Jump to content
Dogomania

jak poprawić wygląd ogona


psiapsiula

Recommended Posts

Mam pytanie, jak dbać o ogon psa długowłosego.Mam terierka tybetańskiego i od pewnego czasu linieje mu ogonek coraz mniej włosów ma na nim. Podejrzewam że to moja wina, bo za często go czesałam i chyba zbyt mocno mu wyczesałam ogon. Jakich kosmetyków używać może jakieś sposoby domowe na porost włosów albo masaże, zrobię wszystko żeby tylko ogonek miał znowu taki puszysty.:shake:

Edited by psiapsiula
zmiana tytułu
Link to comment
Share on other sites

No więc byłam u weterynarza i wygląd ogonka spowodowany jest niewłaściwą pielęgnacją co spowodowało silne przesuszenie skóry. Nigdy więcej odżywek ani szamponów z jedwabiem, to jego wina, jedwab wysusza psią skórę ponieważ ma ona wysokie ph, Najlepsza jest lanolina, no i oczywiście odpowiednia bogata w kwasy tłuszczowe dieta. Siemię lniane jak najbardziej, ale mielone i zaparzone wrzątkiem i dodawane do posiłku.Borys dostał 3 zastrzyki jeden z antybiotykiem i szampon leczniczy dr Seidla mam go wykąpać 2 razy i w poniedz. do kontroli.Zobaczymy czy to wystarczy czy potrzebna będzie dłuższa kuracja antybiotykowa. Na pewno zacznę stosować olej słonecznikowy do posiłku raz w tygodniu i codziennie siemię lniane, natłuszczają ładnie sierść i skórę, a u tybetańczyków to ważne.
Dziękuję za dobrą radę gryf80 i rika

Link to comment
Share on other sites

droga isabelle301 antybiotyk jest nie na łysienie ogona tylko na mocno!!!!! wysuszoną skórę, która łuszczy się i nie daje mieszkom włosowym szans na rozwinięcie się, dlatego nowe włosy nie rosną, a stare suche wypadają. A weterynarz jest jednym z najlepszych w moim mieście, tak więc używam mózgu i to z dobrym efektem już prawie 50 lat.

Link to comment
Share on other sites

No to gratulacje i dla weta za najlepszostwo w leczeniu suchej skóry antybiotykiem i tobie za 50 lat wsteczności...
Co ma niby ten antybiotyk spowodować?
Wiesz wogóle co to jest antybiotyk? To substancja bakteriobójcza... i co ma piernik do wiatraka?
Zrób psu badania... może mieć nużeńca, niedoczynnośc tarczycy a nie walisz go antybiotykiem i sterydem rąbiąc mu wątrobę i nerki. Daj mu odpowiednie suplementy bo teraz nie dajesz mu nic... biotyna, cynk,kwasy omega z olejów anie z nic nie wartej a drogiej Lavety

Link to comment
Share on other sites

gdyby to były pasożyty to bym napisała o tym w poście. Pies miał robione badania laboratoryjne z krwi, podstawowe na tarczycę też. Niestety a może stety wszystko w normie.Pod mikroskopem również skóra przebadana.
antybiotyk dostał właśnie na bakteryjne zapalenie skóry plus zastrzyki witaminowe,(clea.....AD3 tylko tyle rozczytałam).Więc nie wypowiadaj się jeśli nie masz o czymś pojęcia. A o diecie i zaleceniach już pisałam.[attachment=2638:10423.attach]czy tak wygląda łysy ogon. Pisałam o linieniu nie o łysieniu czytaj ze zrozumieniem i nie obrażaj innych forumowiczów, ale to chyba masz we krwi sądząc po innych postach.

Edited by psiapsiula
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...