Jump to content
Dogomania

jak dbać o psa w okresie linienia


Gerdzia i Misio

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rybka_39']Mnie dobija krotka siersc mojej boxy wszedzie sie wbija[/quote]

Są tzw. "gumki" ( ja to tak nazywam ;) ) , które dobrze ściągają martwy, krótki włos. Im bardziej miękka guma tym lepiej ściąga.
Rękawice też są dobre ale szybko grzeje się w nich ręka.

GUMKA>
[URL]http://www.karusek.com.pl/img_prod/s/s_2064.jpeg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']zależy jaki włos ma pies ... nie tylko wyczesywanie, ale i suplementacja jest niezbędna ja podaję oliwę z oliwek, siemię lniane i to:
[URL]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=1958[/URL][/quote]

Patka czy ten Dolfos jest skuteczny?

Link to comment
Share on other sites

Druciana szczotka może się sprawdzić ;)
Jeśli chodzi o trymer to ten na zdjęciu jest wg. mnie mało szczęśliwie dobrany> zamachasz się nim na śmierć. Jeśli nigdy nie używałaś takiego trymera to możesz psu poucinać włosy.
Jeśli chodzi o trymer to wygodniejszy jest w tym stylu:
[URL]http://www.karusek.com.pl/img_prod/s/s_4768.jpg[/URL]
należy go dobrać indywidualnie.

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies jest w odpowiednim momencie linienia, mozesz wlos usunac "na raz". Specyfika szaty ONa jest to, ze zarowno podszerstek jak i wlos okrywowy zmienia sie okresowo, blokowo, czyli pies zmienia go przez ok. 3-4 tyg. gwaltownie i wymienia calkowicie. Oczywiscie ten okres wymiany moze sie przedluzac w nieskonczonosc, jesli zostanie zle usuniety, lub w niewlasciwym momencie. Do radykalnego usuniecia uzylabym coatkinga oraz shedder z wlosem i pod wlos do usuniecia resztek wlosa okryw[URL="javascript:;"][/URL]owego.

[URL="javascript:;"][IMG]http://www.dierenwebshop.nl/images/trixie/shedder.jpg[/IMG][/URL] shedder

Link to comment
Share on other sites

No Gedzia to teraz będziesz miała problem :lol:
Nasze posty są przykładem na to jak wiele sposobów jest na zobienie jednego psa.
Najlepszy jest ten najtańszy i najwygodniejszy by się za dużo nie narobić :)

Życzę powodzenia ;) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']
Najlepszy jest ten najtańszy i najwygodniejszy by się za dużo nie narobić :)
.[/quote]

Tak, tak, to koniecznie powinno byc dewiza kazdego dobrego groomera :evil_lol:

Gratuluje *Haniu!

PS. Cena shedder'a to ok. 25 PLN.

Link to comment
Share on other sites

Aszita chcąc czy nie chcąc przy takiej pogodzie jak jest teraz to włos i tak będzie wypadał> jest nieprzeciętnie gorąco i nawet jeśli ktoś wyczesze swojego psa do "zera" to i tak po niedługim czasie będzie miał "powtórkę z rozrywki" tylko w mniejszej skali :(

Pamiętam zeszły rok> masakrycznie gorący.
Ludziom ,którzy mieli spaniele, foxteriery,... sierść zostawała w rękach i nie dlatego, że nie umieli o nie dbać. Psom było zbyt gorąco dlatego pozbywały się sierści na kilogramy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Aszita chcąc czy nie chcąc przy takiej pogodzie jak jest teraz to włos i tak będzie wypadał> jest nieprzeciętnie gorąco i nawet jeśli ktoś wyczesze swojego psa do "zera" to i tak po niedługim czasie będzie miał "powtórkę z rozrywki" tylko w mniejszej skali :(

Pamiętam zeszły rok> masakrycznie gorący.
Ludziom ,którzy mieli spaniele, foxteriery,... sierść zostawała w rękach i nie dlatego, że nie umieli o nie dbać. Psom było zbyt gorąco dlatego pozbywały się sierści na kilogramy...[/quote]
ja mam 2 kundle foxteriera szorstkowłosego i owczarka niemieckiego i w zeszłym roku w lato liniał tylko owczarek (foxteriery szorstkowłose linieją?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gerdzia i Misio'] foxteriery szorstkowłose linieją?[/quote]

Chodziło o foxy krótkowłose i o "zrzucanie" większej ilości sierści niż miałoby to miejsce w przypadku braku upałów.
To nie są "książkowe mądrości" tylko moje spostrzeżenia ;)

Link to comment
Share on other sites

gerdzia i misio:
myślę,że gumiaki są jednak kurcze nienajlepsze do tego typu sierści:(

a z kotem chodziło o wcześniejszy post,że koszt krycia psa kotem byłby jeszcze niższy:cool3:to było a propos oszczędności na swoim psie:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Chodziło o foxy krótkowłose i o "zrzucanie" większej ilości sierści niż miałoby to miejsce w przypadku braku upałów.
To nie są "książkowe mądrości" tylko moje spostrzeżenia ;)[/quote]

Dobrze, ze to dopisalas, bo juz myslalam, ze masz "masakrycznie" mala wiedze na temat psow i ich pielegnacji ;-).

PS. Moje goldeny rowniez spedzaly ostatnie lato w Polsce, ale kazda z nich wlos zaczela gubic w przewidzianym dla nich terminie. Ciekawe dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']gerdzia i misio:
myślę,że gumiaki są jednak kurcze nienajlepsze do tego typu sierści:(

a z kotem chodziło o wcześniejszy post,że koszt krycia psa kotem byłby jeszcze niższy:cool3:to było a propos oszczędności na swoim psie:diabloti:[/quote]
nestety do tej pory nie rozumiem o co chodzi z tym kotem i gumką, czy by mugł mi ktoś dokładnie opisać o co w tym chodzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...