Jump to content
Dogomania

jak dbać o psa w okresie linienia


Gerdzia i Misio

Recommended Posts

z mojej suczy siersc wylazi garsciami!!! ile złapie tyle wydre!!!! koszmar!!! próbowałam róznych szczotek, i pudlowki, i rekawicy gumowej i grzebyków, az trafiłam osttanio na furminator..... no i musze przyznac ze zadna z nich nie zrobila tego co ten własnie przyrząd!! psa czesze nim juz jakis 3 dzien siersci wyłazi coraz mniej przy czesaniu takze dziala, w pierwszy dzien wyczesalam reklamówke siersci, wczesniej jak pies mi sie polozyl na poscieli czy na dywanie to zostawała kępa białych kudłów a teraz moze z 3 :) jak dla mnie rewelacja, zobaczymy jak bedzie dalej

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tylko uważaj żeby zbytnio nie przerzedzić sierści ;) jak ja moją furminatorem pojechałam, to podszerstka prawie nie zostało martwego. Nie wyłaziło nic ale za to pies wyglądał jak druciana szczotka bo okrywowe były szorstkawe i odstające. Dopiero po dłuższym czasie im przeszło, widać musiały się przyzwyczaić ;)

A biotynę stosowałam z bardzo dobrymi efektami :) sierść miękka i lśniąca. Teraz mnie nie stać ale jak będę mogła to znów kupię. Póki co to dodaję olej rybi i rybę suszoną do jedzenia i sierść też jest piękna i mniej jej wyłazi. Podobnie ma się sprawa z mielonym siemieniem lnianym - też polecam ;D

ossa98: może jest uczulony na jakiś składnik, poobserwuj psiaka, skonsultuj może z wetem, czy to może być od tego? A może go przypadkowa pchełka ugryzła

Link to comment
Share on other sites

tylko uważaj żeby zbytnio nie przerzedzić sierści ;) jak ja moją furminatorem pojechałam, to podszerstka prawie nie zostało martwego. Nie wyłaziło nic ale za to pies wyglądał jak druciana szczotka bo okrywowe były szorstkawe i odstające. Dopiero po dłuższym czasie im przeszło, widać musiały się przyzwyczaić ;)

A biotynę stosowałam z bardzo dobrymi efektami :) sierść miękka i lśniąca. Teraz mnie nie stać ale jak będę mogła to znów kupię. Póki co to dodaję olej rybi i rybę suszoną do jedzenia i sierść też jest piękna i mniej jej wyłazi. Podobnie ma się sprawa z mielonym siemieniem lnianym - też polecam ;D

ossa98: może jest uczulony na jakiś składnik, poobserwuj psiaka, skonsultuj może z wetem, czy to może być od tego? A może go przypadkowa pchełka ugryzła

Link to comment
Share on other sites

Piesio jest regularnie odkleszczany i odpchlany - advantixem - więc to chyba nie insekty. Nie dajemy mu "ludzkiego" jedzenia w ogóle, tylko psie jedzenie i przysmaki. Zaczął się drapać niedawno, a jagnięcinę dostaje od dwóch miesięcy. Na razie przestałam dawać mu biotynę. Do jedzenia dodaję jedynie tran. A może z tego też zrezygnować? W końcu sucha karma jest dobrze zbilansowanym pokarmem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Grey']Sugarr wspomniany przyrząd na pewno nie nadaje się ,nie widząc włosa trudno coś doradzić, dobrze wyczesałby te kępki podszerstka grzebień Spratts 076 , oraz kleszcze i pchły .[/QUOTE]
A czy to opłaca się kupić?

[url]http://allegro.pl/item1122646701_zw3_furminator_7_6_cm_dla_psa_kota_trymer.html[/url]

Przyznam, że po odstawieniu zgrzebła obrotowego kępek jest dużo mniej, dziękuję za wcześniejszą odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']A czy to opłaca się kupić?

[url]http://allegro.pl/item1122646701_zw3_furminator_7_6_cm_dla_psa_kota_trymer.html[/url]

Przyznam, że po odstawieniu zgrzebła obrotowego kępek jest dużo mniej, dziękuję za wcześniejszą odpowiedź[/QUOTE]

Koleżanka ma ten furminator i stosuje dla 2 krótkowłosych suk ( sierść jak u labka ) - jest zachwycona efektami. Ja przedwczoraj zamówiłam więc na swojej psicy na dniach wypróbuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Koleżanka ma ten furminator i stosuje dla 2 krótkowłosych suk ( sierść jak u labka ) - jest zachwycona efektami. Ja przedwczoraj zamówiłam więc na swojej psicy na dniach wypróbuję.[/QUOTE]

To w takim razie czekam na relacje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Pinczera chyba nie powinno się czesać?
Ma tak maleńko włosków i takie króciutkie.
Czy przeczesać czasem i jaką szczotką?
Mam taką małą z drutów, takie zagięte druciki.

A druga sunia ma lekko długawe włoski, lekko falujące na grzbiecie, jakby karbowane.
Powinnam codziennie ją czesać? Czeszę co dzień lub co drugi dzień szczotką ludzką zwykła z plastikowymi ząbkami, a co parę dni tą psią drucianą. Jak powinnam ją czesć?
[IMG]http://img835.imageshack.us/img835/640/zdjcie0140b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']Pinczera chyba nie powinno się czesać?
Ma tak maleńko włosków i takie króciutkie.
Czy przeczesać czasem i jaką szczotką?
Mam taką małą z drutów, takie zagięte druciki.
A druga sunia ma lekko długawe włoski, lekko falujące na grzbiecie, jakby karbowane.
Powinnam codziennie ją czesać? Czeszę co dzień lub co drugi dzień szczotką ludzką zwykła z plastikowymi ząbkami, a co parę dni tą psią drucianą. Jak powinnam ją czesć?
[/QUOTE]

Każdego psa warto jest czesać, czesanie w pewien sposób oczyszcza włos, skórę itd. ;)
Z tego co piszesz to masz zgrzebło i wydaje mi się, ze będzie się znakomicie nadawało do czesania Twoich pupili ;)
Jeżeli chodzi o psine z dłuższym włosem, to jeżeli będziesz czesać ją trochę rzadziej to nie zaszkodzi jej to, myślę, że nie potrzeba tak często jej szczotkować ;) częste czesanie suchych włosów może je uszkodzić, warto zwilżyć je delikatnie przed pielęgnacją ;)

Psy krótkowłose nie wymagają tak pracochłonnej pielęgnacji jak psy długowłose i te którym kołtuni się futerko ;)

Link to comment
Share on other sites

Moj owczarek dlugowlosy tracil siersc klebami i okazalo sie ze byl uczulony na kurz domowy po leczeniu dodawalam mu tylko 1 lyzke oleju do jedzenia i linienie bylo opanowane. Czesalismy go prawie co dzien ale powierzchownie. Teraz mam mix owczerka z dobermabem ew.z rotwailerem traci siersc przez 2-3 tygodni klebami i jest spokoj. Wyczesuje a raczej przeczesuje rekawica gumowa z wypustkami

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Coś wiem na ten temat:( Pamiętam,że jak mój pies miał ten problem( nazywam go "trudny okres":)0 to czesałam go nawet siedem razy dziennie. To niesamowite i le sierści zbierało się na szczotce, można by z tego spokojnie zrobić sweter albo koc:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ostatnio czytałam takie coś, że robią matę z włosów żeby oczyścić zatokę Meksykańską, czy coś w ten deseń. Chyba normalnie podeślę im tam, bo u mnie przez tydzień dwa wory się zbiorą :diabloti:

I właśnie tu mi się pytanie nasuwa, ile razy dziennie czesać pekińczyka, kiedy sierść dosłownie zostaje mi w rękach, i czym? Czytam tu o jakichś furminatorach, gumowych zgrzebłach, maatko. Muszę się dokształcić trochę. Teraz już nie ma takiej teksańskiej masakry, ale o 16 jak zwykle idę go czesać, to już taka resztka wychodzi. W zimie tragedii nie ma, gorzej na wiosnę i w lecie. Więc, ujmując moją wylewną wypowiedź w trzech słowach: czym czesać pekińczyka?

dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) dobry patent, naprawdę- mogłoby im się przydać. Z pekińczykiem nigdy nie miałam do czynienia,ale moja ciotka miała pekińczyka przez miesiąc( niestety zmarła na taka serca) Z tego co pamiętam to czesała go...dwa razy dziennie. Nie wiem czy to długo czy nie,ale pekińczyk znowu tak dużo tej sierści nie ma( biorąc pod uwagę gabaryty)

Link to comment
Share on other sites

Gliwice87 a możesz coś więcej napisać o tej alergii na kurz? co podaje się psiakowi? Ostatnio okazało się, że moja córka jest uczulona na sierść psa!:-( muszę koniecznie zrobić coś z tymi dużymi ilościami wypadających kłaków.
Czy oprócz furminatora i dobrej karmy mogę co dla niego zrobić. Uprzedzam, że dawałam mu biotynę z keratyną w tabletkach. Raczej nic nie pomogło. Kupiłam też jakiś tran - biotynę z cynkiem - leży na półce, bo pies nie chce zjadać nic co jest nim polane. Co robić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ossa98']Gliwice87 a możesz coś więcej napisać o tej alergii na kurz? co podaje się psiakowi? Ostatnio okazało się, że moja córka jest uczulona na sierść psa!:-( muszę koniecznie zrobić coś z tymi dużymi ilościami wypadających kłaków.
Czy oprócz furminatora i dobrej karmy mogę co dla niego zrobić. Uprzedzam, że dawałam mu biotynę z keratyną w tabletkach. Raczej nic nie pomogło. Kupiłam też jakiś tran - biotynę z cynkiem - leży na półce, bo pies nie chce zjadać nic co jest nim polane. Co robić?[/QUOTE]
Mówisz,że biotyna w tabsach nie zadziałała?? To super, bo ja właśnie podaję mojej suce od tygodnia i nie widzę efektów, ale myślałam, że to kwestia czasu :/

Link to comment
Share on other sites

Ja podawałam dwa opakowania biotyny - nie pomogło. Pies ma sierść bokserowatą, krótką, ostrą, gładką plus podszerstek.
Po kąpieli i porządnym wyczesaniu widzę efekty przez dwa dni. Potem znowu to samo. Może to dlatego, że pies nie jest przyzwyczajony do centralnego ogrzewania. Poprzedni właściciel trzymał go przy budzie. Nie wiem. Pojawił się u nas w domu w kwietniu. Od samego początku gubił włosiary w dużych ilościach. Dodam, że aktualnie sierść jest w bardzo dobrym stanie. Błyszcząca, miękka, gładka. Nie ma łupieżu. Jedyny problem to linienie.


Lekarka mówiła, że ilość sierści wypadającej ma znaczenie. Dlatego pytam. Chodzi głównie o podszerstek, na którym rozprowadzane są alergeny. Sama sierść nie uczula, tylko psia wydzielina. Sierść jest tylko nośnikiem alergenu.

Link to comment
Share on other sites

Ja daję biotynę, bo moja sucz ma łojotokowe zapalenie skóry. Mam podobną sytuację, bo wzęłam ją ze schronu ok. 3 mies temu i też gwałtownie zaczęła linieć.
Twój pies również poczuł zmianę- z zimnej budy do ciepłego domku. Może ta zmiana spowodowała takie zaburzenia z sierścią...
A może płukanka z octem pomoże? wet mi taką polecił...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...