Jump to content
Dogomania

PILNE kupię szczeniaka rasy bokser


MDNA

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poszukaj na SOS Bokserom, jest pełno fajnych psiaków ;) Jeśli nie zależy ci na w pełni rasowym psie z rodowodem bo nie chcesz jeździć na wystawy, tylko chcesz po prostu pieska wyglądającego jak bokser to lepiej odwiedzić schronisko albo poszukać po domach tymczasowych. Z domu tymczasowego masz jakąś pewność jak pies się zachowuje w domu i jest w pewnym stopniu ogarnięty.
Lepiej nie wspierać pseudo, którzy mnożą psy tylko dla zysku często śmiertelnie chore :(

Link to comment
Share on other sites

Ja bym przygarnęła ze schroniska, niestety rodzicom zależy na szczeniaku, żeby nie przeżywać śmierci pupila co najmniej przez najbliższą dekadę :P No i najlepiej żeby była taka sama jak nasza ś.p. Azunia- bokserka, którą wychowaliśmy od szczeniaczka.

Link to comment
Share on other sites

W google wpisz hodowle bokserów w Polsce, albo na stronie związku kynologicznego poszukaj całego spisu :) Podzwoń, popytaj właśnie o takie pieski niewystawowe bo są tańsze, ale zdrowe i masz pewność, że to będzie bokser z takim charakterem jakiego szukasz :) Takie niewystawowe pieski mają właśnie często wadę umaszczenia, ale to ci raczej by nie przeszkadzało? :)

Link to comment
Share on other sites

znam i przeglądam to forum. Na razie napisałam maile do wieeelu hodowli, do tych z okolic Poznania będziemy dzwonić jutro :D

Mój błąd nie znałam zasad rodowodu- podobno tylko parę pierwszych szczeniąt ma go przyznawanego? kompletnie tego nie rozumiem, powinno chodzić o geny, a nie kto był bliżej wyjścia. W każdym razie będziemy pytać o te które na rodowód się nie "załapały".

Link to comment
Share on other sites

Od 1992r. roku WSZYSTKIE szczenięta otrzymują metrykę, na podstawie,której możesz ale nie musisz wyrobić rodowód.

W miotach bokserów dość często zdarzają się białe szczeniaki w miocie, spójrz na tego [url]http://alegratka.pl/ogloszenie/bokser-szczeniaczek-z-rodowodem-fci-22496469.html?h=08569fb7d1e9908d[/url] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dink']A co mają meble do koloru psa?[/QUOTE]
Pies zostawia białą sierść na ciemnych meblach jeśli na nich leży, albo się obetrze o nie. Komuś to może przeszkadzać, mi by przeszkadzało, jeśli miałabym psa z tak krótką sierścią jak bokser bo taką sierść się bardzo trudno usuwa.

Link to comment
Share on other sites

ja mam jeszcze tak, że większość ciuchów mam ciemnych, a moja kotka ma sierść jasnoszarą. Dosłownie jak się wyszykuję do wyjścia to omijam szerokim łukiem xD

^Dink no raczej trudno mieć na myśli stół i kredens :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli naprawdę chcecie psa na długo to nie szukajcie w pseudo, szukajcie z ZKwP po przebadanych rodzicach by zyskać jakąś gwarancję :) Da się kupić psa z rodo taniej, ja za swojego labradora zapłaciłam 750zł - zdrowy, rodowodowy i wystawowy pies, po prostu miał już 6 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Do kupna boksera lepiej się porządnie przygotować. Zwłaszcza do wyboru hodowli.

Boksery nie sa jakąś niesamowicie zdrową rasą, trzeba dobrze wybrać hodowlę, nie szukać gdzie taniej się dostanie tylko podejść do tego z głową, na poważnie. W końcu pies będzie z Wami te plus minus 15 lat, warto więc poświęcić te kilka tygodni żeby wybrać odpowiednią hodowlę a nie kupować "na hurra", dobierając zakup szczeniaka pod swój urlop ;)

Na Bukowskiej raczej bokserka nie znajdziesz teraz, tam jest stała wymiana szczeniąt, są dni kiedy nie ma żadnego bo jednak ludzie na szczeniaki się rzucają, zwłaszcza w większym mieście- najlepiej załatw sobie numery do wolonatriuszy i poproś o natychmiastowy kontakt gdy się pojawi jakiś bokserowy szczeniak. Wiem, że jakiś czas temu był jeden, widziałam na filmikach ze schroniska ;)
nie sugeruj się jedynie stroną internetową czy wiadomościami uzyskanymi dzwoniąc do schroniska, najlepiej jest albo mieć tam człowieka albo się samemu kilka razy wybrać :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...