Jump to content
Dogomania

Szczeniak (średni/ duży) dla rodziny z dziećmi


Natalia&Lola

Recommended Posts

Witajcie,

znajomi zastanawiają się już od dłuższego czasu nad szczeniakiem.
Mają dwoje dzieci i czekają aż młodsze- 2 letnie, trochę podrośnie.

Podobają im się chihuahua i york- znają rasy bo u nas widzą psiaki, jednak wiadomo, zbyt małe.

Ma to być psiak średniej wielkości. Zastanawiali się nad Beaglem a nawet Labradorem.

Szukają przede wszystkim dobrego hodowcy który podpowie im jaki charakter ma dany szczeniak.

Mieszkają w domu pod warszawą, i zapewne najchętniej gdzieś w niedalekich okolicy chcieliby mieć hodowlę, aby móc podjechać, porozmawiać, obejrzeć szczeniaka, rodziców.

Pies nie będzie brał udziału w wystawach.

Jeżeli znacie hodowle to będą wdzięczni za informację.

Pozdrawiam
Natalia

Link to comment
Share on other sites

Beagla abolutnie nie polecam, pies myśliwski, trudny w ułożeniu - dzięki niewinnemu a przymilnemu wyglądowi na forach roi się od psów do adopcji, ten pies wymaga pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Puszczony jak pójdzie w trop tak go nikt i nic nie przywoła.
Labradora tylko wtedy gdy będą mieć czas na regularną pracę i spacery około 1h-3h dziennie (bieganie po ogrodzie absolutnie nie jest wliczone w spacery). Rasa jest popularno przereklamowana w krzywym zwierciadle, labradorów dzięki nieprzemyślanym zakupom w imie pop-opinii "przyjazny, idealny dla rodziny, madry" również jest bardzo dużo do adopcji .... w schroniskach niestety tez -(


Napisz ile msc na pielęgnację, ile na spacery, ile na ewentualnego fryzjera, ile na tresurę. Gdzie pies ma przebywać do konca swoich dni (wiesz o co mi chodzi, nie zapewnienia tylko 200% pewność że pies w wieku roku nie wyląduje jednak na zewnątrz).
Na razie jest podane że szukaja, mają dom z ogrodem, dwójkę małych dzieci i na szczęście że rozsądnie pytają :) jaki pies by pasował.

Jeżeli pies ma mieszkać w domu to zastanowiłabym się nad grupą IX - cavalier king charles, mops, buldog francuski , spaniel tybetański i jeżeli mieliby czas terier tybetański, gryfoniki.
Podane psy są nieduże ale już jest to kawałek psiaka, i mocniejszej konstrukcji od yorka czy chihuahua. W przypadku mopsa, buldoga i gryfonika "nakręcone" i zabawowe.

Link to comment
Share on other sites

Miałam do czynienia z buldogiem angielskim i francuskim:
Buldogi są dość uparte i silne.
Mam tu na podwórku kobitę z buldogiem co go normalnie wyprowadzić nie może bo jak pies nie chce to się położy i powodzenia. Do tego biorąc buldoga trzeba zdawać sobie sprawę że nieźle chrapnia i charcza, szybko się męczą, przez krótką kufę muszą oddychać przede wszystkim pyskiem przez co tworzą się gazy. Mocno się ślinią na pewno nie jest zaletą przy dzieciaczkach.

Jeśli zaś chodzi o labradory to są 'przereklamowane', potrzebują mnóstwa nakładu pracy i uwagi, tracą masakrycznie dużo sierści i to praktycznie przez cały rok. Są to psy pracujące i kochające pracę z człowiekiem. Przez 'modę' na nie jest mnóstwo psów niezrównoważonych, baa nawet i agresywnych.

Link to comment
Share on other sites

Więc w domu cały czas ktoś jest, więc nie ma mowy tu o 10 h siedzeniu psiaka samemu w domu czy ogrodzie. Pies ma być domowym, nie będzie siedział "przy budzie".
Ma być przyjacielem 7 letniego chłopca.
Przyszły właściciel codziennie biega wiec jeżeli pies będzie to lubił i mógł to nie ma problemu, do tego rower czy spacery więc pies byłby "wybiegany".

Jeżeli chodzi o strzyżenie to raczej odpada- wiem sama po sobie mając 2 yory co to znaczy.

Zastanawiam się czy nie powinni wziąć po prostu psiaka ze schroniska. Chyba osoby tam pracujące powinny doradzić im spokojnego psa?
Sama mam u rodziców 9letnią kundelkę która do weta to chodzi na odrobaczenie, szczepienia, obcinanie pazurów.

Chciałabym aby trafili na swojego psa, bo są naprawdę fajnymi ludźmi którzy nie mają męczących zwierzęta dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Nie, osoby w schronisku nie doradzą im odpowiedniego psa. Albo doradza takiego który w warunkach schroniskowych wydaje się być idealny a pies po miesiącu w nowym domu pokaże różki i co wtedy? Pól biedy gdyby to były jedynie osoby dorosłe, ale w domu są małe dzieci i niech się nie daj Boże jakaś agresja odezwie w przygarniętym psie i pojawia się duży problem.

Jeśli pies ma być z adopcji to niech szukają po fundacjach i DT. W końcu w domu sa dzieci, tu nie można pozwolić na jakiekolwiek niepoprawne zachowania u psa.

A co myślą o goldenie? Mniejszy od laba, charakter też moim zdaniem fajniejszy. Albo springer spaniel angielski? To super pies rodzinny tylko trzeba mu zapewnić dużo ruchu, a skoro właściciel biega to pies po dorośnięciu może mu towarzyszyć. Przy czym pielęgnacja siersci nie należy do ciężkich, nie ma tu tyle zachodu co przy cocker spanielu angielskim czy amerykańskim. No i są na prawdę fajne hodowle w Polsce ;) nawet miot się szykuje teraz w wakacje w hodowli pod Koszalinem

Link to comment
Share on other sites

Golden Retriever nie jest mniejszy od laba. Myślę, że Beagle by się nadał pod warunkiem zapewnienia bardzo dużej ilości ruchu, bez względu na pogodę, to pies gończy i powinien mieć zapewnioną dużą dawkę ruchu, może jeszcze border terier, norwich terier lub cairn ale to już mniejsze pieski i wymagają trymowania i również sporej dawki ruchu.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem beagle byłby złym wyborem. Niech zresztą poczytają o rasie i pomyślą czy chcą psa smyczowego czy takiego którego mozna bez problemu puścić luzem.

Co do wielkości goldenów- źle to ujęłam, chodziło mi o kwestię masywności. Goldeny sa bardziej eleganckie, mniej "zbite".

Pomijając już fakt, że raczej spotykam goldeny mniejsze od labradorów ale to pewnie kwestia wyjątków ;)

Link to comment
Share on other sites

Adopcja nie jest złym wyborem :)
Właśnie tu na forum zatrzęsienie ogłoszeń z tym, że mniejszym ryzykiem przy dzieciach będzie wzięcie psa z tymczasu.
Wiem, przeważają najczęściej zwierzęta stare, schorowane i schroniskowe ale są takie co z różnych powodów szybko szukają domu (śmierć opiekuna), są tu i całe mioty szczeniąt , młodych, suk i psów jeszcze bez wielkich przyzwyczajeń..... jest w czym wybierać.
Biorąc psa rasy mix wiadomo że będzie to wielka niespodzianka ale część rzeczy można przewidzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaki91']Moim zdaniem beagle byłby złym wyborem. Niech zresztą poczytają o rasie i pomyślą czy chcą psa smyczowego czy takiego którego mozna bez problemu puścić luzem.

Co do wielkości goldenów- źle to ujęłam, chodziło mi o kwestię masywności. Goldeny sa bardziej eleganckie, mniej "zbite".

Pomijając już fakt, że raczej spotykam goldeny mniejsze od labradorów ale to pewnie kwestia wyjątków ;)[/QUOTE]

Co do beagla to znam rodzinę u której rasa ta się sprawdza, z tego co wiem jest spuszczany ze smyczy, ale ogólnie należy uważać żeby nie pobiegł gdzieś za tropem.
Goldeny rzeczywiście są bardziej eleganckie z wyglądu, chyba ze względu na dłuższą sierść. Myślę, że też by się nadały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Adopcja nie jest złym wyborem :)
Właśnie tu na forum zatrzęsienie ogłoszeń z tym, że mniejszym ryzykiem przy dzieciach będzie wzięcie psa z tymczasu.
Wiem, przeważają najczęściej zwierzęta stare, schorowane i schroniskowe ale są takie co z różnych powodów szybko szukają domu (śmierć opiekuna), są tu i całe mioty szczeniąt , młodych, suk i psów jeszcze bez wielkich przyzwyczajeń..... jest w czym wybierać.
Biorąc psa rasy mix wiadomo że będzie to wielka niespodzianka ale część rzeczy można przewidzieć.[/QUOTE]
Można nawet znaleźć do adopcji pieska w typie beagla pozbawionego beaglowego charakteru i popędów :)

Ale jak szukac to tylko z domu tymczasowego, w którym są dzieci i to najlepiej też małe. Trzeba być po prostu bardzo uważnym.

Niestety ale w schroniskach dużo wolontariuszy poleca psy dla rodzin podczas gdy kwestia sprawdzenia nastawienia do dzieci przez te czworonogi na ogół polega jedynie na pogłaskaniu przez kraty przez jakieś dziecko, ewentualnie na wyjściu na wspólny spacer z psem i jakimś dzieckiem. A w warunkach domowych wygląda to jednak inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...