Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

4 godziny temu, Radek napisał:

Dziś z rana byliśmy z głodną mordką (12 godzin bez jedzenia) na pobraniu krwi i jutro po południu będziemy mieli wyniki.

Trudno nazwać mnie "mordką", ale głodna też byłam i krwi dzielnie dałam sobie utoczyć ;) zatem z Gajulcem miałyśmy podobny start w nowy dzień :)

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po wizycie w lecznicy i omówieniu wyników badań. Po miesięcznym podawaniu sterydu (spore dawki, ale teraz sukcesywnie zmniejszanie) płytki są w normie. Niestety, wątroba dostała:( Dostaliśmy Zentonil Advanced, od jutra mniejsza dawka sterydu i za 2 tygodnie kontrola. Nieznacznie wzrosły leukocyty, ale tu nasza pani doktor trochę uspokajała, że to też wpływ długiego podawania sporej dawki sterydów. Jeżeli wszystko się uspokoi najprawdopodobniej zamiast sterydów dostaniemy leki immunosupresyjne (nie wiem, czy tak się to pisze;) A na razie proszę o dalsze zaciskanie kciuków za małą mordkę.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj udało się nam pojechać na działkę, po raz pierwszy w tym sezonie. Oczywiście z małą mordką:)
Zaraz po przyjeździe Gajula zaczęła ganiać po działce, szczekać i ogólnie okazywać wielką radość z pobytu na działce. Na dodatek za siatką jest nowy sąsiad - mały maltańczyk. Jako, że Gajka mniej trochę woli przedstawicieli swojego gatunku, to na początek było małe darcie mordki;) Na szczęście później doszło do porozumienia i nie było darcia paszczy, chociaż nowy sąsiad zapraszał Gajulca do zabawy za pomocą szczekania. Przed wyjazdem na działkę nasza psinka została ostrzyżona i teraz wygląda tak:

ay0m1f.jpg

2poyvjs.jpg

W sobotę aktywność psinki była ogromna, cały czas bieganie, szczekanie i tarzanie się w trawie:) Miało to swoje skutki. Po sterydach i przybraniu na wadze (w sumie chyba 0,7 kg) kondycja Gajuli spadła poniżej zera:( Na dzisiejszych spacerkach Gajka szybko się męczyła i po wyjściu przed wyjazdem wyglądała tak, jak poniżej.

kb9do4.jpg

msk676.jpg

Na szczęście trochę się mała mordka ochłodziła w Pilicy. Teraz psinka odsypia wrażenia weekendowe obok mojego krzesła:)

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Gusiaczek napisał:

Gajulcu, zazdraszczam Ci działeczki, a o kondycji lepiej nie mówić :( za piłeczką podbiegam góra 8 razy i wysiadka :(
Starzeję się czy co?
Serdeczności, Ovo

Jaka tam starość, po prostu nie można przez całe życie ganiać za piłeczką. Trzeba rozwijać i inne umiejętności, np. medytację na kanapie:)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Asiula_d napisał:

Jaka tam starość, po prostu nie można przez całe życie ganiać za piłeczką. Trzeba rozwijać i inne umiejętności, np. medytację na kanapie:)

 

4 godziny temu, Radek napisał:

Medytacja na kanapie rzecz ważna:)

Ostatnio najulubieńszym miejscem jest kącik za komodą .... Guś nie wie, co o tym myśleć , a ja myślę, by nie myślała wcale, bo w jakąś paranoję wpadnie ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gusiaczek napisał:

 

Ostatnio najulubieńszym miejscem jest kącik za komodą .... Guś nie wie, co o tym myśleć , a ja myślę, by nie myślała wcale, bo w jakąś paranoję wpadnie ;) 

Lepiej niech nie wpada. Wiem, co mówię, a i Asia może potwierdzić. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co prawda paranoja (ale lekka) jakby nie chciała odpuścić, ale cóż;)

Pomimo tego pojechaliśmy sobie wczoraj na działkę i Gajula mogła odpocząć od miasta. Pomimo gorszej kondycji była okazja do wędrówek nad Pilicą. Tyle tylko, że w związku z dzisiejszym lekkim upałem trzeba sobie było zrobić przerwę.

28swn69.jpg

W chwilach wolnych mała mordka pilnowała okolicy z wysokości tarasu (dziś był wyjątkowo szczekliwy dzień:)

28hz7ys.jpg

Jako że Gajulec ma często pobieraną krew, na prawej łapce widać łyse miejsce:(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...