Jump to content
Dogomania

Drugi pies w mieszkaniu POMÓŻCIE :)


Havanlo

Recommended Posts

Witam, aktualnie jestem w posiadaniu sznaucera miniaturki, sięga od do połowy łydki, jest samcem. Jestem wolontariuszką w schronisku 2 lata i mam tam swojego ulubionego psa, który z daleko widzi mnie i szaleje na mój widok, darzy mnie ogromną empatią i zaufaniem. Zawsze gdy wychodzę z nim na spacer to jest taki szczescliwy skacze, lize piszczy, chociaż do innych tego nie robi. W końcu znam go już rok.. Przejdźmy do rzeczy. Jak już pisałam posiadam sznaucera miniaturkę i zastanawiam się nad adopcja tego drugiego psa. Pies jest w typie wyżła-dobermana-charta. Sięga mi do połowy uda. Mieszkam wraz z rodzicami w mieszkaniu o powierzchni 60m2. Planujemy niedługo przeprowadzke do większego metrażu. Gdybyśmy się przeprowadzili to byśmy go zaadoptowali bo większe mieszkanie, więcej przestrzeni.. Ale teraz rozmyślamy nad jego adopcją. Czy rano 3 km biegania, po południu spacer 1,5 h i wieczorem 1h mu wystarczy ? :( Zależy nam, żeby czuł się dobrze i miał jak najlepiej ale nie wiem czy jesteśmy w stanie mu to zapewnić.. Proszę o pomoc !

Link to comment
Share on other sites

jeśli pies tak Cię uwielbia, to nawet w kawalerce był by z Tobą szczęśliwszy niż w schronisku ! a moim zdaniem wielkość mieszkania jest mało istotna jeśli się psu poświęca czas, bynajmniej psu ona nie bedzie przeszkadzać, jedynie wam może gdy np pies się rozwali na całą szerokość przedpokoju na przykład :)

Link to comment
Share on other sites

Po warunkach schroniskowych temu psu wystarczy nawet godzinny spacer na smyczy i będą to i niebo lepsze warunki niż ma teraz.
Weź też pod uwagę, że pies schroniskowy, po x czasu siedzenia w boksie i nie wiadomo jakiego żywienia, może kompletnie nie mieć formy na takie ilości ruchu jak opisałaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havanlo']Witam, aktualnie jestem w posiadaniu sznaucera miniaturki, sięga od do połowy łydki, jest samcem. Jestem wolontariuszką w schronisku 2 lata i mam tam swojego ulubionego psa, który z daleko widzi mnie i szaleje na mój widok, darzy mnie ogromną empatią i zaufaniem. Zawsze gdy wychodzę z nim na spacer to jest taki szczescliwy skacze, lize piszczy, chociaż do innych tego nie robi. W końcu znam go już rok.. Przejdźmy do rzeczy. Jak już pisałam posiadam sznaucera miniaturkę i zastanawiam się nad adopcja tego drugiego psa. Pies jest w typie wyżła-dobermana-charta. Sięga mi do połowy uda. Mieszkam wraz z rodzicami w mieszkaniu o powierzchni 60m2. Planujemy niedługo przeprowadzke do większego metrażu. Gdybyśmy się przeprowadzili to byśmy go zaadoptowali bo większe mieszkanie, więcej przestrzeni.. Ale teraz rozmyślamy nad jego adopcją. Czy rano 3 km biegania, po południu spacer 1,5 h i wieczorem 1h mu wystarczy ? :( Zależy nam, żeby czuł się dobrze i miał jak najlepiej ale nie wiem czy jesteśmy w stanie mu to zapewnić.. Proszę o pomoc ![/QUOTE]

na 52 m. mam dwa holendry i sunię z adopcji, dawka ruchu, dawka umysłowego zajęcia i jest ok, tu nie chodzi o wielkość mieszkania, ale o kontakt z psami i zorganizowanie im części czasu (od 20 lat ma co najmniej dwa psy na raz, a często trzy lub cztery - jak mi wzrasta liczba tymczasów). Liczy się zdanie rodziców, jeśli się zgadzają na dwa psy i wspomogą czasem (swoim czasem :) oraz sznaucerek zaakceptuje towarzysza - ty tylko życzę powodzenia i niech biedak ze schronu zazna szczęścia. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niewykastrowany piesek + niesterylizowana suczka = prędzej lub później male kundelki, potencjalni kandydaci do schronu albo konieczność sterylki aborcyjnej. Chyba, ze na czas [U]każdej [/U]cieczki piesek lub suczka będą mieszkały w innym miejscu. Lepiej pieska wykastrować lub wysterylizować suczkę (i tak warto to zrobić dla ochrony np. przed ropomaciczem)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...