Jump to content
Dogomania

Silken Windhound


FredziaFredzia

Recommended Posts

  • 7 months later...

Z tego co zrozumiałam czytając na stronach ich hodowców to borzoje mieszane z whippetami przez co mają jedwabistą, niealergizującą sierść oraz są średniej wielkości. To młoda rasa, uznana (?) tylko w Kalifornii. Są długowieczne (dożywają 20-dziestki). Są dobrymi psami rodzinnymi oraz fenomenalnie spisują się w sporcie (coursing, agility).
I tyle. Chyba są hodowane jedynie w USA

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie tylko w USA :). Jak szukałam hodowli whippetów długowłosych (silken windsprite - to nie to samo co silken windhound) to trafiłam przez przypadek na hodowlę s. windhoundow w Norwegii. Jakby poszukać to pewnie w Europie znalazłoby się trochę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psia_Chatka']Z tego co zrozumiałam czytając na stronach ich hodowców to borzoje mieszane z whippetami przez co mają jedwabistą, [B]niealergizującą sierść [/B]oraz są średniej wielkości. To młoda rasa, uznana (?) tylko w Kalifornii. Są długowieczne (dożywają 20-dziestki). Są dobrymi psami rodzinnymi oraz fenomenalnie spisują się w sporcie (coursing, agility).
I tyle. Chyba są hodowane jedynie w USA[/QUOTE]

Tzn jaką? Z tego co mi się kojarzy to ludzie zwykle nazywają tak sierść psów/kotów które nie linieją, a prawda jest taka, że nie ma to nic wspólnego z alergią. Pytam, bo wydawało mi się, że borzoje normalnie gubią sierść (?).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...