Jump to content
Dogomania

Utrzymanie psa - wydatki....


Idu$

Recommended Posts

wydaje mi się że jednak nie:cool3:
no Rybcia dajesz czadu:cool3:tu już jest wyższa szkoła jazdy:loveu:bowiem wymieniłaś masę zbędnych rzeczy bez których jednak pies mógłby się obejść;)jak kto woli:Djeśli ktoś ma możliwość zapewniać psu różne prześmieszne,przefajne(a co za tym idzie przedrogie) pierdólki to bardzo fajnie,psu nie zaszkodzi ai włąściciel może się pobawić,jeśli tego ttypu zakupy sprawiają mu przyjemność i satysfakcję;)(a komuż nie?!?!?!:cool3: )sama,gdybym mogła też bym szalała:cool3:

chicken:spoko loko:cool3: pochodze ,popytam,poczytam,popatrze:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No niektórzy lubią kupować psiakom różne rzeczy. Moja suńka miała zawsze pod dostatkiem smyczy i obróżek, no i zabawek, ciasteczek.. Ze mnie się aż koledzy śmiali, bo za każdym razem jak mnie widzieli to Hexa inaczej "wystrojona" była. Ale to było na potrzeby szkolenia, na przykład szelki plus linka 10m (nazywana stu metrową :lol: przez moich znajomych).
[QUOTE]ai włąściciel może się pobawić,jeśli tego ttypu zakupy sprawiają mu przyjemność i satysfakcję[/QUOTE]
Mi sprawia dużą przyjemność kupowanie nowych zabawek mojej Hexolinie, bo ona zasze się cieszy z każdej nowej zabawki. A jaką radość jej sprawiają różne śmierdziuszki z zoologika (uszka itp.).. Przyjemnie jest patrzeć na radość w oczach psiula. A jak przyjemnie jak rodzice mówią, że wariatka ze mnie ;) .

Link to comment
Share on other sites

hehe:D
mój Qndzio najpierw radośnie hasa z nowym pluszaczkiem w mordzie,po czym pewnego dnia nadchodzi kres jego życia i gdy wracam do mego domostwa odkrywam biały wełniasty puch pokrywający wszystkiedywany pochodzenia wewnętrznego:cool3:sprzątam piecczołowicie misowe flaki a dzieciakowi zostaje "tylko" dalej atrakcyjny skalp:loveu:
taki ochłap potrafi potem przeżyć naprawdę długo,śmiem podejrzewać że pies mój prowadzi kolekcję:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Resztki potrafią długo przetrwać ;) . No właśnie, do psich wydatków należy też doliczyć ewentualne szkody spowodowane ząbkami lub pazurkami psimi. Ostatnio mój podopieczny ONek podrapał ścianę i powstała spora dziurka. No i kanapa notorycznie przez niego konsumowana :shake: . Psiaki niektóre miewają dziwne pomysły jak zostają same..

Link to comment
Share on other sites

mam teraz trzy suki swoje + dwa psy "na wsparciu" finansowo -jedzeniowo-weterynaryjnym więc wolę nie liczyc ile mnie to kosztuje.Wszystko jest pod kontrolą jak są zdrowe ale choroby a przede wszystkiem leki, analizy i inne badania to nagłe i bardzo głębokie studnie finansowe. Nie wyobrażam sobie aby zaniechać koniecznych działań ratunkowych z powodu braku kasy więc mam juz doświadczenia "stawania na głowie" aby podołać wydatkom. Teraz staram się mieć zawsze zamelinowane pareset złociszy na psią czarną godzinę i pod żadnym pozorem nie ruszam tego na inne nawet bardzo ważne cele

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję:lol: :buzi:
Ale to nie konec bo mam nowe pytanie:diabloti:
Która karma będzie odpowiedniejsza dla szetlika- Brit, czy Acana? Ktoś krrmi swojego psa którąś z tych karm? Są warte polecenia?:cool3:
Rybc!a dziękuję bardzo za takie obszerne info:loveu: Co do legowiska to naprawde bardzo podobają mi się te Rry Bed:eviltong:Na Allegro też widziałam cudne:evil_lol: Jeśli chodzi o kennele, to wydaje mi się, że psy wolą spać w otwartej przestrzeni...ale jako transporterek na pewno zakupię;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Idu$']Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję:lol: :buzi:
Ale to nie konec bo mam nowe pytanie:diabloti:
Która karma będzie odpowiedniejsza dla szetlika- Brit, czy Acana? Ktoś krrmi swojego psa którąś z tych karm? Są warte polecenia?:cool3:
Rybc!a dziękuję bardzo za takie obszerne info:loveu: Co do legowiska to naprawde bardzo podobają mi się te Rry Bed:eviltong:Na Allegro też widziałam cudne:evil_lol: Jeśli chodzi o kennele, to wydaje mi się, że psy wolą spać w otwartej przestrzeni...ale jako transporterek na pewno zakupię;)[/quote]

Acana

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25207[/url]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Iduś-psy bardzo lubią spać w takich zakamarkach jak okryty kocem kennel.[/QUOTE]
A tu się nie zgodzę:diabloti:
Koty, owszem lubią mieć dach nad głową,ale myślę że psy wolą jednak spać w otwartej przestrzeni...
Pies koleżanki za rzadne skarby nie da się namówić, żeby spać w kennelu:eviltong:
Ale każdy psiak jest inny, więc nie ma reguły:lol:

Link to comment
Share on other sites

Podstawowe utrzymanie dwóch psów średniej wielkości kosztuje mnie [B]3000 rocznie.[/B]
W tej kwocie jest:
[B] jedzenie[/B] - przygotowywane przeze mnie
[B] podstawowe szczepienia[/B]
[B] zabezpieczenie p.kleszczom[/B] (kupuję fiprex XXL i dzielę ampułke na 2)
[B] obroże i smycze[/B] - po jednej obrozy rocznie + smycze zrobione samodzielnie (Rybc!a - linka kosztuje 40- 60 gr za metr a karabinek 2-3 zł)
[B] ubezpieczenie OC[/B]

[B] Do tego trzeba doliczyc: koszty leczenia[/B] ( u nas to były nadwyrężone scięgno, chore oko, anginy, biegunki),[B] kosmetyki [/B]( tymi najtanszymi mozna psu krzywde zrobić!),[B] akcesoria szkoleniowe,[/B] [B]zabawki, smakołyki, składka w ZK, wystawy.[/B]
Moje psy niczego nie niszczą więc w domu nie było demolki i maja wciąż te same legowiska koce i miski.

Link to comment
Share on other sites

Puli,ciekawi mnie każdy sposób przyżądzania jedzenia.sama to robię i chcę dojść do tej najlepszej,idealnej formy,perfekcyjnie dobranego składu;)dlatego zbieram informacje od różnych osob na temat ich przepisów.jaki jest Twój????:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']hmmmm....kurcze,rocznie!!!!<lol2>pomylilam sie;)
a ile kosztuje Acana?zapewne jest dość droga amnie chodziło o karmy względnie przystępne dla zwykłego uczącego się,niepracującego śmiertelnika typu pedigree,purina i jej pochodne itp...taki np royal canin też nie za dobry aczkolwiek dość dorgi:/
po co te nerwy?!?!?!:loveu:[/quote]

Generlanie nikt nie bierze pod uwage tego ze karmy dobrej jakości pies zjada duzo mniej.. gdybym miala karmic mojego Onka pedigree czy friskisem to wyszło by miesiecznie na to samo... bo Kupuje mi Fitmina/acane wydaje na worek powiedzmy okolo 120 zl. ale on ten worek zjada przed 1,5 miesiaca a takiego pedigre zapewne musialabym kupic z 30 kg. bo zeby cokolwiek poczul ze zjadl musialby dostawac ponad 500 g. a acany/fitmina dostaje 300gr. i jestw super formie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...