Jump to content
Dogomania

Pierwsza Kąpiel.


kathie225

Recommended Posts

;)Mój kochany piesek niedawno przeszedł szczepienie i Pani Weterynarz powiedziała że 2 tygodnie po szczepieniu można pieska wykąpać.Będzie to pierwsza kąpiel mojego pupila więc proszę o informacje co zrobić żeby ta kąpiel była jak najmniej stresowa dla mojego pieska. Wzięłam ją ze schroniska 3 miesiące temu i chcę żeby nie musiała się niczego bać i żeby było jej jak najlepiej. I proszę jeszcze o podanie jakiego szamponu najlepiej użyć. Psinka ma prawie 8 miesięcy i jest czarno taka podpalana.

Link to comment
Share on other sites

spróbuj delikatny strumień ciepłej wody,głowe na końcu a najlepiej wpierw nalej na dłoń troche wody i "wetrzyj"w głowę,że pies mógł przyzwyczaic się do takiej czynności-z myciem głowy na ogół jest najgorzej-do uszu mozesz wlozyć tampony z waty.
szampon moze byc każdy byleby dla psów.jest ich tyle na rynku że nie wiem co ci konkretnie polecic.ja używam leczniczych bo mam psy z chora skóra(stany zaplne skóry z atopowym)

Link to comment
Share on other sites

Szampon dla szczeniąt lub niemowląt.
Wstaw malucha do pustej wanny/brodzika, ustaw letnią wodę i zmocz psa zaczynając od dołu, najpierw łapy, później tył psa, na końcu głowa. Uważaj, żeby nie nalać wody do uszu i żeby szampon nie dostał się do oczu i nosa. Spłucz jak najdokładniej. Później wysusz ręcznikiem i nie wychodź z małym od razu na spacer, niech najpierw wyschnie.
Pamiętaj, żeby do kąpieli zdjąć obróżkę przeciwkleszczową, a jeżeli zabezpieczasz psa kropelkami, to nie należy tego robić trzy dni przed i trzy dni po kąpieli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...