Jump to content
Dogomania

proszę o pomoc... pies zaczyna mnie wąchać i zaczyna warczeć i się rzucać.


Recommended Posts

[B][FONT=comic sans ms][SIZE=4]Mam owczarka niemieckiego, ma 2 lata. To ja go wychowywałam i wszystko było w porządku. Ja mogłam z nim i jemu zrobić wszystko. Ostatnio (jakieś 2 tyg temu) musiałam ponieść psa koleżanki (york) i potem przyszłam do domu mój pies powąchał mnie i rzucił się na mnie (tyle że byłam za bramką). Jeżdżę konno i wiadomo, że "po" koniach trochę się "śmierdzi". Przyjechałam do domu pies mnie powąchał i znowu się na mnie rzucił tym razem byłam już koło niego. Nic mi nie zrobił. Od razu zareagowałam i wygoniłam go z pokoju. A dzisiaj podszedł do mnie powąchał mnie i zaczął warczeć... tyle, że tym razem ani nie dotykałam psa, ani nie byłam po koniach... to był taki sam zapach jak miałam, gdy miał pół roku, rok... nie wiem co się dzieje... jestem po prostu tym przerażona... o co może chodzić? co mogę zrobić? [/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#800000][FONT=Times New Roman]Najczęstsze przyczyny pogryzień członków rodziny to:
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][SIZE=2][COLOR=#800000]- hierarchiczna niestabilność w stadzie rodzinnym
- gdy pies mający dostęp do przywilejów dominanta współzawodniczy o dominację[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][SIZE=2][COLOR=#800000][B]- niepewność, brak poczucia bezpieczeństwa [/B]
- pies jest raz karany a raz nagradzany za tę samą rzecz lub otrzymuje sprzeczne informacje od różnych członków rodziny, lub też przekaz informacji słownej właściciela jest sprzeczny z sygnałami jakie wysyła jego ciało)[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][SIZE=2][COLOR=#800000]- brak samokontroli spowodowany zazwyczaj zbyt wczesnym odłączeniem od matki i rodzeństwa,[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][SIZE=2][COLOR=#800000]- frustracja (ograniczenie swobody, napięcie głodowe, etc.)[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][SIZE=2][COLOR=#800000]- choroby somatyczne i następstwa stosowania niektórych leków[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#800000][FONT=Times New Roman]- zbyt mała ilość aktywności fizycznej[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Być może pies czując nieznajomy zapach staje się niepewny, nie czuje się bezpieczny i stara się bronić. Kontaktowałaś się już z jakimiś zoopsychologami, przynajmniej mailowo lub telefonicznie? Nie można tak tego zostawić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...