Jump to content
Dogomania

Aktywność małych psów


odpmi

Recommended Posts

[quote name='odpmi']Chodzi mi o energiczne psiaki do 10kg. Ile czasu zapewniacie im dziennie ruchu? Czy biegają przy rowerach? :)[/QUOTE]

Mój ma tak ok 2 godzin ruchu dziennie przy czym w 90 % jest to bieganie luzem, bez smyczy, linki czy flexi. Dużo biega za piłką.

Czasami biorę go na przejażdżkę rowerem ale tak na trasę max 10 km.

Sa jednak dni kiedy wychodzimy 3 razy dziennie na 10 minut- taka praca ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takiego 10kg kundelka i to istne szaleństwo nie do zdarcia. Mój poprzedni pies był duży 50kg i dość aktywny jednak dopiero teraz widzę co to prawdziwie aktywna bestia. Biegać przy rowerze bardzo lubi najlepiej nad jeziorko a tam jeszcze aport i pływanie. I jeśli nie zapewnię mu tych 2godz. dziennie spacerów to widać ewidentnie że go " nosi".
Znam większość psów tych rozmiarów aktywnych jednak należy pamiętać że w przypadku kundelka to raczej osobnicze zachowanie nie norma równie dobrze możesz trafić na niechętnego kanapowca :P

Link to comment
Share on other sites

Ważniejsze ile psiak ma lat niż jego wielkość ;)
Mój york 9 letni już stracił trochę werwy...
Za to niecało 2-letnia kundelka mogłaby biegać i bawić się z innym psem 24h/dobę. Aczkolwiek o wiele bardziej woli jak chodzi sobie spuszczona ze smyczy na łąkach, niż jak mój brat z nią biega. Widać, woli chyba trucht niż sprint :D

Link to comment
Share on other sites

moj 2 letni JRT jest bardzo energiczny, ale tym też kierowałam się przy wyborze psa. W ciągu dnia 3-4 spacery, wspaniały kompan przy moim bieganiu trasy około 10 km a do tego raz lub dwa razy w tygodniu wycieczka rowerowa około 10 - 15 km. Jackie jest nie zmordowany, nawet po takich wojażach :) uwielbia pływanie w wodzie z której chętnie by nie wychodził tylko żeby mu kij rzucać :)

Link to comment
Share on other sites

U nas pies 5 kg, JRT, nie biega z nami ani przy rowerze, bo i my takich cudów nie uprawiamy ;) Natomiast codziennie po parę kilometrów zrobi, w górach chodził i po 20 dziennie. Dla mnie jednak nie jest ważna ilość ruchu, ale jego jakość - pies po spacerze ma iść spać i przespać pół dnia. A i wyciszania trzeba nauczyć, bo nie samym ruchem pies żyje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...