
Kasia Bydlinska - 20 zł

miesiąc marzec zamknięty



Wpłaty na hotelik w kwietniu :

Mariola Czarnecka -10 zł
Natalia Kowalska - 20 zł
Państwo Mrowiec - 20 zł
Anna R.G. - 20 zł
Ja - 20 zł
Sklep Vipet - 100 zł
Rodzina Vipet - 100 zł
Asia z rodziną - 30 zl
miesiąc kwiecień zamknięty ;)


Wpłaty na hotelik w maju :

Ja - 20 zł
Ania Siciarz - 25 zł
Mariola Czarnecka - 10 zł
Kasia Bydlińska -
P.Mrowiec - 20 zł
Asia z rodziną - 30 zł
Anna R.G.- 20 zł
Sklep Vipet -
Rodzina Vipet -
miesiąc maj ...



Wpłaty na czerwiec :


Ja - 20 zł
P.Mrowiec - 20 zł
Asia z rodziną - 30 zł
Anna R.G.- 20 zł
Sklep Vipet - 100 zł
Rodzina Vipet - 100 zł
Mariola Czarnecka - 10 zł
Natalia Kowalska - 20 zł
miesiąc czerwiec


Wpłaty na lipiec :

 Ja - 20 zł
Sklep Vipet- 100 zł
Rodzina Vipet - 100 zł 
Karolina Oźka K - 10 zł
Mariola Czarnecka - 10 zł
Natalia Kowalska - 20 zł 
P.Mrowiec - 20 zł
Ania Siciarz - 25 zł 
Asia z rodziną - 30 zł
Anna R.G.- 20 zł 
miesiąc lipiec zamknięty :) 

Wpłaty na sierpień :

Ja - 20 zł
Sklep Vipet- 100 zł
Rodzina Vipet - 100 zł 
Karolina Oźka K - 10 zł
Mariola Czarnecka - 10 zł
Natalia Kowalska - 20 zł 
P.Mrowiec - 20 zł
Ania Siciarz - 25 zł 
Asia z rodziną - 30 zł
Anna R.G.- 20 zł 
miesiąc sierpień zamknięty :) 

Wpłaty na wrzesień :

Sklep Vipet- 100zł
Rodzina Vipet - 100zł
Karolina Oźka K - 10 zł
Mariola Czarnecka - 10 zł
Natalia Kowalska - 20 zł 
P.Mrowiec - 20 zł
Ania Siciarz - 25 zł 
Asia z rodziną - 30 zł
Anna R.G.- 20zł
miesiąc wrzesień zamknięty 

Wpłaty na październik :
Sklep Vipet- 100zł
Rodzina Vipet - 
Karolina Oźka K - 10 zł
Mariola Czarnecka - 10 zł
Natalia Kowalska - 
P.Mrowiec - 20zł
Ania Siciarz - 
Asia z rodziną - 30 zł
Anna R.G.- 
miesiąc październik 

 

 

Wpłaty na listopad :

Sklep Vipet- 
Rodzina Vipet - 
Karolina Oźka K - 
Mariola Czarnecka - 
Natalia Kowalska - 
P.Mrowiec - 20zł
Ania Siciarz - 
Asia z rodziną - 30 zł
Anna R.G.- 
miesiąc listopad

 

----------------------------------
Dek
laracje jednorazowe :

Kasia Kwinta "Skubisiowa" - 50 zł - wpłacone
Anna Gawodzik Rutczyńska/dogomania/ -50zł - wpłacone
Karolina Lachowicz - 50 zł - wpłacone na konto paypal Dexterki
Grzesiek Hernas - 150 zł - wpłacone
Grzesiek Hernas - 200 zł - wpłacone
Monika 083/dogo/ - 5 euro- 20,19 zł wpłacone
Karolina Oźka K - 10 zł wpłacone
Krystyna Zug - 100 zł wpłacone
yucca - 30 zł wpłacone
Monika Majdan - 74,40 zł wpłacone [27.01.14r]
Karolina Dubiel - 10 zł wpłacone
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Bazarek z dogomani/cegiełki
- 10 zł -brzośka
- 20 zł -Alla Chrzanowska
- 10 zł -yucca
- 8 zł - Karolina Oźka K
-10 zł -Mazowszanka2
-10 zł -bluess
-10 zł - jolantina
-25 zł -megi winters
-10 zł -Dorcia2
-8 zł -beataczl
-6 zł -barb
-14 zł -milagros 19853201
-ewa gonzales [pierścioneczek] - 26 zł


==================================
Bazarek Martiki-sweterek

75 zł - Kajutek
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapomoga na hotelowanie ze Skarpety Owczarkowej/Dogomania.pl/ - 200 zł - zostanie przelane bezpośrednio na konto Dexterki

Zapomoga na weterynarza ze Skarpety im. Talcott/Dogomania.pl/ - 100 zł- dotarło na moje konto i zostało przesłane już na konto Dexterki

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Dane do przelewu podam na priv.
...........................................................................
11.12.2013
Zapłacone 83 zł za hotelowanie w m-cu grudniu

16.12.2013
Wpłacone Dexterce 50 zł na żwacze wołowe i wydatki które pojawiają sie niespodziewanie/np. smecta i inne potrzebne leki lub suplementy/

27.12.2013
Zapłacone na hotelik 300 zł [50 zł zostało wpłacone Dexterce od Karoliny Lachowicz]
50 zł na inne wydatki

22.01.2014.
Wysłane 100 zł na badania[morfologia+biochem.] i żwacze
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

31.01.2014
Wysłane na hotelowanie 350 zł

16.02.2014
Wysłane 200 zł na kastracje i wykupienie ogłoszeń [50 zł]


02.03.2014
350 zł hotelowanie -marzec

25 . 03. 2014
Wydane 15 zł na obroże przeciwkleszczową

10.04.2014
Wysłana 350 zł na hotelik za m-c kwiecień

02.05.2014
zakupiony dolfos na stawy - 45 zł/na pół z Tolkiem

12.05.2014
Wysłane 400 zł na hotelik i pokrycie leczenia zmiany alergicznej



10.06.2014
Wysłane 350 zł na hotelowanie za czerwiec

03.07.2014
Wysłane 350 zł na hotelowanie za lipiec

04.08.2014 
Wysłane 350 zł na hotelowanie za sierpień 

26.08.2014 
Wysłanie 350 zł na hotelowanie za wrzesień
 

13.10.2014

Wysłanie 350 zł na hotelowanie za październik 

13.11.2014
Wysłanie 350 zł na hotelowanie za listopad

Edited by wiewoira
Poprawki dotyczące płatności
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Jurand, pokazuj ty się Państwu :)
Chłopak i tak teraz wygląda trochę lepiej, żebra mu już tak nie sterczą - powyższe fotografie są sprzed około miesiąca...[/QUOTE]
A to tylko dzięki temu że w końcu nas posłuchali i wyciągnęli go z klatki i dali na staruszki,no i temu że staramy sie dokarmiać chłopaka w miare możliwości regularnie.
Jak się o niego zadba to będzie z niego piękny starszy kawaler do wzięcia :loveu:

Link to comment
Share on other sites

No i tak,jest sobota dzień kiedy można by było odespać...niestety :( spać sie nie da gdy w głowie kotłuja sie myśli jak pomòc Jurandowi,co tu wymyśluć aby utrzymać naszego ślepka w hoteliku... sobota to też dzień wielkiego spaceru dla Psiej Ekipy i radochy że znowu będzie można zostawić kalosze w błotku za sobą przy wyprowadzeniu jednego czy drugiego merdajełka.Z Jurandzikiem nie ma takiego problemu,on grzecznie ,bez ciagniecia wtula sie w noge,czasem mu sie zdarzy nagle zaytrzymać lub wyrwac do przodu gdy coś mu bardziej zapachnie.Gdy odprowadza sie go do boksu z jego towarzyszami niewoli to nie biegnie do michy z wodą tylko staje przekrzywiając uroczo łepeczek a nam serca pękają bo jego oczy choć ślepe wołają "dlaczego,za co"...
Nie da sie opisać tego co ja i każdy z wolontariuszy wtedy czuje mając gule w gardle i żołądek skrecony w węzeł by nie pęknąć,by dać rady przejść do kolejneg boksu i do kolejnych spragnionych zimnych nochali...
On nie jest kolejnym bezdomniakiem,Jurad jest szczególny i jedyny w swoim rodzaju,nie da sie go nie kochać i przejść obok niego i jego nieszczęścia obojętnie :( Temu proszę ja i cała Psia Ekipa pomóżcie...pomóżcie w każdy dostępny dla Was dogomaniaki sposòb by tej zimy nie trzeba było Juranda odklejać od zamrożonego betonu albo co gorsza musieć zamiast go wyprowadzić to zgłosić do biura że odszedł ...

Link to comment
Share on other sites

Jestem u psiaczka i z marszu proponuję poprosic Skarpetę Owczarkową o pomoc,by jak najszybciej wydostać dziadeczka [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230056-SKARPETA-OWCZARKOWA-Dla-bezdomnych-Cywil%C3%B3w-Szarik%C3%B3w-Rex%C3%B3w-i-Alex%C3%B3w/page113[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Smutasek... Kiedy podróż do nowego życia?[/QUOTE]
Jak tylko uda nam się zorganizować transport ale nastawieni jesteśmy na ten tydzień,więc trzymajcie kciuki.Rozmawiałam dziś z Dexterką,Jurcio ma już miejsce przygotowane,nawet duży przytulaśny fotel dostanie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiewioreczko dziekuje :modla: :modla: dziekuje Wam ogromnie za ratowanie tego starowineczka cudnego:iloveyou:jestem dop teraz kochana u niunia ...boc ja sama wczoraj w nocy chwilowo osleplam z bolu i :sad: zaniemogłam .... w przyszlym tygodniu postaram się jakiegoś pieniążka wyslac dla cudownego dziadziunia :calus:dziekuje sercem za Wasze serca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiewoira']No i tak,jest sobota dzień kiedy można by było odespać...niestety :( spać sie nie da gdy w głowie kotłuja sie myśli jak pomòc Jurandowi,co tu wymyśluć aby utrzymać naszego ślepka w hoteliku... sobota to też dzień wielkiego spaceru dla Psiej Ekipy i radochy że znowu będzie można zostawić kalosze w błotku za sobą przy wyprowadzeniu jednego czy drugiego merdajełka.Z Jurandzikiem nie ma takiego problemu,on grzecznie ,bez ciagniecia wtula sie w noge,czasem mu sie zdarzy nagle zaytrzymać lub wyrwac do przodu gdy coś mu bardziej zapachnie.Gdy odprowadza sie go do boksu z jego towarzyszami niewoli to nie biegnie do michy z wodą tylko staje przekrzywiając uroczo łepeczek a nam serca pękają bo jego oczy choć ślepe wołają "dlaczego,za co"...
Nie da sie opisać tego co ja i każdy z wolontariuszy wtedy czuje mając gule w gardle i żołądek skrecony w węzeł by nie pęknąć,by dać rady przejść do kolejneg boksu i do kolejnych spragnionych zimnych nochali...
On nie jest kolejnym bezdomniakiem,Jurad jest szczególny i jedyny w swoim rodzaju,nie da sie go nie kochać i przejść obok niego i jego nieszczęścia obojętnie :( Temu proszę ja i cała Psia Ekipa pomóżcie...pomóżcie w każdy dostępny dla Was dogomaniaki sposòb by tej zimy nie trzeba było Juranda odklejać od zamrożonego betonu albo co gorsza musieć zamiast go wyprowadzić to zgłosić do biura że odszedł ...[/QUOTE] :-(:-(:-(czytam i rycze ...:bigcry: ...ratujmy kochani ratujmy poki zyjemy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Jaki Piękny Żółty Pies :-D[/QUOTE]

tak, piękny, naprawdę piękny!!!!

mam w domu ( wśród wielu innych) niewidomego pieska - wynik badania: obustronne zwichniecie soczewek.
Jest po operacji, miały być oba oczka, jednak operująca okulistka widząc stan oczka w trakcie zabiegu już nawet drugiego nie zaczynała....
pocierpiał biedny Dropsik nadaremnie - po usunięciu tej "zwichniętej" soczewki niestety ciało szkliste się odkleiło i Dropsik wzroku nie odzyskał :(
na szczęście nie trzeba było kolejnego zabiegu - usunięcia tego oczka, jakoś to się zagoiło, choć to operowane oczko wygląda gorzej, niż nie operowane...
a sam Dropsik - no cóż - to radosny, kochany psiak, a tak dobrze sobie radzi bez wzroku, że nie wszyscy zauważają jego ślepotę ;)

pisze o tym dlatego, bo pomyślałam, że i Jurand będzie sobie doskonale radził, kiedy już pozna teren - wszystkie inne zmysły u niewidomego psa są wyjątkowo dobrze rozwinięte

chciałabym pomóc Jurandowi - niestety moja obecna sytuacja i ilość stałych deklaracji na dogo nie pozwala mi zadeklarować stałej wplaty.... ale choć jednorazowo wesprę biedaka, a jakby któryś z moich "deklarowiczów" cudem domek znalazł - deklaracje przeniosę na Juranda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...