Jump to content
Dogomania

indeks ksiag zakazanych


tunio

Recommended Posts

[quote name='asher']

a psu majacemu sklonnosc do ucieczek mozna zakladac przemyslna konstrukcje ze zwisajacym poziomo grubym kijem, ktory bolesnie uderza psa po lapach, gdy ten probuje biec?
[/quote]

Mi to przypomina stare wiejskie sposoby oduczania swini rycia. Wystarczy jej gwóźdź w ryj wbić i jak będzie ryła, to ja bedzie bolało.
O zgrozo, to był (pewnie nadal jest) często praktykowany zwyczaj - Zagważdżania świni lub drutowania swini (może byc drut zamiast gwoździ). :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PALATINA']Mi to przypomina stare wiejskie sposoby oduczania swini rycia. Wystarczy jej gwóźdź w r** wbić i jak będzie ryła, to ja bedzie bolało.
O zgrozo, to był (pewnie nadal jest) często praktykowany zwyczaj - Zagważdżania świni lub drutowania swini (może byc drut zamiast gwoździ). :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:[/quote] matko bosko :o :o takie rzeczy robi się świniom na wsiach?? :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']odradzam Desmond Morris "Dlaczego mój pies merda ogonem, o czym mówi nam zachowanie psa"
tragedia....[/quote]

A mozna zapytac, czemu tak sadzisz?? Bo ja mam ta ksiazke, ale jeszcze nawet do niej nie zajazalam, chociaz mam ja odf dobrych kilku lat :lol: I nie wiem czy wogole zagladac...:]
A ja chyba zadnej tak zlej ksiazki nie prtzeczytalam, zeby ja tu wstawic;)

Link to comment
Share on other sites

:) na pewno nie zachęcają tam do oktucieństwa ( jak w przypadku tego szczeniaczka ) ale teorie są trochę naciągana i często błędna. Nie wszystko co jest tam napisane nie powinno w ogóle ukazać cię w druku jednak nie polecam tej kaiążki osobie zupałnie niedoświadczonej jako pierwszą lektuę o psach.
Może powinnam napisać "średnia ze wskazaniem na niewiarygodna" zamiast "tragiczna". Na pewno lepiej sięgnąć po Fishera. Nie chodzi o tresurę ale o wyjaśnienia zachowań.
Desmonda przeczytać można ale z przymróżeniem oka :roll: :scramble:
Książka jest stara i już się troszku :) zdezaktualizowała.
np autor wtierdzi że pies mieszkający z człowiekiem nigdy nie wychodzi z fazy czszenięctwa

Link to comment
Share on other sites

A ja znalazłam robiąc wczoraj porządki w swojej przepastnej biblioteczce, książkę "Pies - Moje Hobby" autorstwa Józsefa Hajasa i Pala Sarkany.
Nie polecam :roll:
Rok wydania 1988, wznowienia chyba nie było... ale widziałam jak ludziska sprzedają tę ksiązkę na Allegro...

Cytaty:

[i]"Po pierwszym porodzie suka powinna odchować nie więcej niż 4 szczenięta"[/i] :roll: A co z resztą? :roll:

[i]"Przy następnych porodach suce nie powinno się zostawiać więcej niż 6 szczeniąt"[/i] brrr.... :roll:

Dział: Szkolenie psa - Pies stróż
[i]"Drażniąc psa zmuszamy go do napastliwości; jeżeli chcemy psa "ostrego", w czasie ćwiczeń, przywiązujemy go do łańcucha; chroni to gwałtowanie skaczącego psa przed urazami"[/i] :roll:

Dział: Pies na ulicy
[i] Dobrze wyszkolony pies czeka sam przed sklepem; na wszelki wypadek lepiej jednak przywiązać linkę do słupka"[/i] :roll: Efekty czytania czegoś takiego często widać... pod sklepami typu Leclerc, Tesco ... stoją lub leżą biedne uwiązane psy i czekają na swoich właścicieli aż Ci zrobią zakupy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ktoś tu wspomniał o książce "Mądrzejsze niż myślisz" Ja też stanowczo NIE polecam :evil:
Tam jest więcej rewolucyjnych metod...
Jak na przykład przywiązywanie psa do ściany 40cm łańcuszkiem :o
Rzucanie w psa różnymi przedmiotami na spacerze :o
Stwierdzenie, że jeśli pies żywi się czym innym niż my to go odtrącamy od naszego świata :o

:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

powiedziałabym ,że książka ze średniej półki,metody stosowane przy układaniu psa-siłowe,obecnie chyba mało popularne,chcoć niestety osobiście znam jeszcze treserów ,którzy szkolą starymi metodami :(


przy obecnych pozycjach na rynku wydaje mi się mało godna polecenia

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

[quote name='kamila-dog']A moze ktos napisac jakie ksiazki sa warte przeczytania?:razz:[/quote]

To jest trochę indywidualna sprawa,
mnie najbardziej interesują ksiązki o pudlach i strzyżeniu,
czyli też o rasach i fryzurach - tych domowych też.
Ale z tego co wiem, to u nas nie ma książki o strzyżeniu :shake: niestety.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Ja nie przeczytałam żadnej książki która jest tragicznie zła ani fantastycznie dobra wszystko jakieś takie przeciętne ....

Link to comment
Share on other sites

ja wrzucilabym tu "całą" p.Fennel bo choć strasznej krzywdy się nią nie da zrobić to cała durna koncepcja "psiej dominacji" mnie denerwuje :angryy:

poza tym oczywiście Brzezicha.

ostatnio natknęłam się na książę Ewy Szulc " Kto tu szczeka" i jedyne co z niej wyniosłam to imię dla mojego przyszłego dobka - Duszan :evil_lol: generalnie Pani jest "autorytetem" z racji uwielbiania psów przez długie lata i to wszystko. jej metody są chyba z epoki jaskiniowej więc nie warto wydawać kasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...