Jump to content
Dogomania

Otwarte Mistrzostwa Polski Owczarków Niemieckich w Tropieniu Sportowym


Mazia_G

Recommended Posts

[TABLE="class: tableBorder, align: center"]
[TR="class: msgOddTableRow"]
[TD="class: msgLineDevider"] Zawody wg regulaminów FPr 1-3, FH1, FH2 i IPO-FH, które odbędą się pod koniec października lub na początku listopada.
Miejsce - Jabłonka koło Chyżnego
Już teraz zapraszam, a szczegóły później.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z przykrością i olbrzymim rozczarowaniem stwierdzam, iż Klub Owczarka Niemieckiego wycofał się z organizacji Otwartych Mistrzostw Polski Owczarków Niemieckich w Tropieniu. Wycofał się, pomimo tego, że ustaliłam organizowanie przeze mnie takich Mistrzostw już w listopadzie 2012 roku, a na Walnym Zgromadzeniu Członków KON, które odbyło się w marcu br., odpowiednia uchwała wraz z preliminarzem kosztów (preliminarz przygotowałam i przesłałam KON-owi przed Walnym Zgromadzeniem) została podjęta – cytat ze sprawozdania:

„Następnie przyjęto plan pracy Klubu i preliminarz wydatków na rok 2013. Klub zorganizuje Wystawę Klubową w Więcborku w dniach 21-22 września 2013, Mistrzostwa Polski Owczarków Niemieckich w sporcie IPO oraz zawody psów tropiących o randze Mistrzostw Polski.”

Po zapewnieniu terenów na ślady (kilka moich wyjazdów, rozmowy telefoniczne, spotkania), deptaczy śladów (Czesi) i uzgodnieniu terminów (10-11 listopada był to najwcześniejszy możliwy termin), przypadkowo dowiedziałam się, że w tym samym czasie KON chce zorganizować Mistrzostwa Polski ON IPO. Ponieważ każdy kolejny tydzień zbliżający nas do zimy w olbrzymim stopniu powoduje zagrożenie opadów śniegu, co w praktyce uniemożliwia przeprowadzenie zawodów w tropieniu, poprosiłam organizatora MP ON IPO o zmianę terminu. Po kilku telefonach i korespondencji mailowej, w której przedstawiałam swoje argumenty (każdy, kto z psem tropi wie, że jedyne dostępne terminy wejścia na grunty rolne to bardzo wczesna wiosna, albo późna jesień, a o odpowiednią ilość terenu jest bardzo trudno – na ślady IPO-FH potrzeba ok. 4 hektarów na psa!), temat ucichł (ostatni mój mail), więc mogłam domniemywać, iż MP ON IPO zostaną przesunięte, podałam więc termin MP ON w Tropieniu na forach. Parę dni temu okazało się, że jednak MP ON IPO odbędą się w dniach 9-10 listopada, a więc w terminie pokrywającym się z planowanymi zawodami w tropieniu.

W tym samym czasie napisałam oficjalne pismo do KON zgłoszenia imprezy z prośbą o zatwierdzenie. W środę 25 września otrzymałam odpowiedź, iż KON nie wyraża zgody na zorganizowanie Otwartych Mistrzostw Polski ON w Tropieniu z powodu braku funduszy na ten cel. Nic to, że odpowiednia uchwała i preliminarz kosztów został podjęty już w marcu tego roku, nic to, że ja zaangażowałam się organizacyjnie i finansowo (wszak nie ma nic za darmo), nic to, że to ja swoim imieniem i nazwiskiem podpisywałam się w korespondencji z ludźmi zainteresowanymi zawodami. Klub Owczarka Niemieckiego ma ważniejsze cele, niźli propagowanie sportów kynologicznych, nadto nie szanuje mojego zaangażowania ani dobrego imienia. Ja nie chcę należeć do takiego Klubu i nie będę pod jego szyldem organizować żadnych zawodów.


W ubiegły week-end miałam przyjemność organizować i być uczestnikiem seminarium dla deptaczy śladów prowadzonych przez mistrza świata IPO-FH, wielokrotnego mistrza Czech IPO-FH, pana Karela Kovaca, którego także zapraszałam jako kierownika śladów na planowane MP ON. Po wielogodzinnych nocnych dyskusjach w gronie ewentualnych organizatorów, doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym rozwiązaniem tej sytuacji, będzie zorganizowanie Otwartych Mistrzostw Małopolski w Tropieniu na zasadzie podobnej, jak organizowane w listopadzie ub. roku w Łososinie Dolnej, tj. pod warunkiem samofinansowania się imprezy i pod egidą ZKwP O/Nowy Targ (nie Krakowa!).

Szczegóły tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/newthread.php?do=newthread&f=132[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...