Jump to content
Dogomania

i stało się :(


kamil84

Recommended Posts

Witam.

Proszę o poradę.
Zostawiłem mojego psa w aucie na ok. pół godz i uchyliłem mu wszystkie możliwe okna. Auto to Fiat Doblo, i z tyłu ma dwie uchylne w bok szyby. Mój pies pyskiem odsunął tę szybę i wyskoczył :( jak wróciłem do auta to okazało się, że pogryzł psiaka - mieszańca jamnika. Sprawę od razu załatwiłem w sanepidzie (ponieważ pies drasną w dłoń dziewczynę) i weterynarii. Po weekendzie pojechałem do domu tych państwa aby sprawę polubownie załatwić. Ze wszystkim się dogadaliśmy, że ja pokryję całkowicie koszty leczenia oraz 100 zł za pobrudzone - zniszczone spodnie. Pani zapewniła, że nie pójdzie na policję ani do sądu. Koszty za leczenie i spodnie wyniosły 460 zł.
Dziś byłem na policji ponieważ dostałem wezwanie - dodam że zdarzenie miało miejsce 26.4, a z tą panią rozmawiałem 29.4 i zapewniła mnie, że nie zgłosi tego na policję - na policji dowiedziałem się że Pani zgłosiła to zdarzenie w dniu zaistniałej sytuacji. Oczywiście dostałem 250 zł i przyjąłem ten mandat bo zdaję sobie sprawę że zawiniłem.
Babka świadomie mnie okłamała.
Moje pytanie jest następujące:
czy muszę jej zwrócić koszta leczenia jeśli zapłaciłem mandat?
albo czy mogę pomniejszyć kwotę rekompensaty o wysokość mandatu?

Nie odbierzcie mnie źle : wszystko załatwiłem od razu i chciałem wszystko zapłacić a kobieta kłamie mnie w oczy i teraz zamiast 460 zł które chciałem zapłacić będę musiał zapłacić 710 zł
co zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Zostawiłeś psa samego - bez kontroli w samochodzie z pootwieranymi oknami, pies wyskoczył i pogryzł innego psa... i ty masz czelność pytać czy mozesz się domagac od kobiety zwrotu kosztów leczenia? Bo już zapłaciłes mandat????
To ja ci powiem, że zapłąciłeś jakieś parę tysięcy za mało...więc się ciesz i dziękuj niebiosom że przy okazji owa pogryziona pani nie poszła do sądu po odszkodowanie odpowiedniej wysokości. Wielki bukiet róż jej zanieś i całuj po stopach!!!

Link to comment
Share on other sites

moja droga - widzę że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem :/
Pies jeździ ze mną w pracy autem, żeby nie siedział sam w domu. Mój przełożony zmienił mi rano plan pracy przez co zmuszony byłem zostawić psa. Apropo szyb to zgodnie z przepisami RP każde okno które się otwiera należy UCHYLIĆ jeśli jest okres letni, i ja tak właśnie zrobiłem - UCHYLIŁEM a nie tak jak TY to dziwnie zrozumiałaś ŻE ZOSTAWIŁEM POOTWIERANE OKNA :/

proszę o odpowiedź jakichś normalnych ludzi :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301'] i dziękuj niebiosom że przy okazji owa pogryziona pani nie poszła do sądu po odszkodowanie odpowiedniej wysokości. [/QUOTE]

Kobieta ta nie została pogryziona !!
Strasznie emocjonalnie podchodzisz do sprawy :/
W sumie to temat do zamknięcia - byłem już u prawnika a w pon idę do sądu rejonowego.

A temat założyłem, żeby mi ktoś poradził czy mandat nie wyklucza poniesienia kosztów za leczenie bo kobieta mnie ewidentnie w oczy kłamała - a osąd mnie proszę zostawić dla samego siebie bo nie o to pytałem.

Pozdrawiam. . .

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że nikogo nie interesuje czy jeździsz z psem do pracy czy gdziekolwiek indziej...
W okresie letnim nie zostawia się psa/ dziecka czy innego żywego organizmu w samochodzie...
I przez te lekko uchylone szyby pies wypełzł? I co ? Wszystkich tutaj masz za durniów? Zawiniłeś ty a nie kobieta...
Odpowiedź na twoje pytania - nie, mandat nie zwalnia cię z opłaty za leczenie pogryzionego psa
Byłes w sanepidzie ponieważ pies drasnął w dłoń dziewczynę czyli było pogryzienie - nikogo nie będzie obchodzić także czy tylko małe draśnięcie czy dziabnięcie...
Naprawdę jesteś tępy czy tylko udajesz?
I jeszcze robisz z siebie pokrzywdzoną ofiare...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...