Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

Dziś byliśmy w psim serwisie na kontroli. Gajulka waży już 12.5 kg! Rozmawiałem z naszą panią doktor, co z tym zrobić, bo mała mordka tyje, pomimo że je tyle co zwykle. To niestety skutek długiego przyjmowania sterydów. Po sukcesywnym zmniejszeniu dawek powinno się poprawiać. Osłuchowo jest w porządku, węzły nie powiększone. Przy ucisku trochę boli brzuszek:( Jutro będziemy mieli wyniki badania krwi i kolejną konsultację. Jak zwykle dziękuję za kciuki i proszę o jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

I jesteśmy po konsultacjach. Większość wyników jest książkowa. Kiepskie są tylko wyniki wątrobowe, ale po nowych lekach (od 2 tygodni) jest nieznaczna poprawa. Zdaniem naszej pani doktor przy zmniejszonych dawkach sterydu powinna być kolejna poprawa, ale do normy może wrócić po odstawieniu sterydów. Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak. Przez następne 3 tygodnie zmniejszona dawka sterydu. później kolejne badanie i decyzja, czy odstawiamy sterydy. Także mam 2 tygodnie spokoju, a potem kolejną nerwówkę przed następnym badaniem;)

Link to comment
Share on other sites

Gajulka, proszę natychmiast odnieść płytki na swoje (górne) miejsce! ;)

 

45 minut temu, Aska7 napisał:

Może walnij sobie lufkę, na spokojność alcoolique.gif

Ale to za jakieś dwa tygodnie dopiero, żeby jeszcze w jakiś holizm nie wpadł... ;)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Aska7 napisał:

Może walnij sobie lufkę, na spokojność alcoolique.gif

To by mi gajulkowe problemy wątrobę zepsuły;)

1 godzinę temu, inka33 napisał:

Gajulka, proszę natychmiast odnieść płytki na swoje (górne) miejsce! ;)

Płytki już w zasadzie na miejscu, teraz dla odmiany martwię się wynikami wątrobowymi (no bo jak tu żyć bez martwienia się psiskiem;)

46 minut temu, Asiula_d napisał:

No już wpadł. W gajoholizm:)))

Gajoholizm jest niegroźny.

Link to comment
Share on other sites

Niestety długo podawane sterydy bardzo niszczą wątrobę więc radzę je szybciej odstawić. Wielu weterynarzy chętnie je stosuje ale nie przejmują się, że na jedno może pomagają ale na drugie szkodzą. Czy ona przynajmniej dostaje jakieś leki osłaniające wątrobę? Bo inaczej będzie źle a szkoda suni.

Link to comment
Share on other sites

Zdajemy sobie sprawę ze szkodliwości sterydów:( Gajula jest badana co dwa tygodnie, a dawka sterydu jest sukcesywnie zmniejszana. Najprawdopodobniej sterydy będą odstawione za 2 tygodnie. To nie tylko pomysł naszej pani doktor, bo leczenie zostało wymyślone przez hematologa. Boję się jak cholera, ale w momencie rozpoczęcia leczenia płytki były w takim stanie, że było zagrożenie życia. Mała mordka dostała po wątrobie też dlatego, że pierwsze dawki były ogromne, teraz jest nieduża dawka. Oczywiście Gajulec dostaje leki osłonowe. To, co dostaliśmy na początku było za słabe i dostaliśmy coś weterynaryjnego, po tym wyniki wątrobowe pomiędzy badaniami poprawiły się, chociaż dalej nie da się ich nazwać dobrymi:( Niepokoi też nas wzrost wagi psinki, teraz 12,5 kilograma z dziesięciu.

A tak wyglądał dziś grubolek na ogródku, gdy byliśmy u mojego taty:)

wa0eiu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak wyzdrowieje to będzie można odchudzać. Ta waga nie jest jeszcze taka straszna. Cieszę się, że jest dobrze leczona i mam nadzieję, że szybko wróci do pełnego zdrowia bo jest śliczna i musi żyć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia Monday, July 31, 2017 o 21:38, Aska7 napisał:

Na basen z Gajulcem

Gajulec to raczej mało wodny stwór:) Jedyne co, to moczy łapki. 

Dnia Monday, July 31, 2017 o 21:58, dwbem napisał:

Jak wyzdrowieje to będzie można odchudzać.

mam nadzieję, że szybko wróci do pełnego zdrowia bo jest śliczna i musi żyć.

Nasza pani doktor też mówi, że o odchudzaniu pomyślimy po odstawieniu sterydów. 

Dzięki za dobre słowa. Gajula jest nie tylko śliczna, ale i bardzo kochana. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...