Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

W ciągu tygodnia zazwyczaj chodzimy spać z kurami, za to w weekend często siedzimy dłużej. Gajula jest przyzwyczajona do wcześniejszego chodzenia spać, także w weekendy pada na mordkę przed nami. Wczoraj też padła, co udało mi się uchwycić na zdjęciu:)

jpeb76.jpg

A dziś Asia wzięła Gajulca na dłuuugą wędrówkę po Bielanach. W sumie małe łapki zrobiły wiele kilometrów. Efekt był taki, że od popołudniowego spacerku Gajka odpoczywa:) Warto małą mordkę zmęczyć, bo jest w domu o wiele spokojniejsza i cichsza (co pewnie doceniają sąsiedzi;).

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W soboty zazwyczaj Gajulec jeździ z moją Lepszą Połową na zajęcia z tropienia. Asia podczas zajęć raczej zajmuje się Gajką, a nie robieniem zdjęć, ale w zeszłą sobotę udało się zrobić zdjęcie.

dg193p.jpg


Wędrówki po lesie i praca umysłowa małą mordkę męczą (a pies zmęczony, to pies szczęśliwy:) Z reguły Gajula zalega w sobotę do wieczora, a w niedzielę odpoczywa do południa. Dzisiaj mała mordka miała wypas bo zmienialiśmy pościel i Gaja miała okazję poleżeć w kołdrach i poduszkach.

25gx940.jpg

Pogodę mieliśmy dziś wiosenną więc wziąłem Gajkę na bardzo długie wyjście po południu i efekt jest taki, że psinka przespała większość dnia:)
 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Uwaga, dziś będę skarżył na Gajulca;)

Jak wiadomo mała mordka nie przepada za innymi przedstawicielami swojego gatunku, rowerami, motocyklami etc... Dziś pogoda dopisywała wyjątkowo więc wybrałem się, podobnie jak wczoraj, na dłuuugie wyjście. Byłoby super (wczoraj było:) gdyby nie to, że napotkaliśmy sto rowerów, ileś tam motocykli, że o innych psach nie wspomnę... Niestety Gajka miała gorszy dzień i po kolejnym spotkaniu z wrogim światem dostała histerii:( Zaczęła szczekać bez przerwy, ciągnąć na smyczy i oczywiście przestała reagować na cokolwiek. Nie pomagały żadne sposoby. Bardzo się zdenerwowałem, że od tego ciągnięcia na smyczy coś sobie zrobi:( Uspokoiła się dopiero po powrocie do domku. Zawsze martwią mnie takie sytuacje. Gajula doszła zupełnie do siebie dopiero po powrocie Asi z pracy. Teraz sobie smacznie śpi pod moim krzesłem.

Jak ja nie lubię takich sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Aska7 napisał:

lollol362.gif

 

Czyżby czworonóg na obrazku naśmiewał się złośliwie?

9 godzin temu, Nadziejka napisał:

Przecudne lapenki prosze od Nadziejkow

 wysciskuniac

wycalwac serdeczniutko

Mała mordka wyściskana.

4 godziny temu, inka33 napisał:

Oj, Gajka, czuj się palnięta w ucho przeze mnie! :/

Nie wiem, czy takie zdalne skarcenie zadziała;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2017 o 22:21, Radek napisał:

Super (wczoraj było:) gdyby nie to, że napotkaliśmy sto rowerów, ileś tam motocykli, że o innych psach nie wspomnę... Niestety Gajka miała gorszy dzień i po kolejnym spotkaniu z wrogim światem dostała histerii:(

Kiepska sprawa :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2017 o 08:35, Gusiaczek napisał:

Kiepska sprawa :(

Gajulka jest psiakiem nadpobudliwym, a na dodatek małym cykorkiem. Jeśli dodamy do tego wrażliwość wychodzi właśnie taki mix jak mała mordka. Na szczęście takie przypadki zdarzają się raz na jakiś czas, a nie zawsze. Teraz przy wyjściach jest w porządku, po spotkaniu wroga jest chwila dziamgotania, ale bez histerii i paniki:)

Dnia 30.03.2017 o 14:20, inka33 napisał:

Jak nie, to wytoczę silniejsze (za)działa! ;)

Mam nadzieję, że ostrzeżenie poskutkuje:D

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Aska7 napisał:

Muszę Was zgłosić do ToZ-u, tak zaniedbać psy, żeby się włosy dredziły NonNon03.gif, czesać psy trzeba, kąpać, pielęgnować happy.gif

Ja tam na zdjęciach żadnych dredów nie widzę:) A przy okazji strzyżenia Gajulec został wykąpany.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2017 o 17:22, Radek napisał:

W takim razie witaj w klubie:) Czasem trzeba nadmiary obcinać:/

Degażówki się sprawdzają. :)

 

Dnia 3.04.2017 o 20:55, Aska7 napisał:

Muszę Was zgłosić do ToZ-u, tak zaniedbać psy, żeby się włosy dredziły NonNon03.gif, czesać psy trzeba, kąpać, pielęgnować happy.gif

Się piesę czesze, ale to nie wystarcza i trzeba skracać/przerzedzać. :/
Ponadto, jak ma za dużo za uszami, to uszy jej się zapalają, o! ;)
Co do pso-kąpieli, to uważam, że nie należy przesadzać. :)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Radek napisał:

A co to takiego?

Ło takie ło: f-trixie-nozyczki-trymerskie-tx2352.jpg

Odradzam Trixie, polecam od "ruskich cyganów", no albo jakieś bardzie profesjonalne, ale bez przesady. ;)
Wg mnie sprawdzają się dla nieprofesjonalistów, bo jak Ci linia prosta nie wyjdzie, to i tak nie widać. :)
Tylko trzeba bardzo uważać, żeby delikwentki nie uszczypnąć... :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...