Jump to content
Dogomania

kot psychopata


kukurydza

Recommended Posts

Cześć :)

Tytuł wątku, mam nadzieję, kogoś tu przyciągnie :)

Otóż mam problem z kotem. Chłopak ma ok 10 lat, wzięliśmy go rok temu ze schroniska. Przy okazji nie widzi :cool1: I zachowuję się dość... specyficznie... :roll: W dużym skrócie - gryzie, atakuje, drapie. I robi to w zasadzie kompletnie z zaskoczenia.
Np. siedzę sobie na podłodze, kompletnie nawet kota nie widzę i naglę słyszę pazurki po parkiecie, a kot w szaleńczym pędzie biegnie przez salon, 'skacze' przednimi łapami na moje plecy i wbija mi się zębami w żebra :roll:
W innych sytuacjach sam wchodzi na kolanka, zaczyna się 'mościć' łapkami i za chwilę (nie przestając ugniatać) wgryza się w moje przedramie... W dodatku mam wrażenie, ze działa w celach seksualnych :roll:
Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kocur jest wykastrowany...

Badania miał robione, jest w idealnym zdrowiu. Nawet ostatnio miał narkozę i ekstrakcję zębów. Przyznam się szczerze, że miałam nadzieję, ze usuną mu wszystkie, bo przynajmniej takie dziabanie 'łysą' paszczą mogłoby być zabawne :cool3:

Ogólnie to fajny facet jest, więc od razu uprzedzam, że nie chcemy go wyrzucić, ani pozbyć się go w jakikolwiek inny sposób.

Zastanawiam się bardziej czy nie jest to rodzaj frustracji. Może mogłabym mu jakoś pomóc?

Help :cool3:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Spróbuj z Kalm Aidem w płynie i na jakiś czas może zmień mu karmę na Royal Canin Calm. Poleciłabym jeszcze feromony kocie, ale one nie na wszystkie koty działają. Mój tak robi okresowo, to też forma dominacji, a także powiązałam z próbą rozładowania stresu. Łapię kota delikatnie za kark i prycham na niego jak tygrys, jak zareaguję szybciej to patrzę mu głęboko w oczy i warczę.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że patrzenie mu głęboko w oczy, z powodów wiadomych, niewiele da :cool3:

Nurtuje mnie też kwestia - czy może to być zachowanie wyuczone? Związane ze zbyt późną kastracją? My ze schroniska wzięliśmy go już wykastrowanego, nie wiadomo co działo się z nim wcześniej.

Zaraz poczytam o Kalm Aidzie i RC Calm. Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Mój jest zgarnięty z ulicy jak miał ok. 3 miesięcy, kastrowany jak miał 7. Robić tak zaczął jakiś rok temu, a ma trzy lata. Miałam też pers an DT, który wgryzał się do kości i dostawał szczękościsku. Twój kot nie widzi, możliwe, że słuch też nie taki.

Miał robioną morfologię i biochemię ? A robiliście mu badanie moczu z osadem ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...