Jump to content
Dogomania

nadpobudliwy pies


mama_malamutów

Recommended Posts

Kochani potrzebuję Waszej wiedzy i doświadczenia.

Mam prawie 11-miesięczną malamutkę, która będzie kiedyś wystawiana na wystawach. Problem w tym, że bardzo ciężko się z nią pracuje - jak tylko biorę do kieszeni smaczki ona przez sekundę nie ustoi spokojnie. Cały czas skacze, wierci się, kładzie, wstaje - słowem wykonuje wszystkie komendy, które zna. Jak mam ją nagradzać za prawidłowe zachowanie jeśli ona wariuje kiedy tylko wyczuje smaczki? Czy zacząć z nią pracować klikerem (dodam, że nigdy wcześniej nie pracowałam z klikerem, więc pomyślałam, że może kliker pomoże jej w "rozpoznaniu wyjątkowej sytuacji" jaką jest wystawa?)

Wszystkie porady będą cenne i z góry za nie dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Hmmm....

Jeżeli taka jest jej reakcja na smaczki, to faktycznie radzę przerzucić się na kliker lub po prostu na słowa i gesty. Ja już od dobrych kilku miesięcy nie nagradzam psa ani smaczkami, ani klikerem, tylko po prostu poklepaniem, pogłaskaniem, dobrym słowem. Musicie z nią więcej ćwiczyć. 11 miesięcy to prawie rok, suka na wystawie byłaby w młodzieży, a tam takie zachowania nie są dopuszczalne. Powiem więcej: rozważają dyskwalifikację.

POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...