Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

Gajula była dziś w serwisie z Lepszą Połową. Wyniki skonsultowane. Wątroba wraca do normy, a po ponad miesięcznym odstawieniu sterydu płytki ciut poniżej normy. Tego akurat się spodziewaliśmy. Za dwa tygodnie kolejna kontrola, żeby ocenić tempo spadku płytek, i po wynikach wdrażamy leki immunosupresyjne (jeśli dobrze napisałem;) 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Radek napisał:

Gajula była dziś w serwisie z Lepszą Połową. Wyniki skonsultowane. Wątroba wraca do normy, a po ponad miesięcznym odstawieniu sterydu płytki ciut poniżej normy. Tego akurat się spodziewaliśmy. Za dwa tygodnie kolejna kontrola, żeby ocenić tempo spadku płytek, i po wynikach wdrażamy leki immunosupresyjne (jeśli dobrze napisałem;) 

Prawie. Wątroba w normie, absolutnie. Reszta się zgadza. I jest ok, nie ma zaskoczeń, wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Aaaa! Powrót do ulubionej karmy i kilogramek wskoczył na wagę. Ale spalanie poprzez aktywność zostało wdrożone, teraz czekamy na rezultaty:)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Aska7 napisał:

Nie jesteśmy weganami, bo jajka i nabiał też wcinamy, tylko ja nie gotuję w garnku, gotuję w wiaderku : /

Przepraszam myślałam, że skrajni jesteście ;)
Asku, gotowanie we wiaderkach znane, znane .... "nasza matka mało gotować nie potrafi!" - prawda, córcia się wyprowadziła na tyle dawno, że powinnam przejść na normalne garnki, ale nieeeee! :D

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Przepraszam myślałam, że skrajni jesteście ;)

Ależ nie, mamy taką znajomą, prostą kobietę (brrr, brzmi to strasznie protekcjonalnie), która nam bardzo pomogła w życiu i która przy każdych odwiedzinach karmi nas zdecydowanie nie wegetariańsko : /

 I co mamy się ciskać, że nie zjemy, bo nam światopogląd nie pozwala ?

Trzeba zacisnąć zęby, czasami wrzucić żarcie do torebki, podziękować i nie robić historii, chociaż paw...

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.10.2017 o 18:04, Aska7 napisał:

Ależ nie, mamy taką znajomą, prostą kobietę (brrr, brzmi to strasznie protekcjonalnie), która nam bardzo pomogła w życiu i która przy każdych odwiedzinach karmi nas zdecydowanie nie wegetariańsko : /

 I co mamy się ciskać, że nie zjemy, bo nam światopogląd nie pozwala ?

Trzeba zacisnąć zęby, czasami wrzucić żarcie do torebki, podziękować i nie robić historii, chociaż paw...

 

Ta jes! ;)

Dnia 21.10.2017 o 21:43, Radek napisał:

U mnie w domu mawiało się o gotowaniu dla pułku wojska:)

U nas nadal tak się mówi :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W zeszły weekend Gajulec zaczął się lizać i obgryzać w okolicy ogona. Kontakt z serwisem ujawnił, że mała mordka ma historie uczuleniowe. Nie można dać sterydu, żeby nie zafałszowywać wyników badań, więc Gajula dostała Clemastinum i maść (ze sterydem, trzeba pilnować żeby nie zlizała). Po prawie tygodniu widać poprawę. Dziś byliśmy na standardowym pobraniu krwi i we wtorek konsultacja z naszą panią doktor.

Tradycyjnie kciuki się przydadzą.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki odebrane i skonsultowane. Płytki trzymają się dobrze, ale w związku z historiami alergicznymi i lekami trochę nam się morfologia rozjechała:( We wtorek idziemy obejrzeć wygryziony ogon i jeżeli będzie dobrze (na co mam nadzieję) odstawimy leki "na ogon" i w przyszłą sobotę powtarzamy badania krwi. Gajula powinna chyba mieć już kartę stałego klienta w naszej lecznicy;)

Link to comment
Share on other sites

W związku z historiami skórnymi Gajulec ma zalecone (oprócz medykamentów) kąpiele. Muszę małą mordkę pochwalić, bo dzielnie znosi zabiegi pielęgnacyjne:) Taki dzielny pies.

Pojutrze wędrujemy na kontrolę skóry i pewnie na sobotę dostaniemy zalecenie kolejnego badania krwi. A na razie pozdrawiamy:)

53qtsp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...