Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

48 minut temu, Radek napisał:

O 15 Lepsza Połowa i Gajulec skończyły konsultację u hematologa. Na razie wiem niewiele. Może Asia coś napisze jak dotrą wyniki, bo część jeszcze dziś dojdzie mailem. Jedynie, to Asia kazała mi telefonicznie nie panikować zanadto. 

Mądra Połowa! :)

Czekamy więc razem z Tobą. :)

Link to comment
Share on other sites

Pewnie już niedługo Asia zajrzy. Ja ze swej strony mogę tylko napisać, że Gajka dziś na wieczornym wyjściu była w formie. Szczekanie na wszystko i napięta smycz może wskazywać, że samopoczucie niezłe:)

Link to comment
Share on other sites

Jestem z garścią informacji niezmąconych paniką i trzęsieniem pośladów (Radziu, nikt się nie domyśli, że to o Tobie:)). Do lekarza przyjechałyśmy z pełną dokumentacją i poziomem płytek krwi na poziomie  3 tys. Pan doktor uważnie przeczytał papiery, zbadał, osłuchał, zapytał o to, jak Gajka generalnie się czuje (świetnie, upiór jak zwykle). Następnie powiedział, że  małopłytkowość może wynikać z kilku rzeczy. Primo, że są absorbowane za szybko przez śledzionę, ale to głównie dotyczy ras dużych i na 100% to nie jest nasz problem. Secundo - że jest za niska produkcja płytek (choroba szpiku), która może być spowodowana nowotworem. Tertio może chodzić o zbyt szybkie niszczenie płytek wywołane chorobą autoimmunologiczną lub na skutek pasożytów odkleszczowych/odkomarowych itp. Pierwsza opcja mało prawdopodobna, bo to by wywaliło także wyniki na innych komórkach krwi, a te są bez zastrzeżeń. Pasożyty - badanie było w styczniu, ale wiarygodność zależy od sposobu przeprowadzenia badania (oryginał wyników przesłałam przed chwilą). Ponadto testy nie pokrywają wszystkich możliwych pasożytów.  Autoimmunologiczną można wykryć badaniem krwi, które - niestety - ma czułość 50%, ale i tak zrobiłyśmy dziś na miejscu. Jeśli wyjdzie pozytywnie, to wszystko jasne, jeśli negatywnie - to nadal autoimmunologia jest bardzo prawdopodobna. Przy pobieraniu krwi mała tak się darła, jakby ją kto ze skóry obdzierał - byłam w szoku ja, a pielęgniarka aż podskoczyła:) Dodatkowo zlecone zostało i od razu wykonane USG śledziony - wygląda normalnie, bez anomalii, jedynie jest lekko powiększona i przekrwiona, co - jak się po chwili okazało - towarzyszy małopłytkowości na tle autoimmunologicznym. Suczuś dostała antybiola (pod kątem pasożytów), a w dalszym etapie włączymy sterydy na autoimu. 

Czyli jest dobrze:) !!! Dobrze, że to ja pojechałam do weta, bo przynajmniej nie musieli pogotowia wzywać:)

A i przy okazji okazało się, że Gajutek ma zwichnięte lewe tylne kolano i czasem może kuleć, a prawe tylne też, ale leciutko. Na darcie mordy nie wpływa nic a nic!

I dzięki za kciukanie :<3

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Aska7 napisał:

Czyli nie jest źle

No mam nadzieję.

8 godzin temu, inka33 napisał:

Cieszę się, że nie jest najgorzej i życzę dalszego skutecznego śledztwa z jak najbardziej pozytywnymi wynikami. :)

My też się cieszymy (a ja na dodatek cały czas się z lekka denerwuję), a śledztwo jeszcze trwa i niech wyniki będą pozytywne.

Dzięki za kciuki i prosimy o jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Jak to dobrze wrócić do domu:)
Dziś byliśmy w gościach, po pracy odwiedziliśmy mojego tatę. Z Gajką oczywiście. Gajulec leży padnięty, a ja mogę wrzucić fotkę pokazującą radość z możliwości hasania po ogródku:)

mq5j9.jpg

Pozdrawiamy

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Planka zwanego również deską. To takie ćwiczenie wzmacniające wiele grup mięśniowych. Wygląda na łatwe, ale wcale takie nie jest. Pozycja jak do pompki, z tym że opiera się człowiek nie na dłoniach, a na przedramionach, zadek nieco wyżej niż w pompce, pośladki i brzuch spięte. No itrzeba wytrwać w tej pozycji jak najdłużej:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...