Jump to content
Dogomania

usunięcie zębów


melkora

Recommended Posts

Mam psa jest to średniej wielkości kundel, wiek blisko 18 lat mam go ze schroniska, więc nie mogę podać dokładnie. Zauważyłam że krwawi z pyska, więc zabrałam go do weta ten orzekł że ma kamień nazębny i zepsute zęby. Trzeba usunąć zęby i kamień. Na tą chwile przepisał antybiotyk na 6 dni i potem niby zabieg. Z tego co czytałam robi sie go w pełniej narkozie no i tu moje obawy że ze względu na wiek już leciwy po prostu się nie obudzi. Nie wspominając że zabieg wycenił na około 200zł których nie mam, bo nie mam też pracy:(. Powinnam go operować czy za duże ryzyko nie wiem co mam zrobić poradzie coś, bo mi się tylko płakać chce.

Link to comment
Share on other sites

jeśli masz obawy co do zabiegu a pies krwawi cały czas z pyska to:wykonaj badanie morfologiczne i biochemiczne krwi a takze poproś o osłuchanie psa(serce).szczególnie badania podwyzszaja koszty,ale moze pogadaj z lek wet to na raty bys spłacała.oczywiście mozesz nic nie robic i czekać aż zęby same wypadna.ty jestes właścicielem psa i ty decydujesz...

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu wet ( inny ) osłuchiwał go i stwierdzi, że serce jest w kiepskim stanie zalecił krótkie spacery i nie przemęczanie. Podaje mu antybiotyk o piątku po południa i jest jak "nowy", ale zdaje sobie strawę, że to tylko chwilowe. Czy ktoś może mi coś jeszcze poradzić. Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że nie masz kasy na zabieg nie mówiąc o kosztach badań przed narkozą (krew, EKG, RTG klatki piersiowej - jeśli są szmery - to może być drugie 200zł) to chyba w przypadku twojego psa tylko zaleczenie poprzez dłuższe podawanie antybiotyków wchodzi w grę. Przy chorobach przyzębia stosuje się jeszcze pasty miejscowo odkażające, jak Dentisept.
Psy 18-letnie bywają w bardzo dobrej formie i ładnie znoszą narkozę, ale trzeba takiego osobnika gruntownie przebadać przed położeniem spać, by jak najmniej niespodzianek potem mieć.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest pasta do zębów - tą pastą smarujesz dziąsła, gdy w gębie ładnie to 1xtydz, gdy brzydko nawet codziennie i ona miejscowo przylega jak SuperGlue i działa odkażająco (dlatego pies nie zliże zaraz całej pasty z dziąseł). Jeśli idzie o antybiotyk to wszystko zależy od tego co się dzieje - czy to odleżyna na dziąśle pod kamieniem się zrobiła, czy może pies ma ropne zapalenie okołowierzchłkowe, bo wtedy antybiotyk nawet przez 3-4 tyg. się łyka. Z jednej strony przy zapaleniu okołowierzchołkowym leczeniem z wyboru jest ekstrakcja a antybiotyk dodatkowo, ale miałam taką sytuację z babcinym psem, że z racji na zaawansowaną niewydolność serca (i masakryczne zapasienie - babcie potrafią zadbać o zwierzaka) nie kwalifikował się do narkozy i antybiotykiem się wszystko ładnie wyleczyło.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Co za tydzień! W poniedziałek pies miał stwierdzoną niewydolność zastoinową serca a dzisiaj rano – pół kufy spuchnięta jak balon. Biegiem do weta i okazało się że ma ropę od zęba aż po zatoki. Musi mieć usunięte sporo zębów, przed czym wzbraniałam się od roku ale już dłużej się nie da. Pies ma za sobą 11 lat zaniedbań w schronisku, chorobę serca, niedoczynność tarczycy i lekką nadwagę. Do tego kiedyś dostał zapaści jak mieli go kastrować i w końcu zrezygnowali z zabiegu.

Jutro mamy wizytę u specjalisty, który zdecyduje czy on może być poddany narkozie do prześwietlenia rentgenem. Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2017 at 5:07 PM, amartyno said:

Co za tydzień! W poniedziałek pies miał stwierdzoną niewydolność zastoinową serca a dzisiaj rano – pół kufy spuchnięta jak balon. Biegiem do weta i okazało się że ma ropę od zęba aż po zatoki. Musi mieć usunięte sporo zębów, przed czym wzbraniałam się od roku ale już dłużej się nie da. Pies ma za sobą 11 lat zaniedbań w schronisku, chorobę serca, niedoczynność tarczycy i lekką nadwagę. Do tego kiedyś dostał zapaści jak mieli go kastrować i w końcu zrezygnowali z zabiegu.

Jutro mamy wizytę u specjalisty, który zdecyduje czy on może być poddany narkozie do prześwietlenia rentgenem. Trzymajcie kciuki.

Pies właśnie przeszedł operację usuwania 2 zębów (w tym kieł). Na razie jest jeszcze troche ogłupiony, ale chętnie zlizuje mi biały ser z palców, co jest dobrą oznaką. Muszę go teraz bacznie obserwować, bo lista powikłań po narkozie jest przerażająca. Na szczęście wet mu dał narkozę wziewną i udało się go przebudzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...