Jump to content
Dogomania

Hodowla, zakładanie dla zysku. jak to jest?


Iga23

Recommended Posts

Obecnie nie pracuje, tylko zapisuje psy do strzyzenia, bo prowadzimy dzialalność strzyzenia psow i z tego zyjemy my i nasze psy. Gdy jeszcze pracowałam, to psy siedzialy same w domu, a na odchow szczeniąt brałam urlop, lub zwolnienia i jakoś to bywalo. Pracowałam 7 godz dziennie , wiec praktycznie zawsze ktoś z domownikow, bywal w miedzyczasie w domu, aby je wypuścić i nakarmić. Przez parę lat zalatwilam sobie pracę w domu i wtedy juz było ekstra

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sama chcialabym miec malutka hodowle,ale obliczywszy koszty jakie poniose przy tym to wychodzi ok 20tysiecy,za wystawy-bo nie chce tylko 3 wystawy zaliczyc zeby miec suke hodowlana ale zeby pokazac ja i starac sie osiagac z nia mniejsze i wieksze sukcesy,do tego same koszty badan,szkolenia,same wyjazdy,noclegi.Sam czas spedzony na cwiczeniach szkoleniach.I chcialabym sie doczekac jednego miotu po mojej niuni.Wiec zeby myslec o hodowli to trzeba najpierw sie zastanowic czy bedzie sie miało tyle czasu,cierpliwosci ktore trzeba poswiecic psu,duze naklady pieniezne.Na samym koncu to sie zwroci nie w pieniadzach,tylko w szczeniakach ktore beda zdrowe,beda zadowoleni własciciele ze swoich pupili a to chyba jest najwiekszy zwrot usmiech i zadowolenie włascicieli ze szczeniakow z hodowli swojej.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]zatrudniaja pracownikow i zajmuja sie tylko psami.zycie osobiste-minimalne,szczatkowe.wyjazdy-chyba ze na egzaminy,zawody.zadne tam wypoczynki.zreszta od czego?czlowiek uzalezniony jest i tyle:evil_lol:[/QUOTE]
Już rozumiem:lol: W sumie nawet niezłe rozwiązanie:eviltong: Zawsze sobie wyobrażałam że wtedy te biedne psiulki siedzą zamknięte w kennelach:evil_lol:
Czyli reasumując hodowla psów nie przynosi żadnych materialnych zysków:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote]uż rozumiem W sumie nawet niezłe rozwiązanie Zawsze sobie wyobrażałam że wtedy te biedne psiulki siedzą zamknięte w kennelach[/quote]Wiesz. Tak sie zastanawiam... Czym się różni 6, 8, 10 psów samych w domu przez 6-7 godzin od jednego psa samego w domu, poza tym, że ta dziesiątka się nie nudzi, a jedynak zostaje sam w czterech ścianach, ciszy...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wiesz. Tak sie zastanawiam... Czym się różni 6, 8, 10 psów samych w domu przez 6-7 godzin od jednego psa samego w domu, poza tym, że ta dziesiątka się nie nudzi, a jedynak zostaje sam w czterech ścianach, ciszy...[/QUOTE]
Taa...fakt:oops:Bardzo dużo psów to przechodzi:cool1: Chociaż czytałam gdzieś, że kupując drugiego psa bo jeden się nudzi, można mieć dwa znudzone psy.
Wcześniej chodziło mi głównie o to, że dla 12 psów trzeba mieć więcej czasu iż dla jednego:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Kochana, widzę że dogomaniacy Cię nawrócili ;) Mi się marzy mała hodowla: dwa cockery - sobolek i czarnulek oraz ctr... Jeszcze tylko 5 lat, w tym czasie handling, grooming itp zeby miec hodowlę "na poziomie" :) Nie spieszy mi się, bo chcę jak najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Propnuję kupować psy z czasem. Chyba nie chcesz po ośmiu latach trzech emerytów na raz :P[/quote]

podpisuje sie rekami i nogami !!

[SIZE=1]zreszta nie tylko pod tym stwierdzeniem czranych - mamy wyjatkowo zgodne podejscie do wielu spraw[/SIZE] :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Ja nie pracuję. Siedzę w domu z psiakami a mąż na to wszystko "zarabia".[/quote]


ja od 1 stycznia tez jestem w tak komfortowej sytuacji :multi: :multi:
ale nie powiem ze nie zdazalo sie ze i ja musialam pracowac i wtedy psy byly same w domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Idu$']
Są hodowle które liczą nawet ok. 12 psów [/quote]

Słyszałam o hodowli labradorów,która liczy...50 psów:-o!!!

[quote name='Błyskotka']Ja nie pracuję. Siedzę w domu z psiakami a mąż na to wszystko "zarabia".[/quote]

[quote name='Elitesse']ja od 1 stycznia tez jestem w tak komfortowej sytuacji :multi: :multi:
ale nie powiem ze nie zdazalo sie ze i ja musialam pracowac i wtedy psy byly same w domu[/quote]


A na moje psy zarabia tatuś :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja- kiedyś... - będę miała hodowlę flatków... Nawet wymyśliłam już przydomek! Jednak teraz nie mam żadnego psa (dopiero czekam na decyzję sądu rodzinnego w kwestii posiadania ww.:eviltong: ). A w tym własnie momencie robię staż u kuzynki, która ma szczeniaczki- już 5 dzień!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iga23']Witam.
Mam pytanie, czy z hodowli psów da się wyrzyć, znaczy jaki jest dochód i iakie straty (szczepienia rejestracja itp.) i ile zostanie? Ogólnie. A i jeszcze jedno bo żeby suke można było pokryć musi mieć ona ileś osiągnięć. Czy np. dało by sie kupić sukę odrazu dorosłą z osiągnięciami? i w ogóle co tzreba wiedzieć o hodowli?[/quote]


No zaraz mi nie tylko ręce ale i uszy opadną :-(. Moja idealistyczna wizja ludzi którzy mają hodowle bo kochają psy dostała kolejnego "kopa w tyłek" - przepraszam za wyrażenie. I to młoda dziewczyna.

O ja głupi ......
.... mam sukę, która na razie dostaje oceny doskonałe, pomyślałem o jej być może kryciu w przyszłości ale .... narazie czytam książki o genetyce, o doborze reproduktorów, rozważam czy oby na pewno wartą ją kryć, czy znajdę dobrych przyszłych właścicieli (dobrych - dla mnie znaczy kochających i opiekujących się psami a nie bogatych czy koniecznie wystawiających psy) ... o ja głupi .... trzeba było wziąć kalkulator policzyć i bym wiedział, czy zakładać hodowlę czy nie.

[quote name='Iga23']Oto mi chodzi, kochamy psy ichcemy mieć hodowlę tylko na to trzeba mieć czas, dlatego moi rodzice by musieli iść na emeryturę bo długo pracują, a ja chodze do szkoły, ale jak pujdą na emeryturę to z kątś trzeba wziąć pieniądze, więc to by było przy okazji.
Reyes dla mnie to pasja i napewno dobro szczeniąt nie jest drugorzędna, ale rodzice kazali zapytać bo od tego zalerzy czy hodowla będzie czy nie to pytam, nie czepiajcie się już mnie, uwierzcie gdybym mogła sama decydować o hodowli to o to czy na niej zarobię pytała bym na samym końcy.[/quote]

To kochajcie ... weźcie sobie jednego albo lepiej dwa pieski (nie będą się nudziły gdy zostają same :diabloti: ) - do kochania nie trzeba mieć hodowli.

[quote name='Iga23']
nie czepiajcie się już mnie, uwierzcie gdybym mogła sama decydować o hodowli to o to czy na niej zarobię pytała bym na samym końcy .[/quote]

To spokojnie się jeszcze trochę poucz w szkole a potem sobie sama założysz hodowlę :lol:

[quote name='Iga23']No właśnie więc postanowiłam najpierw się troche pouczyć, porozmawiać z hodoowcami, znależć dobrych nauczycieli, itp. bo gdybym zakłądała hodowlę to trzeba mieć dobry start żeby się przynajmniej zwruciły koszty za kupno suki :P[/quote]


I ty piszesz, że zrozumiałaś swój błąd ?? :-(

[quote name='Idu$'][SIZE=1]:roll:[/SIZE]
Zawsze zastanawiałam się jak można pogodzić pracę z hodowlą psów, jeśli jest ich (psów) dużo:oops: Są hodowle które liczą nawet ok. 12 psów. :shake:[/quote]


12 psów ?? ... a co powiesz na hodowle gdzie jest kilka psów w rasie a ras jest 16? To dopiero jest hodowla "z miłości do rasy" :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote]12 psów ?? ... a co powiesz na hodowle gdzie jest kilka psów w rasie a ras jest 16? To dopiero jest hodowla "z miłości do rasy" :mad:[/quote]

A jeśli jest to hodowla rodzinno- wielkopokoleniowa, gdzie wszyscy mają wspólne (ew. b. bliskie) domy i każdy ma inną rasę?:evil_lol:
[SIZE=1]Oczywiście żartuję...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi'][B]sylwekw[/B] nie pisz posta pod postem!![/quote]

Przepraszam :oops: .. ale tak jakoś czytałem wątek i gdy trafiłem na post który mnie ruszył to odpowiadałem, ale masz rację mogłem to jakoś inaczej zorganizować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...