Jump to content
Dogomania

Przepis na zbilansowany posiłek.


Mopsy

Recommended Posts

Witam
Znajomy pakistańczyk z FB zapytał mnie o przepis na zbilansowane domowe jedzenie dla psow. Okazuje sie ze podkarmia je chlebem moczonym w mleku. I teraz prośba kiedyś widizałam przepis na kmpletny zbilansowany posiłek dla psa, jeszcze sprzed ery gotowych karm. Nie wiem czy czytałam o nim w ksiazce czy w internecie, kojarzy mi się, że autor przepisu był hodowcą rotwaillerów. Kojarzy ktos ten przepis? Proszę o pomoc nimon zamorzy te zwierzaki...:-/

Link to comment
Share on other sites

Jednego posiłku domowego nie da się "kompletnie zbilansować" - od tego to są suche karmy. Wystarczy, że mniej więcej żywienie zbilansuje się w przeciągu powiedzmy 10 dni. Zdrowe domowe jedzenie to urozmaicone jedzenie z uwzględnieniem faktu, że pies jest mięsożerny - powinien dostawać mięso, niekoniecznie pierwszego ani drugiego gatunku, ale jednak mięso, ścięgna, chrząstki, skóry i tłuszcz.
Zerknij tutaj:
[url]http://www.piesprzyjaciel.pun.pl/zywienie-10.html[/url] (tu kwestia roli węglowodanów jest dyskusyjna ale i tak jest o niebo lepiej niż chleb z mlekiem)
I tutaj :)
[url]http://www.owczarki.webd.pl/pl.php?s=72[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 4 weeks later...

A co zrobic z psem, który nie chce ruszyć mięsa? Nie wiem co się stało, ale od pewnego czasu Bobo nie chce jeść mięsa. Wiem, że robię błąd i czasem go gonię z kawałkiem mięsa po mieszkaniu, ale on naprawdę nie je mięsa. Chce makaron, serki, warzywa, a mięsa nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasikz']A co zrobic z psem, który nie chce ruszyć mięsa? Nie wiem co się stało, ale od pewnego czasu Bobo nie chce jeść mięsa. Wiem, że robię błąd i czasem go gonię z kawałkiem mięsa po mieszkaniu, ale on naprawdę nie je mięsa. Chce makaron, serki, warzywa, a mięsa nie.[/QUOTE]
Ja bym mu dała tych warzyw i serów - może czegoś mu z nich trzeba. Dorosły, zdrowy pies może się przez jakiś czas obejść bez tej normy dziennej białka zwierzęcego, nic się nie stanie a może coś sobie uzupełni z tego, co chce jeść, w końcu nie domaga się trucizny ;) Jeśli je ryby czy jajko to już tym bardziej można mu na jakiś czas odpuścić.
Pies mojej sąsiadki chorował kiedyś na biegunki. Wet leczył go oczywiście RC gastro z nakazem, żeby absolutnie nic więcej, tylko karma. Sprawa się przeciągała a pies żebrał i nudził o kiszonki, za małosolnym ogórkiem chodził jak po sznurku. W końcu sąsiadka nie wytrzymała i dała mu tych kiszonek, a on chciał więcej, więc dawała przez parę dni. Psu zaczęło się poprawiać, w końcu całkiem przeszło i apetyt na kiszonki też przeszedł. Widać potrzebował bakterii kwasu mlekowego i wiedział, gdzie je znaleźć. Wydaje mi się, że jak nie smęci o rzeczy ewidentnie szkodliwe, o czekoladę czy piwo (jak mój :D), to można mu iść trochę na rękę (łapę).
A co do mięsa - spróbuj zmienić gatunek. Mój się zawiesza czasem na indyku albo wieprzowinie - nie i koniec. Jedynie wołowinę zawsze wciąga nosem. Jeśli kupujesz w jednym sklepie - spróbuj zmienić sklep. Czasem zmienia się dostawca mięsa i coś jest nie tak.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady. Moje psy dostają różne mięsa, kurczak, indyk, wołowina, wieprzowina. Mielone, "normalne", nawet golona wieprzowa była, podroby różne... i nic. Nie chce i koniec. ALe dzisiaj na przykład naleśniki chciał jeść, no to dałąm trochę, chleba chce z masłem, też dałam. Kupiłam kozi biały ser, zjadł razem z moimi palcami.
On ma dysplazję, nie chcę żeby mu czegokolwiek zabrakło, dlatego tak bardzo się martwię, że nie chce jeść.
Nie wiedziałam, że psy mogą jeść kiszonki. A wyglądały mi ostatnio za ogórkiem, więc następnym razem dam ciut spróbować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...