Jump to content
Dogomania

GRYŚ zaginął. Uratowany ze Szczytów Marlon MA DOM!!! Dziękujemy wszystkim za pomoc


yolanovi

Recommended Posts

[quote name='aganiechaa']Dziewczyny czs trafienia do schronu nie pasuje ale czy to nie ten sam pies? Jak dla mnie są identyczne. [B]Mam na imię Rotis. Do schroniska dla zwierząt w Cieszynie trafiłem na początku stycznia.
[/B][COLOR=#5c5c5c][FONT=Verdana]
Link do ogłoszenia: [URL]http://www.beskidzka24.pl/artykul,jestem_przerazliwie_smutny,20160.html[/URL]
Byłem bardzo wychudzony i biedny. Trochę już doszedłem do siebie, ale potrzebuję jeszcze dużo uwagi. Nigdzie indziej nie zaufam znów człowiekowi jak tylko w twoich ramionach. Nie umiem słowami opisać tego, co przeżywam teraz, ale wystarczy, że spojrzysz w moje przeraźliwie smutne oczy i dowiesz się wszystkiego. Panie z fundacji „Lepszy Świat” szukają pilnie domu dla mnie. Pomóż mi, bardzo cię o to proszę.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#5c5c5c][FONT=Verdana]Jeśli ja akurat ci się nie podobam, możesz sam przyjść do schroniska i odmienić życie jakiegoś innego pieska. Jest nas tutaj mnóstwo! Zadzwoń do pani Zosi – 508063271 lub do Ani – 699682482.[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Wstawię dla porównania...

Rotis
[URL="http://naforum.zapodaj.net/5affeae2ea52.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5affeae2ea52.jpg[/IMG][/URL]

Gryś ....
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-sV8ZffwdyO8/UgFJ8lanNQI/AAAAAAAABpw/nLu1EUSB6Fk/s640/2013-08-06.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']Ja tego psiaka już oglądałam. Jest łudząco podobny do Grysia, ale są drobne różnice. Koniec końców Gryś też jest z cieszyńskiego schronu. Nie wiem czy dostał chipa, czekam na Nilsson żeby to sprawdzić. Jeśli dostał to identyfikacja nie powinna nastręczyć problemów. Z drugiej strony Rotis jest w schronie od stycznia, a jak rozmawiałyśmy z tymi sąsiadami w Górze Siewierskiej, pokazywałyśmy foty, to oni twierdzili, że w marcu jeszcze Gryś był.[/QUOTE]

Dokładnie tak ....z relacji sąsiadów wynika że 15.03 Grysia widzieli jeszcze na ogrodzie. Zginął w dzień kiedy my tam byłyśmy z wizytą czyli 16.03. a przynajmniej tak wynika z ogłoszenia zamieszczonego przez chłopaka na FB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Trudno szukać Grysia, jeżeli nie wiadomo czy i gdzie zaginął... :(
My z Lili8522 na bieżąco monitujemy psiaki, które trafiają do Bielskiego schroniska, więc ręka na pulsie. Wy tez możecie śledzic stronę internetową - informacje o znalezionych psach są aktualizowane na bieżąco.

[B]Jeżeli w umowie jest zapis o obowiązku informowania o stanie zwierzęcia, zwłaszcza o chęci oddania czy zaginięcia - możecie śmiało zgłosić sprawę na policję - może przynajmniej uda się ustalić miejsce pobytu osoby, która podpisała umowę...[/B]


Trzymam mocno kciuki.
Od naszej historii z Dropsem wierzę w takie historie - i że Gryś wróci cały![/QUOTE]

No i tak trzeba będzie zrobić. Najwyższa pora żeby Pani Ania odpowiedziała za swoją lekkomyślność i głupotę !!!

Link to comment
Share on other sites

Ten czas tak szybko leci, że może im się coś pomieszało, mój psiak w ciągu kilku tyg z powodu choroby zmienił nawet kolor sierści więc trzymam kciuki za psinę. Kiedyś adoptowałam psa ze schronu w Żywcu i miał chipa tylko, że tego chipa żaden gabinet nie był w stanie odczytać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganiechaa']No i weźcie pod uwagę, że to podejrzane, że pies uciekł właśnie wtedy gdy się tam pojawiłyście. Ma nadzieję, że po peselu uda się odnaleść włąścicielkę i wyciagnąć od niej prawdę.[/QUOTE]

Oczywiście, ze zwróciłysmy na to uwagę, na dziwnie"przypadkową" zbieżność dat. W tej całej historii jakoś wszystko jest podejrzane :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']Oczywiście, ze zwróciłysmy na to uwagę, na dziwnie"przypadkową" zbieżność dat. W tej całej historii jakoś wszystko jest podejrzane :([/QUOTE]

Tak, tutaj wszystko jest poplątane....
Dla mnie Rotis jest również łudząco podobny do Grysia, ale... nie poznałayby Go dziewczyny w Cieszynie??? Przecież wiedzą, że Grysiu zaginął...
Jeżeli chodzi o datę pojawienia się Rotisa w schronisku... nie wiem, ale wydaje mi się, że wtedy w marcu jak rozmawiałyście z sąsiadami nie do końca była dopowiedziana kwestia tego, czy widzą jednego, czy dwa psy na ogrodzie (a może coś pomyliłam)...
Zresztą ogłoszenie Młody mógł wrzucić po rozmowie z sąsiadami, jak się dowiedział, że jednak Grysiem ktoś się interesuje, żeby mieć "jakąś podkładkę", a w rzeczywistości Grysia mogli pozbyć się dużo wcześniej...
Pamiętajmy, że Ania jest nieuchwytna już od listopada i ten styczeń to wcale nie jest taki nieprawdopodobny...

Link to comment
Share on other sites

Podobieństwo niewiarygodne.....
Tak naprawdę niczego nie wiadomo.
Ostatnie wieści z domu były w grudniu, kto wie co było potem....
Może sąsiedzi się mylą, może Grysia nie ma od dawna a teraz jak się zrbił szum zamieszczono dla "zmyłki" to ogłoszenia z fałszywym numerem telefonu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Tak, tutaj wszystko jest poplątane....
Dla mnie Rotis jest również łudząco podobny do Grysia, ale... nie poznałayby Go dziewczyny w Cieszynie??? Przecież wiedzą, że Grysiu zaginął...
Jeżeli chodzi o datę pojawienia się Rotisa w schronisku... nie wiem, ale wydaje mi się, że wtedy w marcu jak rozmawiałyście z sąsiadami nie do końca była dopowiedziana kwestia tego, czy widzą jednego, czy dwa psy na ogrodzie (a może coś pomyliłam)...
Zresztą ogłoszenie Młody mógł wrzucić po rozmowie z sąsiadami, jak się dowiedział, że jednak Grysiem ktoś się interesuje, żeby mieć "jakąś podkładkę", a w rzeczywistości Grysia mogli pozbyć się dużo wcześniej...
Pamiętajmy, że Ania jest nieuchwytna już od listopada i ten styczeń to wcale nie jest taki nieprawdopodobny...[/QUOTE]
Państwo twierdzili, że widują oba psy. Jednak tu wszystko jest możliwe bo nikt z osób, które miały bezpośredni kontakt z Grysiem nie chce nic w jego sprawie wyjaśnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Tak, tutaj wszystko jest poplątane....
Dla mnie Rotis jest również łudząco podobny do Grysia, ale... nie poznałayby Go dziewczyny w Cieszynie??? Przecież wiedzą, że Grysiu zaginął...
Jeżeli chodzi o datę pojawienia się Rotisa w schronisku... nie wiem, ale wydaje mi się, że wtedy w marcu jak rozmawiałyście z sąsiadami nie do końca była dopowiedziana kwestia tego, czy widzą jednego, czy dwa psy na ogrodzie (a może coś pomyliłam)...
Zresztą ogłoszenie Młody mógł wrzucić po rozmowie z sąsiadami, jak się dowiedział, że jednak Grysiem ktoś się interesuje, żeby mieć "jakąś podkładkę", a w rzeczywistości Grysia mogli pozbyć się dużo wcześniej...
Pamiętajmy, że Ania jest nieuchwytna już od listopada i ten styczeń to wcale nie jest taki nieprawdopodobny...[/QUOTE]
Też tak myślę....
Wygląd i charakter psa niesamowicie podobne...
Chociaż po tym jak złapałam z Anią Shirlej sobowtóra Dropsa to już uwierzę w każde podobieństwo....
Dziewczyny z Cieszyna dopiero teraz sie chyba dowiedziały ,że Gryś przepadł...Wcześniej myślały ,że mieszka w domu........

Link to comment
Share on other sites

A Pani Ania powinna się zastanowić jaką postawę reprezentuje....Żenada to domowe przedszkole , które odstawia...
Szkoda psiaka, tyle wycierpiał... i znowu ludzie go zawiedli

Edited by ewu
literówka
Link to comment
Share on other sites

Jeśli ostatnie wieści z "domu" były w grudniu, to znaczy,że jego "nieznana" część życia mogła zacząć się już w grudniu albo wcześniej...skoro trafił do schronu bardzo wychudzony. Jesli z cipa nic nie wyniknie to porównajcie dokładnie wszystkie szczegóły z posiadanych fotek Grysia z Rotisem. Podobieństwo na pierwszy rzut oka uderzające...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanka40']Kurcze, dla mnie to też jest ten sam psiak.
Tylko skąd wziął się w Cieszynie ?
Czyżby skorzystał z usług PKP i zmienił miejsce zamieszkania ?
A może to rzeczywiście są dwa psy łudząco do siebie podobne...[/QUOTE]

Przy okazji szukania naszego Dropsa rok temu byłam absolutnie zaskoczona z jakimi gminami schroniska mają podpisane umowy... Cieszyn np. zbiera psiaki nawet z gmin pod Częstochową, na samym Śląsku również działają i zbierają psiaki... Ze Śląska psy nawet są wywożone do Łodzi - wszystko zależy od zawartych z gminą umów...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...