Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mieszaniec shih tzu z kundelkiem.

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 aasika

aasika

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 18:46

Witam. Mam pewien dylemat, który oczywiście muszę skonsultować z fryzjerem, jednak najpierw chciałam zapytać Was forumowicze. ;-) Otóż mam 3 miesięczną suczkę, mieszańca ( matka shih tzu, ojciec kundelek ) .. Moja suczka ma pyszczek podobny do yorka, budowe shih tzu, tylko troszkę chudsza, a sierść jeszcze inną.. Chciała bym udać się z nią do fryzjera, aby ładnie ją obciąl, jednak nie wiem, czy Ona by wyglądała fajnie obcięta.. co myślicie ?

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#2 Anula

Anula

Polkowice

• Members
  • PipPipPip
  • 7727 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 18:54

Sądzę,że teraz na zimę nie ma sensu obcinać szczeniaka,może się szybko przeziębić.Trzeba go tylko intensywnie wyczesywać a na wiosnę na spokojnie znaleźć fajnego fryzjera i go obciąć.Czesanie też ma zalety,ponieważ przyzwyczai go do szczotkowania.Na wiosnę już będzie wiadome jaką ma sierść i co z nią zrobić,może być tak,że nie będzie potrzebował obcinania i będzie przepięknie wyglądał w długiej sierści.

#3 Dink

Dink

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 08:02

Też myślę, żeby na razie nie obcinać. Sierść nie jest teraz zbyt długa, radzę poczekać i ewentualnie pomyśleć o obcięciu później

#4 rosa

rosa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 09:47

Nie ważne do czego podobna jest. Trzymiesięczna sunia ma szczenięcy puszek, poczekaj aż wyrośnie jej "dorosła" sierść.

#5 Beatrx

Beatrx

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3608 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 10:44

nie ścinaj 3 miesięcznego szczeniaka. po zimie będziesz ją mogła ostrzyc czy zrobić jej jakąś fryzurę o ile będziesz chciała a póki co nic jej nie ruszaj.

#6 Bandyta

Bandyta

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:39

Nie strzyż szczenięcego puszku. Jak dorośnie to będzie miała zupełnie inną sierść i dopiero wtedy będzie widać co można z nią zrobić. A może nic nie będzie trzeba robić. No na pewno nie żeby psa upodobnić do czegoś czym nie jest.

#7 Cockermaniaczka

Cockermaniaczka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3745 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:46

ja bym nie ruszala :) Malutka jest,ma szczenieca siersc ...Tylko czesac i uczyc stania na stole i tolerowania grzebieni,suszarki i bedzie ok.
Zapraszam na profesjonalne Strzyżenie psów i kotów :loveu: