Jump to content
Dogomania

Galeria białasa argentyńskiego Bazyla :) Oraz Meli nieogara ;)


maciaszek

Recommended Posts

Ach... muszę się tu w końcu kiedyś odezwać i napisać szerzej jak nam się z Melanką żyje, a Melance z nami. Może nawet jakies fotki się pojawią :)
Po  krótce mówiąc: Nieogar wciąz nieogarnięty, ale już mniej. W każdym razie Ogara to na pewno nigdy z niej nie będzie :) :) :)

 

Link to comment
Share on other sites

Melanek zmókł i przemarzł przedwczoraj, gdy złapała nas ohydna zimna ulewa, a do tego grad.
Efekt? (mimo wytarcia i ogrzewania przez półtorej godziny) Niedziałający ogonek, smętnie zwisający, suczydło smutne, obolałe :(
Cóż się Melowi przytrafiło?
Coś o czym słyszałam pierwszy raz: zespół zimnego ogona ;)    http://spojrzeniepsa.blogspot.com/2013/08/zimny-ogon-u-psow-mysliwskich.html

Link to comment
Share on other sites

woow, ta to potrafi. w życiu o czymś takim nie słyszałąm. ale doczytałam, ze mija po max kilkunastu dniach. 
w zyciu tez nie wycieraliśmy psa po spacerze (za wyjątkiem u moich rodziców) i żadnemu nigdy nic nie było ale u nas były zazwyczaj długowłose
za wyjątkiem teraz Maciołka ale on się do wody nie pcha, a podobno lubił (w poprzednim miejscu) może to Prodzyn go onieśmiela? ;)

Z Melką już dobrze?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tak, już ok. Przeszło jej po 2 dniach. Zastosowałam wełnoterapie, bardzo jej się podobało :) Wygrzala plecki i nasadę ogona i przeszło. 

Ona ma chyba same rzadkie choroby :))) Dzisiaj chodzi od rana i nitki z wykładzin wyciąga. Pruje, ciągnie, wyrywa. Żadnej nie przepuści. Frędzle z narzuty rownież ja interesują ;) Ktoś ma pomysł o co chodzi? Na pewno nie o zwrócenie naszej uwagi, bo robi to rownież jak jest sama. Mam podejrzenie, ze ma to jakiś związek ze zgaga, bo wyglada, ze takowa dziś ma. W każdym razie gdyby ktoś z Was chciał zmienić wystrój mieszkania to polecamy Melanke ;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.03.2017 o 00:08, 3 x napisał:

jak szczeniol wygląda :)

I tak się zachowuje :) Wiele osób myśli, że ona jeszcze podrostek. A tu już pychol powoli siwieć zaczyna...

Wczoraj 25 minut namawiałam ją by wysikała się na trawnik, który zna z widzenia, ale z odległości (nie chodzimy tamtędy). Walczyła ze sobą (i ze mną przy okazji) straszliwie. Ale w końcu się przełamała. Radości mej nie było końca, Bieganie, hopki, smakołyki. Wszystko by tylko skojarzyła, że warto sikać w miejscach nieznanych i że warto sikać na hasło "siku" :) Niemniej jednak kosztowało ją to tyle stresu, że do domu wracała taka "na pół gwizdka", a kolację musiałam podawać jej z ręki, bo nagle zaczęła się bać karmy w misce. Jak tylko ruszyła jęzorem i któraś kulka się przemieściła to była panika. Gotowa była nie jeść. To jej odpuściłam i nakarmiłam z ręki. Dziś je już normalnie.

A na koniec...

58dd2d8b361c7_Zdjcie0049.jpg.17f6dd2b69809b16e08dea0ee7e68041.jpg

Zastanawiam się gdzie Słowianka ma filet :P Czy to piersi czy kuperek :P

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 17.04.2017 o 19:27, maciaszek napisał:

Wszystkiego dobrego! Tak po prostu. Bez szczegółów.
Co dla każdego z Was dobre jest niech się ziści :)
Ciepło, i wbrew pogodzie, słonecznie pozdrawiamy.

A zdjęcie też będzie wbrew :P.
Z okolic Haloween.
Tak sobie z TZtem spacerowaliśmy ;)

Haloween.jpg.dabbed35dd178a4b0660559b6c442e44.jpg

hmm, mam wrażenie, że widze nożyczki?

Kasiu jak Mela?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 26.04.2017 o 22:44, 3 x napisał:

hmm, mam wrażenie, że widze nożyczki?

Dobrze widzisz :)

Coraz rzadziej zaglądam na dogo...

Mela (odpukać) w porządku. Bez większych zmian. Sika, gdzie sikała, nowych miejsc nie odnotowaliśmy. Śmieciojad jaki był, taki jest. Burzy boi się nadal. I wciąż żarłok z niej makabryczny. Z nowinek to najprawdopodobniej ma uczulenie na mleko i wszelkie mlekopochodne produkty. Jesteśmy w fazie sprawdzania, ale wszystko na to wskazuje.
A dzisiaj zepsuła nam ją impreza motoryzacyjna, która odbywa się obok nas. A konkretnie strzelające tłumiki (makabra...). Co godzinę urządzali jakieś kretyńskie pokazy. Efekt? Pani zamknięta z psem w łazience, w towarzystwie pracującej pralki (która zagłuszała) :P No i Melanek boi się teraz na balkon wychodzić, bo dwa łomoty złapały ją jak relaksowała się na fotelu. Tak się przeraziła, że wyskoczyła jak z procy :( Takie tłumikowe hałasy powinny być zabronione...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 17.06.2017 o 18:54, Alicja napisał:

Biedna Melka z tymi strachami :(

Biedna... ale już jest coraz lepiej. Czas działa na jej korzyść.
Z sikaniem też :) Melduję z radością, że niedawno wyjechałyśmy na 3 dni. Namowa do pierwszego siczkania trwała 15 minut, ale za to wszystkie kolejne siczki szły bezproblemowo, od razu, jak gdyby nigdy nic. Cud, normalnie CUD!!! Jestem dumna z dziewczynki! Melutka moja malutka! :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2017 o 20:15, maciaszek napisał:

Biedna... ale już jest coraz lepiej. Czas działa na jej korzyść.
Z sikaniem też :) Melduję z radością, że niedawno wyjechałyśmy na 3 dni. Namowa do pierwszego siczkania trwała 15 minut, ale za to wszystkie kolejne siczki szły bezproblemowo, od razu, jak gdyby nigdy nic. Cud, normalnie CUD!!! Jestem dumna z dziewczynki! Melutka moja malutka! :)

i ja i ja, ja też jestem dumna z Meli!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Melutek coraz lepiej, z czasem pokonuje kolejne lęki. Zdarza jej się np. przykucnąć i niespodziewanie zrobić siczek w miejscu w którym jeszcze z 2 miesiące temu by się w życiu nie wysikała (bo go nie zna, bo za daleko od domu, bo jakieś podejrzanie straszące, bo, bo, bo). Moja mama, która nie ma jej na co dzień, mówi, że Melanka bardzo się zmieniła. Sami widzimy, że zmiana jest duża. Np. jeszcze kilka miesięcy temu jak coś ją przestraszyło albo się zestresowała to potrafiła być zepsuta przez min. całą dobę. A ostatnio jak wracaliśmy do domu i już pod blokiem byliśmy to jakiś debil z naszego osiedla strzelił ze śrutówki. Łomot był ogromny, Melan się przestraszył - ogon podkulony, wzrok obłędny, uszy stulone. Ale już jak czekaliśmy na windę zaczęła odpuszczać i wyluzowywać (z małą moją pomocą ;)) Dawniej w ogóle nie byłoby z nią kontaktu przez przynajmniej kilkanaście minut. Czyli generalnie jest dobrze!

A duzi? Duzi niestety mają cała masę kłopotów, większych i mniejszych.Życie nadal na nas uwzięte i nie odpuszcza od kilku lat. Ale jakoś dajemy radę.

Mam troszkę fotek, muszę zacząć sukcesywnie wrzucać. Dzisiaj trzy.
Widac na nich dobrze, jaka jasna plamka zrobiła się Meli na nosie. Kilka miesięcy temu była tyciutka, z czasem powiększa się coraz bardziej, pojawiąją się kolejne. Zaczynam podejrzewać bielactwo...

 

DSC_6550.JPG

DSC_6551.JPG

DSC_6552.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...