Jump to content
Dogomania

Przepisy na gotowanie dla psa


entka

Recommended Posts

[quote name='karinka']troszkę może odbiegnę od tematu , ale .... kupiłam dziś witaminę D i czytałam dawkowanie i chyba nie zrozumiałam do konńca ..otóż tam jest napisane( na opakowaniu) 2 tabletki/2kg c.c. dziennie - o co chodzi :oops:[/quote]

Ja kupowałam zawsze w kroplach, a w przypadku tabletek podaje sie zazwyczaj dawkowanie ilosc tabletek dziennie/ na ilosc kilogramów masy ciała, np 2 tbl dziennie na 2 kg masy ciała. Czyli przy psie wazacym 4 kg 4 tbl dziennie. Nie wiem czy to nie za duzo w przypadku psa . Jaki to pies? Ile wazy ?

Link to comment
Share on other sites

[B]karenina[/B] mam owczarka niemieckiego - sukczkę, a jest dość ciężka wiec waży pewno maksimum wagi onka :p nie mogą po ludzku napisać.. w sumie też tak myślałam ze 1tab/ na 2kg masy ciała ale jak ona przykładowo wazy 40 kg to ... 20 tabsów dziennie ????:crazyeye: nie wiem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy ktos sie orientuje jakie powinny byc proporcje miesa , ryzu i warzyw dla 2,5 rocznego owczarka niemieckiego który wazy 35 kilo.
Ja daje mu teraz dziennie 4 woreczki ryzu ,2 podwójne piersi z kurczaka i 5 marchewek i jest chudy , czy to za mało?Prosze o odpowiedz ,to oczywiscie w przyblizeniu bo czasem dostaje inne mieso i warzywa.
chodzi mi oczywiscie o gotowane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='makulka']Czy ktos sie orientuje jakie powinny byc proporcje miesa , ryzu i warzyw dla 2,5 rocznego owczarka niemieckiego który wazy 35 kilo.[/QUOTE]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=9808"]Tutaj[/URL] dość szczegółowo było o proporcjach w gotowanym jedzeniu.
[QUOTE]Ja daje mu teraz dziennie 4 woreczki ryzu ,2 podwójne piersi z kurczaka i 5 marchewek i jest chudy , czy to za mało?[/QUOTE]
Jak dla mnie to strasznie dużo tego ryżu... :niewiem: I mięsa też :-o 2 podwójne piersi to ok. 1,5 kg mięsa :-o A gdzie jakiś tłuszczyk, same piersi to chude straszliwie są ;)

Link to comment
Share on other sites

a czy ten owczarek przypadkiem nie ma problemu z trzustka? dlatego chudy i dlatego nie moze jesc tluszczu??
Bo z tego co piszesz to bardzo duzo dostaje jedzenia - az niemozliwe, ze jest nadal chudy..wiec cos pewnie jest nie tak - ale ja bym sie zaczepila przy weterynarii a nie zywieniu

Link to comment
Share on other sites

sprawdz - mozesz poszukac jeszcze topicow o chorej trzustce tutaj. Oczywiscie niedowaga nie jest tylko przyczyna chorej trzustki, ale m.in.
Mozna badac trzustke albo przez krew, albo przez kal - jesli pobierasz kal to musi w ciagu 45 minut max znalezc sie pod mikroskopem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jakbym ja sama miała gotowqać psu jedzieniew byłaby to:
-mięso wołowe/kurczak/cielęcina/indyk/podroby.
-ryż
-warzywa marchewka itp
-czasem jakiś serek wiejski kefir itp
-dodatek witamin wapno itp do żarcia

A jak chcesz ustalić psu co mu gotować weterrynarz powinien pomóc..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kooikerka']Hej :) Tak jak w temacie. Nie wiem co gotować psu!?
Mam straszny dylemat! Powiedzcie co gotujecie swoim psom ;)
Zdradźcie swoje tajne przepisy psiej kuchni ;)

Będe wdzięczna! Pozdrawiam[/quote]

Proponuję przeczytać cały wątek od pierwszej strony, są tu i proporcje i przepisy i porady co, ile, kiedy, jak przechowywać itd. Wszystko, o co pytasz, już tu jest :)

Link to comment
Share on other sites

Ja gotuje tak
z zaprzyjaznionego miesnego dostaje raz w tyg cielece i wolowe okrawki( takie wielkie platy miesa z chrzastakami i tluszczykiem)
dziele to na pol
kroje na mniejsze kawalki, ale nie za malewrzucam do gara
zalewam woda do 2/3wysokosci
dorzucam marchewki, nieobrane , ale umyte
inne warzywka, w zaleznosci od tego co mam na skladzie: np zielona fasolke, buraka, pomidora itp
gotuje wszystko az warzywka zmiekna
dodaje 2-3 szklanki ryz
przekrecam pokretlo plyty na najnizsze i zosatwaim na ok godzien mieszjac od czasu do czasu
Rano daje psu suched a wieczorem gotowane
ale on i tak woli gotowane;)

Link to comment
Share on other sites

Ja dla psa gotuje tak
Mieso mielone z indyka
podroby
kurczaka (całego potem obieram z miesa)

Gotuje np. mieso mielone z indyka do tego miesa dodaję całą paczkę mieszanki warzywnej (takiej mrożonej) gotuje to razem a w oddzielnym garnku ryż potem mieszam wszystko ze sobą i mam zarcia dla psa na 2-3 dni
a podroby najpierw kroje na małe kawalki gotuję a potem miele przez maszynkę albo kroję w bardzo drobna kosteczkę tez z warzywami

Link to comment
Share on other sites

Ja daję mojemu praktyczanie tylko drób tj kurczaka lub indyka i tego drógiego polecam bardziej.Jest to bardziej "czyste" mięso, ponieważ indyki źle znoszą karmienie ich różnego rodzaju specyfikami na przyrost tkanki mięsnej i po prostu zdychają.Ze względu na przekonania nie podaję koniny ani mięsa z królika.Myślę, że niedługo urozmaicę dietę psiaka i spróbujemy z wołowinką i skuszę go też mięsem z nutrii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']kurka marzy mi sie taki mięsny :cool3:[/quote]
Patka: ja znalazlam przez przypadek! po prostu pytalam w okolicznych skelpach czy maja resztki dla psa i w tym dali mi najfajniejsze pod wzgeldem swierzosci i jakosci i w dodatku za free :) w jednym sklepie dali mi tez za free ale cos cos wygladalo i smierdzilo obrzydliwie wiec psu tego nie dalam.
Teraz sprzdawcy mnie juz znaja i pytaja jak pieskowi smakuje, czasem dorzucaja cos extra: kurze szyjki z glowkami i lapki!
Jak psu gotuje to moj narzeczony mi wypomina, ze jak dla nas gotuje to tak ladnie nie pachnie:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Co dzisiaj jadły moje pieski..:
* gotowane mięso wieprzowe (lepiej wołowinę, ale tym razem nie było :angryy: )
+
*makaron(cześciej daję ryż, ale czasami makaron)
+
* surową marchewkę i pietruszkę (bardzo drobno utartą)
+
* gotowany kalafior
+
* łyżka naturalnego jogurtu(może być kefir)
+
* troszkę oleju słonecznikowego
+
* witaminki

Co popołudniu będą jeść:
*młody ziemniaczek ugotowany (połowa małego)
+
*gotowaną wołowinę (tą samą co z rana
+
*makaron
+
ogórek surowy (troszkę utartego)
+
łyżka jogurtu
+
buraczki surowe utarte

Inne przepisy, innym razem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...