Jump to content
Dogomania

Kasja- najsmutniejsza psia babcia... Prosi o maleńki cud...


Mortes

Recommended Posts



Piszę te kilka słów z wielką nadzieją, że wspólnie uda nam się pomóc staruszce Kasji, która nigdy nie miała domu a teraz po cichutku odchodzi za TM w schronisku, które nie cieszy się dobra sławą.
Kasja to duża, kudłata, czarna sunia, jedna z tych tzw. przeźroczystych... dla nie wtajemniczonych wyjaśniam to dziwne zjawisko, znane pewnie w wielu schroniskach... otóż są psy których odwiedzający ludzie a nawet wolontariusze nie zauważają... przechodzą obok boksów z takimi psiakami i... dosłownie nic... żadnej reakcji... i tak codziennie, co miesiąc, co rok... taki psiak z czasem przestaje wyczekiwać, mieć nadzieję... gaśnie. Tak jest właśnie z Kasją, staruszką z kieleckiego schroniska, tzw. białogonką.
Białogonki to ogólna nazwa psiaków zabranych ponad 2 lata temu pewnemu człowiekowi który na swej posesji w fatalnych warunkach trzymał ponad 70 psów. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad nimi człowiek ten trafił do więzienia a psy do różnych schronisk i hoteli. Białogonki maja też swój osobny wątek: http://www.dogomania.pl/forum/threads/235546-BIAŁOGONY-psy-bez-przyszłości-OGŁOSZENIA-NA-CITO-!!!
ale i na nim Kasja jest "przeźroczysta".
Przyszedł niestety czas, gdy Kasja przestała dzielnie znosić trudy swojego życia... jest już bardzo stara, słaba, chora, nie ma zębów... ciało jej pokrywają guzy, ma bardzo chore uszy... Jej stan doskonale wyczuwają inne psy, które są tak wygłodniałe, że zaczęły ją atakować- najsłabszego osobnika ze stada... starą Kasję... i to właśnie dzisiejszy bardzo poważny atak wpłynął na moją decyzję o stworzeniu dla tej staruszki wątku... ostatniej deski nadziei dla tej spokojnej, cichej... zrezygnowanej babci .
Szukam pomocy dla Kasji... nie chcę żeby ta staruszka, która nigdy nie miała prawdziwego domu odchodziła przerażona i głodna w beznadziejnym schronisku dla którego tez jest "przeźroczysta"... zresztą jak wszystkie Białogonki- jak to kiedyś usłyszałam - psy drugiej kategorii...
Wiem że dogomania czyni cuda... szukam właśnie takiego króciutkiego cudu dla Kasji... jej już nie zostało dużo czasu...

yvft.jpg

Link to comment
Share on other sites

Post Rozliczeniowy:
 

 

 

Kasja miała zapłacone do 28 lutego, przez poprzednią Panią (tą, która zniknęła.)

Od tamtej pory wpłynęły następujące wpłaty:
* 25 zł- Anna B.
* 10 zł- Urszula S.
* 155 zł- Zachary

* 10 zł- Mdk8 (za Marzec)
* 50 zł- Aurelia K
* 14 zł- AldonaT
* 100 zł - Inga K pomoc sklep Vipet
* 10 zł - Piotr M
* 70 zł - Wiola ( kontaktogłoszenia)

* 10 zł - Agnieszka103 ( za kwiecień)

* 25 zł - Kaj ( za kwiecień)
* 210 zł - Shilomaniak

* 30 zł - Ola W.
Razem - 719 zł
Biorąc pod uwagę fakt, że pobyt Kasji wynosi 210 zł za 30 dni, to mamy uregulowane do 11 czerwca :smile: ( zostaje 5zł)

To teraz stałe deklaracje wyglądają tak:
stałe deklaracje:

 

 

Mdk8- 10 zł- zapł za marzec-już w rozliczeniu, zapł za IV,V,VI,VII(chowam do koperty),VIII( do koperty),IX(do koperty),X(do koperty),XI(do koperty),XII(do koperty),I(do koperty),II(do kperty),III(do koperty),IV(do koperty),V(do koperty),VI(do koperty),VII(do koperty),VIII(do koperty),IX(do koperty),X(do koperty),XI(do kopery),XII(do koperty),I(do koperty),II(do koperty),III(do koperty),IV(do koperty)
Agnieszka 103- 10 zł-zapł za kwiecień-już w rozliczeniu, zapł za V(chowam do koperty),zapł za VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII(do koperty),IX(do koperty),X(do koperty),XI(do koperty),XII(do koperty),I(do koperty),II(do koperty)
Gluchypies- 10 zł - zapł za czerwiec ( u Hałabajówki ),zapł. za IV ( chowam do koperty), zapł za V ( chowam do koperty),VII(chowam do koperty) , VIII,IX(do koperty),X,XI,XII(do koperty),I(do koperty),II(do koperty),III(do koperty),IV(do koperty),V(do koperty),VI(do koperty)
Anetaks4- 10 zł - zapł za czerwiec ( u Hałabajówki ),za IV,V,VII,VIII ( u Hałabajówki) , zapł za IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII(do koperty),IX(do koperty),X(do koperty), XI(do koperty),XII(do koperty),I(do koperty),II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX
Satrina- 30 zł- zapł. 30 zł -czerwiec,VII,VIII(chowam do koperty),IX(do koperty),X(do koperty),XI(do koperty),XII(do koperty),I(do koperty),II( do koperty),III(do koperty),IV(do koperty),V(do koperty)
Kaj- 25 zl-zapł za kwiecień-już w rozliczeniu, zapł za V (chowam do koperty),zapł za VI,VII(od sierpnia 2014 Kaj wpłaca swoja dekl do Hałabajówki)
Yucca- 10 zł- zapł. 10 zł-IV-(chowam do koperty),zapł za V,VI (chowam do koperty),VII,VIII,IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII
Beta1- 50 zł - zapł.105 zł(chowam do koperty),zapł za V (chowam do koperty),zapł za VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII(do koperty),VIII(do koperty),IX(do koperty),X(do koperty),XI(do kpperty),XII(do koperty)
Dorcia2- 20 zł- zapł.za Kwiecień ( chowam do koperty),zapł za V (chowam do koperty),zapł za VI,VII, VIII,IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII, - ,- ,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII
Shilomaniak- 35 zł - deklaracja od Lipca 2014 - zapł za VII,VIII,IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII(do koperty),IX(do koperty),X(do koperty)


Dzięki Shilomaniak która dołączyła do nas w lipcu mamy już wszystkie deklaracje :) Dziękujemy piękniutko ;)

W kopercie Kasji na nieprzewidziane wydatki i na brakujące deklaracje jest:

+20zł- od Yucca (deklaracja za IV,V)
+155 zł- od Bety1 ( deklaracje za ?+jednorazowa wpłata)
+40 zł - od Panna Marple - z seruszkowego bazarku DODY
+15 zł- od Aga3 - z serduszkowego bazarku DODY
+20 zł- od Jagody - z serduszkowego bazarku DODY

+10 zł- od Makili - z serduszkowego bazarku DODY
+20 zł- od Bukowej - z serduszkowego bazarku DODY
+10 zł- od Oleny84 - z serduszkowego bazarku DODY
+20 zł - od Kaj - z serduszkowego bazarku Dody

+30 zł- od Handzi55 : )
+40 zł- od Dorci2 (deklaracja za IV,V)

+150 zl - od Zołzikowej po Brance :)
+50 zł - p. Martyna L ( wpłata do Hałabajówki)
+20 zł- od MDK8(deklaracja za IV,V)
+25 zł- od Kaj (deklaracja za V)
+4 zł - od _Aga_ -z serduszkowego bazarku Dody
+238 zł- z bazarku Mazowszanki
+10 zł- Agnieszka103 deklaracja za V
+20 zł - Głuchypies deklaracja zaIV i zaV

-50 zł - dopłata do czerwcowego przelewu dla Kasji
+10 zł - czerwcowa dekl Yucca
+50 zl - p. DominikaM K. - 50 zł ( wpłata do Hałabajówki)
+10zł - Mdk8 - czerwcowa deklaracja
+ 50 zł - Shilomaniak
- 30 zł - dopłata do lipcowego przelewu dla Kasji
+10zł - Mdk8 - lipcowa deklaracja
+100 zł - Beta1 na leczenie
+ 10zł - Głuchypies- lipcowa deklaracja

- 50zł - dopłata do sierpniowego przelewu dla Kasji
+ 30zł - Satrina- sierpniowa deklaracja
- 500 zł - zapłata za fakturę za leczenie Kasji (post 431)

- 10 zł - dopłata do wrześniowego przelewu dla Kasji

+ 10 - Mdk8 - sierpniowa deklaracja

+ 10zł- Głuchypies wrześniowa deklaracja

- 50zł - dopłata do pażdziernikowego przelewu dla Kasji

+ 10 zł - Mdk8 - sierpniowa deklaracja

+ 10 zł - Mdk8 - sierpniowa deklaracja

- 40zł - dopłata do listopadowego przelewu dla Kasji

+10zł - pazdziernikowa deklaracja od Yucca

+90zł - wrzesniowa, pażdzeirnikowa, listopadowa deklaracja od Satriny

+ 10 zł - listopadowa deklaracja od Mdk8

- 50 zł - dopłata do grudniowego przelewu dla Kasji

+ 10 zł - grudniowa deklaracja od Mdk8

+ 10 zł - grudniowa deklaracja od Głuchy pies

- 50 zł - dopłata do styczniowego przelewu dla Kasji

+ 10 zł - styczniowa deklaracja od Głuchy pies

+ 10 zł - styczniowa deklaracja od Mdk8

+ 30 zł - grudniowa deklaracja od Satriny

- 50 zł - dopłata do lutowego przelewu dla Kasji

+ 10 zł -lutowa deklaracja od Głuchy pies

+ 10 zł -lutowa deklaracja od Mdk8

+ 30 zł - styczniowa deklaracja od Satriny

- 50 zł - dopłata do marcowego przelewu dla Kasji

+ 10 zł -marcowa deklaracja od Głuchy pies

+ 10 zł -marcowa deklaracja od Mdk8

+30 zł - lutowa deklaracja Satriny

- 50 zł - dopłata do kwietniowego przelewu dla Kasji

+ 10 zł -kwietniowa deklaracja od Mdk8

+ 30 zł - marcowa deklaracja Satriny

- 50 zł - dopłata do majowego przelewu dla Kasji

+ 60 zł kwietniowa i majowa deklaracja Satriny

+ 10 zł majowa deklaracja MDK8

- 50 zł - dopłata do czerwcowego przelewu dla Kasji

- 200 zł - badania i leki dla Kasji ( potwierdzenie post 584)

+ 30 zł kwietniowa , majowa i czerwcowa deklaracja od Głuchy pies

+ 10 zł czerwcowa deklaracja MDK8

- 50 zł - dopłata do lipcowego przelewu dla Kasji

+ 135 zł - z rozliczenia w sierpniu

+ 230 zł - z rozliczenia w październiku

+ 370 zł - z rozliczenia w marcu

+ 170 zł - z rozliczenia w październiku 2016

- 750 zł - połowa opłaty faktury P. G. Bielawskiego

+ 10 zł - z rozliczenia w listopadzie 2016

razem : 472 zł -(trzymam to na nieprzewidziane wydatki )(z tej kwoty 20 zł jest u Hałabajówki)

20 zł trzymam na ewentualny wyjazd Krzysia po KASJĘ

 

Dnia 06.11.2016 w końcowym rozliczeniu wątku przekazuję kwotę 452 zł  dla Białogonków w Białogonkowie . 20 zł pozostaje nie rozliczone u Hałabajówki .

 

11VI2014r. wpłaciłam 185 zł za Kasję do 11 VII. 20 zł( po 10 zł od Głuchegopsa i od Anetaks) wpłynęło do Hałabajówki wcześniej , a 5 zł zostało z wcześniejszego rozliczenia . Ponieważ do dziś dotarły do mnie wpłaty za czerwiec w kwocie 135 zł ( nie liczę oczywiście Głuchego psa i Anetaks ) to muszę zadłużyć sie w skarbonce Kasji na 50 zł.

13VII2014r zrobiłam przelew dla Kasji w kwocie 210 zł ( do 11 sierpnia) . Ponieważ nie dotarły jeszcze wszystkie lipcowe wpłaty to zadłużam sie w skarbonce na 30 zł

12VIII2014r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11 września). Swoja deklarację ( 25 zł) Kaj wpłaciła bezpośrednio do Hałabajówki . Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje w kwocie 135 zł

 

12IX2014 wpłaciłam dla Kasji 145 zł ( do 11 pażdziernika). Swoja deklarację ( 25 zł) Kaj wpłaciła bezpośrednio do Hałabajówki .Wyjaśniła się też sprawa deklaracji Anetaks4 ( płacimy przez to 40 zł mniej w tym miesiącu) czyli po podliczeniu wrześniowych deklaracji które wpłynęły (135 zł)  biore ze skarbonki Kasji 10 zł

 

12X2014r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11 listopada)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje w kwocie 135 zł

 

13XI2014r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11 grudnia)).    Biore ze skarbonki Kasji 40 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje w kwocie 145 zł

 

12XII2014r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11 stycznia 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje grudniowe w kwocie 135 zł

 

12I2015r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11 lutego 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje styczniowe w kwocie 135 zł

 

 

14 II 2015r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11 marca 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje lutowe w kwocie 135 zł

 

 

15 III 2015r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11 kwietnia 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje marcowe w kwocie 135 zł

 

21 IV 2015r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11maja 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje kwietniowe w kwocie 135 zł

 

22 V 2015r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11czerwca 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje majowe w kwocie 135 zł

 

22 VI 2015r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11lipca 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje czerwcowe w kwocie 135 zł . Odejmuję też  200 zł jako zapłatę za fakturę za leczenie Kasji .

 

17 VII 2015r. wpłaciłam dla Kasji 185 zł ( do 11sierpnia 2015)).    Biore ze skarbonki Kasji 50 zł gdyż na dzień dzisiejszy dotarły do mnie deklaracje lipcowe w kwocie 135 zł

 

 

26.VIII2015r.deklaracje dla Kasji w wysokości 135 zł  wkładam do skarbonki . Nie robię przelewu do Hałabajówki

 

24.X2015r.deklaracje dla Kasji w wysokości 230 zł  wkładam do skarbonki . Nie robię przelewu do Hałabajówki

 

03.03 2016r. deklaracje dla Kasji w wysokości 370 zł  wkładam do skarbonki . Nie robię przelewu do Hałabajówki

08.10 2016r. deklaracje dla Kasji w wysokości 170 zł  wkładam do skarbonki . Nie robię przelewu do Hałabajówki

06.11 2016r. deklaracje dla Kasji w wysokości 10 zł  wkładam do skarbonki . Nie robię przelewu do Hałabajówki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mortes']Zapomniałam niestety dodać że ...nie mamy kasy ...:(

mdk8 , a to jakis hotelik ?[/QUOTE]
Wiemy, że nie masz kasy. Zresztą biorąc pod uwagę co robisz dla zwierzaków to chyba musiałabyś być milonerką żeby na to wszystko mieć.
Ale wspólnymi siłami może nazbieramy...

Kikou ma domowy DT, z ogromnym sercem dla starych i chorych zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']Wiemy, że nie masz kasy. Zresztą biorąc pod uwagę co robisz dla zwierzaków to chyba musiałabyś być milonerką żeby na to wszystko mieć.
Ale wspólnymi siłami może nazbieramy...

Kikou ma domowy DT, z ogromnym sercem dla starych i chorych zwierzaków.[/QUOTE]


no właśnie. Ostatnio u kikou chyba jakiś biedaczek odszedł. Tutaj jest wątek psiaka, który już jest za TM ale możesz zobaczyć jak psy mają u kikou [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/177091-Stary-dobek-Chojrak-odszed%C5%82-za-TM?highlight=chojrak%2C+chojraczek"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/177091-Stary-dobek-Chojrak-odszed%C5%82-za-TM?highlight=chojrak%2C+chojraczek[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Deklaruję 10 zł stałej dla Kasji, niestety więcej nie dam rady :(

Założyłam wydarzenie na fb, oto link:
[URL]https://www.facebook.com/events/448077028643390/?context=create&ref_dashboard_filter=calendar#[/URL]

Zapraszam znajomych, mam nadzieję, że coś pomogą......

[SIZE=3][B]Mortes[/B][/SIZE]
[B]Muszę tylko podać osobę do kontaktu i ewentualne konto do wpłat. Czekam na info![/B]

Edited by AtaO
Link to comment
Share on other sites

mdk8 a nie wiesz jaka jest tam stawka ...?

andzia w schronisku jest coraz gorzej ...widziałam chodzące szkielety a pan wodzu mówi że psy poprostu maja " linię" :angryy: . Nie sprzątane maja tygodniami , wszystko ocieka moczem ... na spacery wychodzą tylko losowo wybrani szcześliwcy .... czyt. na pewno nie białogonki :( o leczeniu mozna tylko pomarzyć ... nikt juz tam nie chce pracowac ...ostatnio pan wodzu zwerbował do pracy gościa który przyszedł zaadoptowac psa ...oczywiście gościu totalnie zielony w temacie

AtaO podawaj moje namiary :) Dzięki bardzo za pomoc ...może wreszcie ktoś zauważy tą starowinkę ... dziękuję za deklarację :)

Hałabajówka ja juz nie wiem o jakich psach Ci mówić ...nawet nie wiesz jakie tu w świętokrzyskim sa potrzeby ... Jesli by nic sie nie znalazło dla Kasji gdzies bliżej to ustawiam Kasję w kolejce do Ciebie bo wiem że u Ciebie psiaki sa szczęsliwe ... tylko musze mieć stałe deklaracje bo niedługo wyeksmituja mnie pod most ...:(

Edited by Mortes
Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B][COLOR=#ff0000]Mam cudowną wiadomość do przekazania[/COLOR][/B][/SIZE]:multi::multi::multi:

[SIZE=4][B]Kasja już bezpieczna!!![/B][/SIZE]

[B]Dzisiaj po południu została wyciągnięta ze schronu i obecnie przebywa pod opieką kochanej Mortes.
W niedzielę jedzie do Hałabajówki.
A zaczęło się tak...[/B]
[B]Na fb zgłosiła się Pani, pragnąca pozostać anonimową i to Ona zadeklarowała pomoc w opłaceniu hoteliku z dobrą opieką.
Pani, zorganizuje i opłaci także transport naszej staruszki do Hałabajówki.
Około pół godziny temu rozmawiałam z Mortes, były w drodze do weta. Kasja zostanie dzisiaj również wykąpana, bo jest w opłakanym stanie (delikatnie mówiąc).
Więcej konkretnych informacji przekaże Mortes, jak tylko znajdzie trochę wolnego czasu. Niekoniecznie dzisiaj.... [/B]

[B]STOKROTNE DZIĘKI - JEST PANI PRAWDZIWYM ANIOŁEM:angel:
[/B]

Edited by AtaO
Link to comment
Share on other sites

Z FB różnie bywa, są psy które mimo że w potzrbie daremnie czekają na pomoc, są ludzie którzy tylko krzyczą i krytykują ale czasem trafiają sie Anioły. Kasja bardzo biedna i kochana. Zapisuje bede sledzić.
Bardzo zmartwiła mnie informacja o sytuacji w schronisku, cala ogromna praca dziewczyn poszła w dupu :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Z FB różnie bywa, są psy które mimo że w potzrbie daremnie czekają na pomoc, są ludzie którzy tylko krzyczą i krytykują ale czasem trafiają sie Anioły.[/QUOTE]

Dokładnie tak jest. Sama jestem w szoku, że tym razem tak szybko udało się znaleźć pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=#ff0000]Dziewczyny jesteście wielkie...[/COLOR][B]Dziękuję wszystkim za pomoc a szczególnie AtaO [/B][/SIZE]:loveu:

Ja sama jestem w szoku że już dziś Kasja właśnie leży na łóżeczku u mnie i jest już po kąpieli . Kasja jest bardzo grzeczna i spokojna ... cierpliwie zniosła kąpiel w moim maleńkim brodziku ... Była tez grzeczna u weterynarza i juz jutro powinniśmy miec obdukcję Kasji . Pani doktor powiedziala że lepiej wyglądają bezdomne psy z ulicy niz Kasja ze schroniska ktore obiecywało " europejski poziom" Sierć Kasji jest tak skołtuniona że na pewno wymaga drastycznej wizyty u fryzjera , w zasadzie to jeden wielki filc . Jutro wstawię Kasji obdukcję .
Bidula jest tak wszystkim zdziwiona i troche przestraszona że nawet nie drgnie ... własnie koncze jej gotowac mięsko z ryżem i marchewą ... oczywiście Patonkowi i Fejfolkowi też... no i mojej Soniusi ... pozostałe 2 pannny na czas pobytu u mnie Kasji wyadoptowalam do mamy ;)
Pędze do garów , więcej szczególów jutro ..[B].Pa Jesteście kochane ...Dzięki ;)[/B]
[U]
Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia:[/U]
Kasja, zaraz po wyrwaniu jej ze schroniska:

[IMG]http://imageshack.us/a/img18/5848/zt3s.jpg[/IMG]

Kasja u Pani Doktor
[IMG]http://imageshack.us/a/img820/4569/vzue.jpg[/IMG]

Okazało się, że Kasja uwielbia się kąpać (tu u mnie pod prysznicem.)- pierwszy raz od miesięcy uśmiechnięta...
[IMG]http://imageshack.us/a/img843/512/0dlw.jpg[/IMG]

A tu już po kąpieli. Nie wiem jak Wy, ale ja już widzę nadzieję w jej oczach.
[IMG]http://imageshack.us/a/img266/7021/1rvl.jpg[/IMG]

Edited by Mortes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...