Jump to content
Dogomania

indeks ksiag zakazanych


tunio

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Odświeżę może troszeczkę wątek...

Osobiście [U]nie polecam[/U] książki "[B]Co twój pies próbuje ci powiedzieć[/B]" autorstwa Arden Moore.

Chodziłam sobie po sklepie i patrzę: o, książka o psach. Przeczytałam co tam z tyłu napisane: ochy i achy oczywiście. Stwierdziłam, że wezmę, może nie będzie taka zła :D
Ehe... autorka odpowiada w niej na pytania od nie wiadomo kogo, same ogólniki i szczerze powiedziawszy absolutnie nic odkrywczego. Ja mając psa od kilku miesięcy sama wywnioskowałam więcej, niż podaje autorka tej książki.

Link to comment
Share on other sites

ja zdecydowanie odradzam tę, jeśli ktoś chce mieć psa stróżującego:
[URL="http://www.dogomania.pl/url?sa=i&rct=j&q=psy+str%C3%B3%C5%BCuj%C4%85ce+ksi%C4%85zka&source=images&cd=&cad=rja&docid=BYo-E13TRfAiuM&tbnid=Q4pSoAD6sPqgKM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.nokaut.pl%2Fksiazki%2Fpsy-strozujace.html&ei=qO8LUZDeHoiDhQfT44HIAQ&psig=AFQjCNHGClXfAXTXO4DahrSmNwgkvQaS-w&ust=1359823075062920"][IMG]http://nokautimg2.pl/p-ab-44-ab440c1fe32ec540ff7d72ca567a26cb500x500/psy-strozujace.jpg[/IMG][/URL]
tragedia! napisałabym lepszą korzystając z artykułów w internecie i w życiu nie będąc posiadaczką psa,
nie dowiedziałam się absolutnie NICZEGO co pomogłoby mi w układaniu psa stróżującego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama79']John Fisher " Okiem psa " - można ściągnąć e-book'a. Całkiem przystępny język, bez wymądrzania sie, bez ogólnikowego języka, jasne, czytelne przykłady... i autor faktycznie pokazuje perspektywę psiaka :) Naprawdę miło się czyta.[/QUOTE]

Nie ten wątek, to po pierwsze, a po drugie pan Fisher stwierdził jakiś czas później, że opisywane przez niego teorie nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości ;)

Np.: [url]http://p[/url] s i a k o s c.mysle.pl/john-fisher-okiem-psa-teoria-dominacji (trzeba usunąć spacje).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Nie ten wątek, to po pierwsze, a po drugie pan Fisher stwierdził jakiś czas później, że opisywane przez niego teorie nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości ;)

Np.: [URL]http://p[/URL] s i a k o s c.mysle.pl/john-fisher-okiem-psa-teoria-dominacji (trzeba usunąć spacje).[/QUOTE]


haha, evel sprawiłaś że to jednak właściwy wątek dla tej książki - sam pan Fisher odradza:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Stanowczo [B][U]Nie![/U][/B]polecam książki "Poradnik bez kantów.Pies.Szkolenie,pielęgnacja przyjaźń."
autorstwa Carlo DeVito i Amy Ammen. Strasznie dużo o tradycyjnej tresurze,opartej na przemocy i dominacji,bardzo mało o nagrodach i pozytywnym szkoleniu.Ponadto w książce znajdziemy wiele banałów,czy wręcz mitów, nie tylko z dziedziny szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

[quote name='EndyZ']Nie polecam książki "Encyklopedia Hodowcy".
Bardzo dużo błędów, np. było w niej napisane, że Szpice Miniaturowe to najmniejsza rasa świata czy poprawna nazwa Pinczera Miniaturowego to Ratlerek.[/QUOTE] Aż trudno uwierzyć, że wydrukowano takie 'ciekawostki' bez korekty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie wiem, czy to książka zakazana, ale nie polecam "Collie długo- i krótkowołose-" Evy-Marii Kramer. W sumie sama ją chciałam, jak ją znalazłam w internecie, ale to dlatego, że o collie jest naprawdę mało książek. Książka praktycznie o niczym, nie można się z niej wiele dowiedzieć, a już na pewno nic pożytecznego, nie ma w niej fachowych informacji o psach, a co dopiero o collie. Ilustracje są komentowane lakonicznymi podpisami, a jedyne, w czym autorka się rozpisała, jest historia rasy. [U][B]Niby książka o wychowaniu, hodowli i żywieniu, ale jest tam dużo jedynie lakonicznych informacji. Wiem, że to starsza książka, więc może jest to kwestią czasu, ale to, jak autorka radzi wychowywać i szkolić psy, jest mocną przesadą ! Mówi o pozytywnym szkoleniu, podczas gdy radzi przewracać szczeniaka na plecy, łapać za skórę na karku, a także podobnie uczyć go warowania z tym, że trzeba mu łapy wyciągnąć. Czyli typowe szkolenie tradycyjne, które świadczy o ogromnej niewiedzy autorki, w końcu collie bardzo źle znoszą szkolenie tradycyjne i wykańcza je to psychicznie.[/B][/U]

Szczególnie jest to zły wybór dla kogoś, kto chce kupić collie i dowiedzieć się cennych informacji. Zamiast tego radzę kupić jakąś porządną książkę o wychowaniu metodami pozytywnymi, a informacji o rasie poszukać w internecie, u hodowców, nawet w czasopisamch o psach, bo już tam zawarte są przydatniejsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

A uświadomcie mnie jakie kwiatki są w Wachu i Brzezisze? Cały czas trafiam na złe opinie (chyba metody głównie siłowe, tak? ), a jakoś nigdy żadna z tych książek nie wpadła mi w ręce.

Co do Leonarda Wacha, to były takie dwie książeczki wydane o szkoleniu psa. Nie ma co się rozwodzić, dzisiaj pamiętają o nich chyba tylko dawni szkoleniowcy psów w SB.

Skracając: kolczatka to podstawa, pies jest krnąbrny, a modelowe jest oduczanie agresji wobec innych psów. Kolczatka i szarpiesz w trakcie próby ataku z taką siłą i taką ilość razy, aż ból spowodowany kolczatką będzie większy niż chęć ataku. Powtarzasz do skutku. 

 

Tak, były kiedyś takie bzdety wydawane. Po wsiach chodziły też kiedyś topielce, a czarne koty przynoszą nieszczęście.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...