Jump to content
Dogomania

Złodzieje zdjęć na gratce!!!


ann1gorszapolowa

Recommended Posts

Proponuję wszystkim właścicielom, a w szczególności hodowcom, przeglądanie co jakiś czas ogłoszeń na Gratce.

Dziś znaleźliśmy tam zdjęcie naszej Prady z jej okresu szczenięctwa, w ogłoszeniu "hodowli" przedstawiajacej się jako "Archimenes" :diabloti: Pozostałe zdjęcia w tym ogłoszeniu też są pewnie kradzione, ale nie wiem niestety komu je ukradli.

W ubiegłym tygodniu znaleźliśmy zdjęcia reproduktora z Czech, przedstawianego jako tatuś szczeniąt, którym oczywiście nie jest. Tym razem ogłoszenie zamieściła "hodowla Spanielkowo".

Nie ukrywam, że fakt kradzieży mocno podniósł nam ciśnienie :diabloti: Natychmiast zamieścilismy na tejże Gratce :evil_lol: ogłoszenie o oszustwie zatytułowane "hawańczyk oszustwo!!! pseudohodowla archimenes" i opisaliśmy całą sytuację. Potem zatelefonowałem do "hodowli Archimenes" :angryy: Nie byłem zbyt miły :roll: Zdjęcia są właśnie usuwane...

Istniej opcja zgłoszenia na Gratkę takiej sytuacji, ale z doświadczeń innych osób wiem, że nie musi byc skuteczna niestety :-(

Wysyp "hodwoli" hawńczyków, który odnotowuję od pewnego czasu, skłania mnie do wniosku, że takich przypadków będzie coraz więcej.

Każdy kto zamieszcza zdjęcia swoich psów w internecie jest niestety narażony na tego typu sytuacje. Podkreślam KAŻDY!!!, a nie tylko hodowcy. Sprawa uderza nie tylko w hodowców, ale i w nabywców, którzy wierzą, że kupują szczenię po pięknych rodzicach przedstawionych na zdjęciu. To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś wyszedł z założenia, że jego to na pewno nie dotyczy.

Link to comment
Share on other sites

Ja juz miałam taki przypadek ale na allegro . Ktos wstawił moje tybety do swojego ogłoszenia . zadzwoniłam do pana z żądaniem natychmiastowego usuniecia moich fotek . Pan mi wyjasnił ze chciał pokazać jak wyglada terier tybetański to ja mu na to zeby wkleił zdjecia rodziców szczeniat skoro twierdzi ze sprzedaje tybety . Tak jak piszesz ciśnienie mi uszami poszło zwłaszcza że wstawił fotkę między innymi mojej Fibi :razz: Mój najlepszy pies reklamujacy kundelki niepodobne do niczego .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice'] Tak jak piszesz ciśnienie mi uszami poszło zwłaszcza że wstawił fotkę między innymi mojej Fibi :razz: Mój najlepszy pies reklamujacy kundelki niepodobne do niczego .[/QUOTE]
U nas, konkretnie "sprzedawano"...Pradę :angryy: Na zdjęciu w wieku ca. 4 miesięcy...a nie obecnym, czyli prawie 4 lata :evil_lol:

Edited by ann1gorszapolowa
Link to comment
Share on other sites

Zaintrygował mnie trochę Twój wpis dotyczący wymienionych "hodowli" postanowiłam trochę poszperać i nie tylko "tatuś" szczeniąt się nie zgadza, ale również same szczenięta. Takie samo zdjęcie na google znalazłam, tylko z czwórką psiaków. Przypuszczam, że matka też jest inna.

A oto album datowany na maj 2011:

[URL]http://www.havanskypsik.estranky.cz/fotoalbum/havansky-psik/[/URL]

[URL]http://zvirata.hyperinzerce.cz/mali-spolecensti-psi/inzerat/3386702-havansky-psik-havansky-bisonek-nabidka/#.Uofq-nDtn4s[/URL]


Ale jest jeszcze bardziej zabawna sprawa :evil_lol: Otóz dwie "hodowle" adeli i spanielkowo mają szczenięta takie same, na tym samy kocyku i w tej samej konfiguracji kolorystycznej - jeszcze czegoś takiego nie spotkałam :crazyeye:

Edited by Monia85
Link to comment
Share on other sites

Nie, ogłoszenie usunięto bardzo szybko i nie wiem tylko, czy zrobiła to gratka, czy ci oszuści. Wczoraj Ania usunęła natomiast nasze "ogłoszenie" o oszustwie :)
Tu natomiast jest ogłoszenie "spanielkowa" ze zdjęciem Febora von Zirpen, jako tatusia, którym oczywiście nie jest.
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/hawanczyk-rasa-podobna-maltanczyk-bolon-23101465.html?h=57998b5af7fe1a7d[/URL]

Monia, w tych ogłoszeniach nic sie nie zgadza z niczym, czyli np. szczeniaki z "wizytówki" ogłoszenia nie mają nic wspólnego ze szczeniakami z "wnętrza" ogłoszenia, albo generalnie kazde zdjęcie przedstawia zupełnie inne szczenięta, a wszystko to moim zdaniem kradzione. Nazwy tych "hodowli" to tez czysta fikcja i podejrzewam, że nawet w styczniowych stowarzyszeniach nie są zarejestrowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...