Jump to content
Dogomania

Proszę o pomoc w wyborze rozmiaru KONG'a!


lucky23

Recommended Posts

Witajcie!
Mam 5 miesięczną suczkę, waży 5 kg. Na gwiazdkę chcę kupić jej konga, jednak waham się przy rozmiarze.

Według rozmiarówki rozmiar S ,jest dla psów do 9 kg, a M dla psiaków od 7-16 kg.
Xena waży 5 kg, czyli wg. rozmiarówki S, ale to S jest strasznie małe..

Pomóżcie brać jej S, czy M ? Jak wezmę S, to czy nie zrobi sobie nim krzywdy, z racji tego że jest takie małe ?

Pozdrawiam, i proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23']Witajcie!
Mam 5 miesięczną suczkę, waży 5 kg. Na gwiazdkę chcę kupić jej konga, jednak waham się przy rozmiarze.

Według rozmiarówki rozmiar S ,jest dla psów do 9 kg, a M dla psiaków od 7-16 kg.
Xena waży 5 kg, czyli wg. rozmiarówki S, ale to S jest strasznie małe..

Pomóżcie brać jej S, czy M ? Jak wezmę S, to czy nie zrobi sobie nim krzywdy, z racji tego że jest takie małe ?

Pozdrawiam, i proszę o pomoc![/QUOTE]
Nie sugerowałabym się podanymi przed producenta przedziałami wagowymi, tylko wymiarami samego konga. Osobiście wzięłabym M, moja suka ma 8 lat, waży 2-3kg więcej od Xeny i miała odpowiednik konga z trixie o wielkości odpowiadającej temu oryginalnemu w rozmiarze M. Był dobrany idealnie. S to faktycznie maleństwo, niewiele do niego zmieścisz, poza tym to dopiero szczyl, podrośnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Endher']Nie sugerowałabym się podanymi przed producenta przedziałami wagowymi, tylko wymiarami samego konga. Osobiście wzięłabym M, moja suka ma 8 lat, waży 2-3kg więcej od Xeny i miała odpowiednik konga z trixie o wielkości odpowiadającej temu oryginalnemu w rozmiarze M. Był dobrany idealnie. S to faktycznie maleństwo, niewiele do niego zmieścisz, poza tym to dopiero szczyl, podrośnie ;)[/QUOTE]
Dzięki za odpowiedź! :)
No właśnie się zastanawiam nad M, ale u mnie M kosztuje ok. 40 zł, a S ok. 25 zł. Więc spora różnica..

Patrzyłam na zdjęcia, i u niektórych S wydaje się ogromny, a u innych maleństwo.
Prosiłabym żeby ktoś jeszcze się wypowiedział, a najlepiej wstawił zdjęcie swojego psiaka z Kongiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Ja na twoim miejscu wzięłabym M.
Mój pies wagowo powinien też mieć ten rozmiar, jednak większy lepiej się sprawdza.
Cenowo to lepiej wydać więcej i mieć zabawkę na lata, niż zaoszczędzić i mieć tylko na jakiś okres czasu.[/QUOTE]
Hmm... sama już nie wiem.. oglądałam filmik z westem i kongiem S i ten kong jest spory jak dla niego, a u mnie w bloku mieszka west, i on jest rozmiarowo taki jak Xena.. więc nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/kong_dla_psa/classic/140097[/URL] tu masz konga M za 24.80 zł.

poza tym Twoja suczka ma dopiero 5 miesięcy więc pewnie jeszcze trochę wagi jej przybędzie i kong S będzie za mały, więc lepiej dopłacić te kilka zł więcej i wziąć większego

Edited by razed_in_black
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Jak masz wątpliwości to zaczekaj aż ona całkiem urośnie i wtedy kupisz :eviltong:. Ja dla jednej suczy niecałe 7kg mam konga M, a dla drugiej, która waży 4,5kg rozważam S, bo M wydaje mi się za duży.[/QUOTE]

Hmm.. no i który tu wziąć..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='dekur']a ja mam pytanie innego typu troszkę, piesek dopiero w drodze a jednak chce aby miał maksimum rzeczy do gryzienia poza elemmentami wystroju mieszkania :) więc co właściwie wkładacie do tego konga? jakie smakołyki?[/QUOTE]
Zajrzyj [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/143099-kong"][B]tutaj[/B][/URL] ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja raczej polecam o rozmiar większą, jeśli się wachasz pomiędzy mniejszym i większym rozmiarem. Np. jak chcesz S lub M, to wybierz M, chyba, że masz psa, który jest wybredny pod względem zabawek. Lepiej mieć Konga dla psa odrobinę większego, niż odrobinę za małego. Do większego zmieści się więcej jedzenia. Ja ma kolaki i Kong Classic Red w rozmiarze L jest polecany dla tej rasy, ale o rozmiar większy mógłby być nawet lepszy, szczerze powiedziawszy, gdybym teraz kupowała drugiego Classic to byłby to większy rozmiar.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...