Jump to content
Dogomania

indeks ksiag zakazanych


tunio

Recommended Posts

jakis czas temu rozmawialam z Tilia i smialysmy sie z ksiazek,ktore wprowadzaja zamet w glowie czytelnika i wciskaja jednym slowem kit...

Moglibyscie napisac jakich ksiazek NIE polecacie i uzasadnienie :D

Ja NIE polecam "Jak wybrac psa,czyli poradnik dla przyszlego wlasciciela"

Informacje klamliwe i smiechu warte :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja STANOWCZO nie polecam książki "Mądrzejsze niż myślisz-rewolucyjne zasady wychowania posłusznego psa" Po prostu jak czytam o tym że szczeniakowi trzeba wsadzać papierowy rulonik w pupę przy nauce czystości to nie wiem czy się śmiać czy płakać :o

Tam jest pełno takich "kwiatków". Dowiedziałam się np. że te wszystkie środki przeciw pasożytom typu pchły i kleszcze są beznadziejne a najlepszym sposobem pozbycia się tych małych potworków jest...kąpiej w chlorowanej lub słonej wodzie :lol:

W dodatku wszędzie obecne są klapsy a jakoś mało jest wspomniane o nagrodach. No chyba że nagrodą dla psa za poprawnie wykonane ćwiczenie jest schabowy na kolację. Tak przynajmniej twierdzi pan Paul.

Mam też wrażenie że autor nie ma zielonego pojęcia o psiej psychice (np. interpretuje posikiwanie jako objaw radości), nie ma wyjaśnienia co to jest dominacja, uległość i zachowania z nimi związane. A doskonałą metodą na psie problemy są klapsy i rzucanie w psa przedmiotami.

:-? Gdybym tak wychowywała Tajgę to pewnie wylądowałaby w Wariatkowie.

Link to comment
Share on other sites

"400 rad dla milosnikow psow" Marcela Kocha - pozycja mocno tracaca myszka, ale ostatnio chyba wznowiona. do poczytania - na kibelku na przyklad :evilbat: - to jeszcze, ale nie bardzo do stosowania w praktyce (co powiecie na "rade", ze o rodzaju siersci powinna decydowac pani domu, jako, ze to ona bedzie ja usuwala z dywanow? :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nie bardzo do stosowania w praktyce (co powiecie na "rade", ze o rodzaju siersci powinna decydowac pani domu, jako, ze to ona bedzie ja usuwala z dywanow? :lol: )

W praktyce jest sporo pań domu które nie zgadzają się na psa długowłose... Moja matka do takich należała.

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo do stosowania w praktyce (co powiecie na "rade", ze o rodzaju siersci powinna decydowac pani domu, jako, ze to ona bedzie ja usuwala z dywanow? :lol: )

W praktyce jest sporo pań domu które nie zgadzają się na psa długowłose... Moja matka do takich należała.

no jest w tym troche racji, ale mnie i tak to stwierdzenie wydaje sie troche anachroniczne... ale to byl tylko pierwszy z brzegu przyklad, cos co mnie nie tyle zbulwersowalo, ile rozsmieszylo :wink:

ale co powiecie na rade, ze wobec doroslego psa nalezy zastosowac ostrzejsze metody szkolenia i tak np. podczaws nauki chodzenia przy nodze wszelkie wylamania trzeba karac uderzeniem cienkim kijem? :evil:

a psu majacemu sklonnosc do ucieczek mozna zakladac przemyslna konstrukcje ze zwisajacym poziomo grubym kijem, ktory bolesnie uderza psa po lapach, gdy ten probuje biec?

a jesli chodzi o zywienie - rozbroil mnie dopisek tlumacza, zwracajacego uwage, ze dieta zaproponowana przez autora ksiazki jest kosztowna i z powodzeniem mozna ja zastapic chlebem moczonym w mleku - tanie i pozywne :-?

Link to comment
Share on other sites

Asher, z którego roku jest ta książka? 8)

stara jak swiat :lol: ale niedawno zostala wznowiona :-? :-? :-?

a ksiazke Smyczynskiego tez bardzo cenie i czesto do niej siegam. po trosze rowniez z sentymentu i dlatego, ze sama lektura sprawia mi ogromna przyjemnosc - ksiazka jest napisana znakomita, lekko tracaca myszka polszczyzna... mniam 8)

Link to comment
Share on other sites

po trosze rowniez z sentymentu

No, ja też... To była moja pierwsza prawdziwa książka o psach :) W zasadzie wszystko się od niej zaczęło 8)

u mnie na odwrot. najpierw sie zaczelo (teoretycznie niestety :( ) i stad ksiazka. tez byla pierwsza. pamietam nawet, ze zbieralam na nia pieniadze, bo nie byla najtansza. dzieki temu chociaz poczytac moglam, skoro rodzice nie zgadzali sie na psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']"400 rad dla milosnikow psow" Marcela Kocha - pozycja mocno tracaca myszka, ale ostatnio chyba wznowiona. do poczytania - na kibelku na przyklad :evilbat: - to jeszcze, ale nie bardzo do stosowania w praktyce [/quote]

Nie jestem pewna czy to ta sama ksiazka,ale czy nie ma tak czasem napisanego,ze nalepszym sposobem,aby oduczyc psa pogoni jest przywiazanie grubego wrecz bala,do obrozy ? Ze niby jak bedzie gonil to go to po lapach prac bedzie 8) Jesli tak to przyznaje,ze ksiazke ta trzymam tylko z sentymentu do dawnych "metod wychowawczych" :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Asher z tym czytaniem na kibelku to róznie bywa ja tam czytam zawsze powazne lektury :D jedyne miejsce gdzie jest max świetego spokoju :D

Kiedys mój profesor z urbanistyki kazal nam zrobic sobie półeczke w WC i zawsze jak polecał jakąs ciekawa badz wazna ksiazke mówił " na kiblowa półke prosze sobie dołozyc" :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...