Jump to content
Dogomania

Pudle ?


Wasylek

Recommended Posts

A więc ten wątek jest tylko teoretycznym pytaniem które przyszło mi do głowy oglądając w telewizji jakiś program o pudlach :eviltong:
Pytanie brzmi czy z krzyżówki dużego pudla z miniaturowym wyszedłby średni ? Czy takie szczeniaki byłyby ... no nie wiem czym. Otrzymałyby rodowody czy nie bo to w końcu pudle ?

Jeszcze raz zaznaczam że to czysto teoretyczne pytanie , nie bierzcie mnie za żadną świruskę !! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję to takie krycie jest niedopuczalne. Podobnie u sznaucerów. U sznaucerów w ogóle nie ma opcji żeby jakiegoś wyrośniętego szczeniaka sznupa miniaturowego oznaczyć jako średniaka.

natomiast u pudli granica jest dośc ruchoma, ale na pewno nie można krzyżować olbrzymich ze średnimi/miniaturowymi. Nie wiem jak to wygląda przy kryciu mini z toy, ale wiem że zdarzają się przerośnięte toy które później w Związku zapisywane są jako mini. Przynajmniej chyba kiedyś coś takiego funkcjonowało?

Jeśli to suczka mini zostałaby pokryta większym psem to duże prawdopodobienstwo powiklan przy porodzie- szczenieta bylyby za duze.

Link to comment
Share on other sites

O ile wiem, pudle krzyżuje się w ramach "odmiany". Może się zdarzyć, że jakieś szczenię "przerośnie" i wyjdzie z widełek wymiarów swojej odmiany - wtedy można je przepisać np. z miniatur do średnich albo z toyów do miniatur (niedawno spotkałam panią, bardzo zawiedzioną faktem, że coś takiego ją spotkało - miała być toyka, a tu psikus i trzeba przepisać ;))

Link to comment
Share on other sites

Mozna a nawet trzeba przepisac do innej klasy je kocham pudle i nie widze powodu do upierania na wysokosc 25 do 28 cm mialam miniature sredniaka iduze wszystkie kochalm jednakowo ale pudel krolewski to jest klasa wszystkie moje psy mily oceny doskonale i prawie wszystkie byly championami ale jakby nie mialy rodowodu to tez bez wzgledu na wzrostby byly kochane bo kocham pudle ipuplo podobne

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Genetyka to nie tygiel z farbami, jak się wymiesza biały i czarny to nie wyjdzie szary. Jak się wymiesza duże i małe to nie wyjdzie średnie.
Tu sie cechy dziedziczą jedno po mamusi drugie po tatusiu .... Tak więc ryzyko nie tylko wady ale przy takiej różnicy kalectwa jest olbrzymie.

W Niemczech z powodu ryzyka wad anatomicznych jest zakazane dobieranie par rodzicielskich o różnicy wzrostowej powyżej 5 cm

Natomiast faktem jest że w miotach miniatur często rodzą się psy z 2 a czasem nawet 3 odmian wielkościowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...