• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
magmak

Problem z mokrym psem

21 posts in this topic

Witam

Moj pies gdy się go wykąpie albo wróci mokry ze spaceru i po wytarciu jego ręcznikiem zawsze biega po mieszkaniu i tarza sie caly po dywanie i po swoim legowisku .. tak jak by sam chciał się wytrzeć . Jak można to wyeliminować

Polecam kupić specjalny "szlafrok" dla psa. Moje psy mają takie: [URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,16955617,furminator,fur,dry,szlafrok,kpielowy,dla,szczeniakow,i,malutkich,psow.html[/URL]

Są w różnych rozmiarach. Może nie najtańsze, ale się sprawdzają i mój spokój jest tego wart, żeby mi po ścianach psiaki nie trzepały wodą.

Wydaje mi się, że jest to naturalny odruch psa, żeby się "wytrzepać" i wysuszyć i mi byłoby szkoda go trzymać "pod komendą" w legowisku ;). Poza tym taki szlafrok wchłania wodę i pies szybciej schnie.

możliwe. chociaż u mnie pies nie lata po całym domu, nie biega mokry i nie trzepie się po kątach, a mimo to jest szczęśliwy i krzywda mu się nie dzieje. ot po prostu nie chce mi się prać co chwila dywanu, który chcąc nie chcąc przesiąknie zapachem mokrego psa i smrodek rozniesie się po całym domu.

Nigdy nie rozumiałam, po co to eliminować, ale z drugiej strony u nas w domu to zachowanie było i jest źródłem radości dla psa i domowników.

[quote name='Beatrx']wystarczy psa nauczyć, ze po wytarciu trzeba się położyć na legowisku, a nie latać w kółko.[/QUOTE]

Jakby to było takie proste...

Wczoraj to "przerabialiśmy". Radocha po pachy. Fakt, że pies po strzyżeniu, więc włos krótki.
Odrobina szaleństwa po dywanie, a potem przekierowaliśmy euforię na skakanie do piłeczki. Wymęczył się i spokojnie położył .... na pościeli. :evil_lol:

My tez wczoraj przerabialiśmy głupawkę po kąpieli :) Radości nie było końca, wycieranie, bieganie, zabawa w chowanego pod pościelą :) Dla mnie radość patrzenia na radość swojego psa :)

mój też wariuje po kąpieli ale sadzam go na kanapie i suszarka idzie w ruch. wtedy sie natychmiast uspokaja jak tylko włączę suszarkę.

To szaleństwo ma Swój urok :)
U mnie mała zawsze po kapieli, spacerze (mokrym) tarza się na dywanie, kanapie, ociera się o ciuchy mimo tego, że jest powycierana :D

W sumie...nawet jak zje, wypije i pomoczy Sobie pyszczek to wyciera go w długowłosy dywan w salonie bo nie dosięga językiem :D

Mój poprzedni piesio też wariował po kąpieli :) rozkładałam mu na dywanie duży ręcznik i o niego się wycierał :)

Ja też nigdy nie znalazłam na to sposobu. Staram się zawsze zamykać psa w jednym pomieszczeniu żeby nie zamoczył mi całego mieszkania.. Jak się troche uspokoi próbuje wycierać go ręcznikiem, ale rzadko udaje mi się go dłużej wycierać niż kilka sekund :) Wariat nie pies no, a kąpaćsię trzeba!

Ja zamykam tylko sypialnie zeby oszczedzic swoje łóżko, rozkladam stary, gruby koc na podlodze i to na nim pies odreagowuje cala glupawke po wypuszczeniu z lazienki;)

Nie wyeliminujesz tego ???? psy tak maja, pozbawisz ich "swojego" zapachu i chcą go z powrotem ???? ja moje wycieram, susze a i tak lecą do pokoju i zaczyna sie harlem shake, latają takie dwie bomby po pokoju, potrącając wszystko po drodze ????