Jump to content
Dogomania

Poziom czeskich hodowli ???


calessandra

Recommended Posts

Całkowicie zgadzam się z Dzidtką,pozieom większości hodowli jest kiepski,a intera u nich nie trudno zrobić jeżdżąc Czechy-Słowacja do "swoich''sedziów.przyjrzyjcie się obsada sędziowskim na ich międzynarodowych wystawach,na palcach można policzyć zagranicznych.Psy z którymi oni wygrywaja prestiżowe wystawy to psy sprowadzone z zagranicy.

Do nas duzo trafia psów od nich rachitycznych o cienkich kośćcach,ale Polacy kupuja bo tańsze,a oni sa zadowoleni że mają gdzie pozbywać się nieudane efekty swojej hodowli.Bardzo żadko się zdarza, aby do Polski trafił z Czech ,naprawdę piękny egzemplarz.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie w IX i ja siedzę i obserwuję co jest za granicami.

Np. w mojej rasie Zw.Świata.Mł bodajże 2001 została suka z Czech. Zw.Mł. Europy 2002 pies importowany z Czech do Polski, Zw.Europy 2000 (średniak) - pies z Czech i na tej podstawie łatwo jest stwierdzić, że mają i piękne psy, bardzo przemyślane krycia.

I tak jak w Polsce są Super Hodowle i miernoty hodowlane.

U nas też są rasy w których poziom jest na poziomie totalnego zera, a są rasy w których polskie psy wygrywają śiwatówki, hodowle które maja zamówienia na szczeniaki z całej Europy.

Moim zdaniem nieważne skąd się importuje psa - wazne jest od kogo.

Link to comment
Share on other sites

Nie musze sie tlumaczyc dlaczego mam psa z Francji,a nie z Czech.Tej linii w Czechach nie ma.Ale byl u nich bardzo interesujacy miot,nad ktorym dlugo sie zastanawialam.Nie wzielam tylko dlatego,ze w Polsce mielismy juz miot po tym psie,a ja chcialam swieza krew.Niestety miot tego psa urodzony w Polsce ma mala wspolnego z tym czeskim.Psy zupelnie innej klasy niestety(i znow te czeskie lepsze).

Nie bede sie przygladac IX,bo nie znam sie na tych rasach...

Ja nie twierdze,ze wszystkie rasy bez wyjatku w Czechach sa lepsze.Ale sadze,ze w goldenach reprezentuja wyzszy poziom.

Co do importowania-jednak ich stac na psy z Holandii,Finlandii,Anglii....

I pozostaje przy swoim zdaniu,ze ogolny poziom kynologiczny maja wyzszy niz my.A ze do nas trafiaja pety od nich??Tylko o nas dobrze swiadczy....

Link to comment
Share on other sites

Małe sprostowanie do postu Anety:

"w mojej rasie Zw.Świata.Mł bodajże 2001 została suka z Czech. Zw.Mł. Europy 2002 pies importowany z Czech do Polski, Zw.Europy 2000 (średniak) - pies z Czech"

powinno być: Mł. Zw. Świata 2002, czeski pies w polskich rękach Mł. Zw. Europy 2003, czeski średniak Zw. Europy (+BOB) 2002

Lepiej sprostować, gdy by ktoś był dociekliwy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...