Jump to content
Dogomania

Agility - jak zacząć?


Niewyspana

Recommended Posts

Mam rocznego spaniela (wtr) i pomyślałam, że dobrze by było coś zacząć ćwiczyć.

Dodam, że kiedyś przeskakiwał już przez prowizoryczna hopkę z dwóch wiader i grabi...

Czy pies podczas agility musi znać wszystkie podstawowe komendy (mój umie tylko siad)?
Od czego zacząć?
Jak prowadzić psa?

Mogę prosić jakieś filmiki/strony?

Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

wybrać się na kurs do klubu agility:)
jeśli chciałabyś biegać z nimi na poważnie- to sama nie zaczynaj, bo później trudno będzie naprawić błędy

pies musi znać komendy takie jak zostań i do mnie na początek, poza tym warto ogarnąc psu łapki i tyłek- czyli jakies sztuczki na świadomosć

wg mnie powinnaś zapomnieć o prowizorycznych hopkach, pies najwyzej moze sobie krzywde zrobic wpadając na nie, koszt hopkiz rurek PCV to jakieś 20-30 zł wiec nie jest to dużo
(instrukcja zrobienia hopek [URL]http://chomikuj.pl/Axisss/Galeria/Jak+Zrobi*c4*87+przeszkody[/URL])





jak zacząć to jest trudne pytanie, są rózne metody itd, poza tym jest to trudne szczególnie do wyjaśnienia bez hopki, bez psa, pisząc, ale

każesz zostać psu przed hopką(na razie bez tyczki) rzucasz zabawkę za hopke i dajesz psu komende zwalniającą, to samo z człowiekiem z drugiej strony hopki:)
później powtarzasz to samo przy 2, 3 hopkach
psa "wypuszczasz" do przodu, a ty stajesz blizej hopki 1/3/2 z jednej i drugiej strony itd dając komedne naprzód(i tu jest pierwsze pytanie czy lepiej wydać komende przód czy zwalniającą:)

na samych boczkach hopki mozesz cwiczysz ciasne zakręty(obszerny temat, ale jest pełno informacji na yt)


to jest początek bo takie rzeczy jak zmiany przed psem/za psem, strefy ktoś musi pokazać na żywo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Filmik mogę dac ci jeden z zimy:

Musi mieć umieć podążać za swoją reką albo rozumieć cię, że jak mu wskażesz to miejsce to ma tam się udać.[/QUOTE]

w agiliy pies nie podążą tylko za ręką tylko postawa ciała przwdonika jak pies i którą przeszkode pokonuje
ten link który dałaś to nie jest to "prawdziwe" agility tylko raczej tor przeszkód

Link to comment
Share on other sites

O matko... a co za filmik... w nim nie ma nic prawie z agiliti, takiego prawdziwego agility....

Tutaj masz filmik z Wandą i Kajdenem
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=0-aDwYSiTsE&list=PL8453CCB2AAFA9F4D&index=8[/URL]

Jak się dobrze przypatrzysz w agility nie chodzi tylko o wymachiwanie rękami, tylko również (tak jak napisała Kirinna) o pokazywanie psu co ma robić postawą ciała oraz komendami głosowymi.

Również Magda super to pokazuje biegnąc z Majkiem

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Z7fiN-mcxzU[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przede wszystkim: nie bawcie się na "domowych" przeszkodach jak te z grabi np. 

To niebezpieczne i źle może się skończyć dla psiaka.

 

Do agi potrzebujesz komendy "zostań", no i podążania we wskazane miejsce. 

Najlepiej poszukaj jakiegoś klubu w okolicy, tam na pewno wszystko Ci wytłumaczą. :)

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...