Jump to content
Dogomania

Szczeniak na raty


Recommended Posts

[quote name='Han Sharn']A mnie przyszło kiedyś do głowy coś takiego.
Chcę kupić psa z [U]konkretnej hodowli[/U] z konkretnego kojarzenia. Nawiązuję kontakt w hodowcą i w momencie krycia płacę co miesiąc ratę tak, żeby ostatnią spłacić jak przyjadę po psiaczka( co da mi co najmniej cztery raty). Jeśli z tego konkretnego krycia nic nie wyjdzie albo nie będzie szczeniaka spełniającego moje wymagania czekam na inny miot z tej hodowli z odpowiadającego mi skojarzenia.
Jak myślicie czy dobry hodowca poszedłby na coś takiego?[/quote]
:razz: Dobry pomysł ,u mnie już dwie osoby zamówiły w ten sposób szczeniaki:lol: :lol: i obie strony są zadowolone:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proszę o informację co w sytuacji gdy nieuczciwy kupujący nie dotrzymuje warunków umowy i nie można się z nim skontaktować? Iść na drogęprawną (policja, sąd itp.) czy po prostu pojechaćna miejsce z dużym Ivanem i odebrać psa, bo zgodnie z umową powinien wrócićdo hodowcy????
Jeśli znacie takie przypadki to proszę bardzo o podzielenie się informacjami.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam hodowli, więc doświadczenia mieć w tej sprawie nie mogę, ale...
Jeżeli chodzi o prawo, to..
Jak dla mnie są dwa wyjścia..
albo
1pojechać z asekuracją policji i odebrac psa (masz umowe?)
2pojechać samej psa odebrać, jak nie przyniesie to efektu następnym razem przyjechać z policją

Ja bym raczej pierwszą wersję wybrała, bo wbrew pozorom może być to rozwiązanie mniej stresujące, zresztą nie dasz możliwości przygotowania sie "właścicielom psa"

Można wiedzieć jak rażące jest to wykroczenie?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie to co napisano powyżej - niestety - nie wpłacenie II raty.
A pytanie - czy policja tak o ze mną tam pojedzie (umowę rzecz jasna mamy i według niej ma nam zwrócić psa) czy trzeba najpierw jakieś pisma składać oficjalne? Jakoś nie wierzę w to że wchodzę na komisariat, pokazuje umowę mówię o co chodzi i oni ze mną jadą. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']Widzisz, moim zdaniem masz prawo prosic policję o eskortę, porozmawiam z mamą jak takie sprawy stoją i Ci odpowiem[/quote]


Dziękuję baaardzo - będę ogromnie wdzięczna za pomoc. A mama się zna na takich sprawach? Jest policjantką czy prawnikiem?

Link to comment
Share on other sites

Na odebranie szczeniaka trzeba mieć zezwolenie. Nie można wtargnąć do czyjegoś domu bez nakazu sądowego. Możesz, a nawet powinieneś udać sie do prawnika, bo jeżeli z nabywcą sprawy nie uzgodnisz polubownie, to niestety pozostaje jeszcze jedynie droga sądowa..

Link to comment
Share on other sites

Hm. Wg mnie w kupowaniu psa na raty nie ma nic złego ani dziwnego. Jak szczeniak kosztuje powiedzmy 2500 to rzadko się ma taką kwotę na raz, w całości. Ja płaciłam w dwóch ratach za szczeniaka. Podpisaliśmy umowę, dostaliśmy metryczkę, zapłaciliśmy pierwszą ratę i po ok. tygodniu czy dwóch - drugą :)Z tym nieuczciwym kupującym to jeśli nie da się skontaktować to zostaje sąd... :/ Bo policji chyba nie da się w to wmieszać bez założonej sprawy.

Link to comment
Share on other sites

jesli kontakt telefoniczny jest utrudniony, mozesz sprobowac udac sie osobiscie by ponegocjowac, mozna sprobowac sie dogadac,ale psa sama im nie wyszarpiesz i tu mozesz prosic policje o asyste by nie zostac oskarżona przez dluznika o nachodzenie, kradzierz psa itp.,policja jest teraz uprzejma nie powinni odmowic, ale oni tez im pieska nie odbiora, ale zabespieczysz swoja osobe i bedziesz miec protokol ze probowalas sie dogadac. teraz napisz piesemko(list polecony) z ządaniem zaplaty do dluznika,wyznacz jakis krotki termin zaplaty z zadaniem wydania psa w przypadku braku wplaty, okres termin przekazania psa. i jesli sie nie zastosuje pozostaje ci droga sadowa i windykacja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nigdy nie zakupilam psa "na raty".Przy dwukrotnym zakupie wyslalam zaliczke (1/3 kwoty) i bylo to cos na zasadzie rezerwacji.
Mysle, ze jednak zakup pieska "na raty" byl by krokiem do walki z pseudohodowlami.Nie kazdego jest stac na zakup psa z renomowanej hodowli a na dodatek ( jak jest w moim przypadku) placic drugie tyle za transport.
Ja wydalam na swoje 2 Rottweilery ogromne pieniadze, gdyz transport wiaze sie z dodatkowymi kosztami.Nie kazdego na to stac.A wiec mysle,ze hodowcy powinni sie nad tym zastanowic ;)

Link to comment
Share on other sites

Też tak właśnie myślałam - że to ułatwienie dla kogoś kogo nie stać na jednorazowe wyłożenie większej gotówki. Sami jak planowaliśmy zakup psów to odkładaliśmy za każym razem przez dłuższy czas żeby uzbierać całą kwotę. Za jednego szczeniaka też obniżyliśmy cenę, bo właściciele byli godni zaufania i zawierzyliśmy że będą szczeniaka wystawiać - i nie zwiedliśmy się na nich. Już zaczyna zdobywać pierwsze laury i zapowiada się na pięknego psa. Sprzedaż na raty jest bardzo dobrym rozwiązaniem tylko nabywca powinien wywiązywać się z umowy - a z tym bywa niestety różnie :-(
Można zawsze znaleźć dogodne rozwiązanie - kwestia tylko na jakich ludzi się trafi.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że kupiłam konia na raty. 3 raty splacane w ciągu trzech miesięcy, jednak cena była spora, a decyzja nagła i nie miałam wyjścia.
Zbieram na psa. Fajnie dla mnie by było, gdyby ktoś zechciał sprzedać mi pieska na raty, ale... Życie przynosi różne niespodzianki i wole jednak od razu dać całą kwotę na psa, nawet jeżeli dłuzej bym musiała na niego czekać..

Link to comment
Share on other sites

Ja kilka rowniez kilka szczeniat z 4 miotow sprzedalam na raty i nigdy z nikim nie mialam problemow z platnoscia.W umowie kupna - sprzedazy przeciez zapisuje sie rodzaj platnosci i termin , w ktorym ma byc ostatnia rata.Owszem jest to ryzyko , ale uwazam , ze warto zaryzykowac , bo raty wybieraja w wiekszosci ludzie mlodzi zakochani w rasie , przynajmniej ja mialam szczescie na takich trafic .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']chyba lepsza opcja jest współwłasność lub warunek hodowlany ale tu tez trzeba kompromisu i lepiej juz znać tą osobę lub jakiś wywiad ;)[/quote]
hmm, czasem wspolwlasnosc (np jezeli chodzi o repa) albo warunek hodowlany moga byc trudniejsze niz raty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rekus']nie sprzedawac na raty i tyle, tu gddzie wchodzi kasa w gre koncza sie przyjaznie.

i co morgan 77 odzyskalas kase?[/quote]


Odzyskałam szczeniaka. Został zabrany podstępem troche i bez udziału policji ani innych służb. Teraz nagle właściciele sobie przypomnieli jakimamy numer telefonu i mają zasięg nawet w swoich komórkach a do tej pory nie mieli!!! I dzwonią i przepraszają i proszą. Jest nam strasznie przykro, że tak musieliśmy zrobić a wystarczyło po prostu zadzwonićod czasu do czasu i byćz nami w kontakcie. Napisać coś, przysłać zdjęcia żebyśmy wiedzieli jak się ma pies a tu cisza i zdawkowe odpowiedzi na nasze telefony! Przykro nam bo na pewno pokochali psa całą rodziną ale my nie możemy się dawać tak kiwać!
Echh ludzie są czasem beznadziejni!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']Dobrze, ze odzyskałaś pieska. O byłych właścicieli się nie martw. Nie wywiazali się z umowy, trudno, ale unikanie kontaktu to już szczyt!!!!!!![/quote]

No widzisz jednak się martwię. Tam były dzieci i psu było ogólnie dobrze. I znowu w nocy nie spałam bo rozmyślałam jak by można jeszcze tę sytuację rozwiązać. Wiem, że to głupie ale ja taka głupia właśnie jestem, że nie lubię robić sobie wrogów i chce żeby wszystkim było dobrze - i naszym szczeniakom i ich właścicielom z nimi.
I niech mi ktoś jeszcze raz kiedyś powie albo napisze, że hodowla to łatwe i przyjemne zajęcie - no i jeszcze oczywiście dochodowe... he he!!!!
Pozdrawiam i życzę wszystkim hodowcom jak najmniej nerwów!

Link to comment
Share on other sites

Saskija:
dokładnie, popieram. Zobowiazali sie do splacenia, jeżeli nawet jest jakas trudnna sytuacja, która w trakcie już posiadania psa się przytrafiłą, to trzeba poinformować człowieka i porozmawiać.
Nie tylko kultura tego wymaga, ale również prawo. Porozmawiaj z nimi, powiedz jaki jest Twój punkt widzenia i jeżeli uważasz, ze psu byuło u nich dobrze, to daj im szansę. Tzn. ja chyba tak bym zrobiła ;)
Trzymaj się dzielnie i się nie zadręczaj, wierzę, że sie sprawa dobrze rozwiąże.

Link to comment
Share on other sites

Ja wziełam ostatnio psa na 3raty. Pierwszą zapłaciłam przy odbiorze szczeniaka a reszte spłacam na konto. To ja pare dni przed wysłaniem drugiej raty ścigałam hodowce by dał mi numer konta bo zapomniał a chciałam by pieniądze dotarły w terminie,który ustaliłam z hodowcą. Umówiłam się,że przy pierwszej racie dostanę książeczkę zdrowia szczeniaka, a przy ostatniej metryke;). I jest bardzo dobrze tylko wszystko zależy od zaufania;)

Link to comment
Share on other sites

Przy sprzedaży szczeniaka na raty, proponuję dodać do umowy:
1. określenie terminów i wysokości kolejnych rat - "płatne w ratach xxx zł do dnia XXX, xxx zł do dnia XXX itd"
2. zastrzeżenie, że do chwili uiszczenia ostatniej raty, pies stanowi własność hodowcy "do dnia uiszczenia ostatniej raty przez kupującego, pies stanowi własność hodowcy" - to ułatwi, odpukać w niemalowane ewentualny odbiór, jeśli kupujący okaże się nieuczciwy, (sprzedaż pod warunkiem zawieszajacym, zgodna z kodeksem cywilnym);
3. zastrzeżenie o prawie do odstąpienia od umowy przez hodowcę, jeśli raty nie będzą płacone w terminach "hodowcy służy prawo odstąpienia od niniejszej umowy w razie zwłoki kupującego z zapłatą którejkolwiek z wymienionych w pkt (tu wstawić nr punktu z ustalonymi terminami i wysokością rat) rat".

W razie niedotrzymania warunków umowy przez kupującego, można przy takim zapisie odebrać psa jako [B]swoją[/B] własność.
W razie odstąpienia od umowy hodowca ma obowiązek zwrócić otrzymane pieniądze, ale oprócz psa może żądać naprawienia szkody wynikłej z niedotrzymania warunków umowy przez kupującego np. koszt przejazdu po psa.

To mi się tak na szybko nasunęło ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...