Jump to content
Dogomania

Bardzo proszę o pomoc!!!


Darwinowa

Recommended Posts

Witam Was bardzo serdecznie Dzrodzy Dogomaniacze,
zwracam się w ogromną prośbą o pomoc i udzielenie wskazówek jak mamy postępować w danej sytuacji...

Sprawa dotyczy naszego pieska, znajduśke, którą porzucili i wyrzucili na ulicy ludzie jako szczeniaczka. Piesek znalazł u nas dom tymczasowy, jednakże po pewnym czasie stał się członkiem naszej rodziny. Niestety piesek jest dość agresywny, z racji tego ma w dzień swój "balkonik i budę" na tarasie aby nie był na łańcuchu i nie biegał wolno by zniwelować zagrożenie. Na spacer wychodzimy z nim w nocy a w dzień jest wypuszczany w naszym ogródku i pilnowany aby po prostu nie wyskoczył i narobił zmieszania na osiedlu. I tak jak napisałam wcześniej, pewnego wieczora, a dokładniej nocy, gdyż była godzina po 1, moja mama udała się na codzienny spacerek z psem. Na swojej drodze napotkała pijanych ludzi, którzy krzyczeli w jej strone i zmierzali w jej kierunku. Krzyczała i uprzedzała przechodniów, aby się nie zblizali do niej, gdyż pies jest groźny i może zaatakować w szczególności, że byli pod wpływem alkoholu i zachowywali się dość głośno i specyficznie. Pani, niestety nie zważała na wszelakie uwagi i prośby mojej mamy o nie podchodzenie i nie zaczepianie pieska. Mało tego, mama mówiła, że nie lubi obcych, na to Pani, że ją wszytskie psy lubią i gwałtownym ruchem schyliła się i zawiesiła na szyi psa w celu jego przytulenia. Niestety, na naszą zgubę, pies wyczuwając alkohol i mamy zdenerwowanie tę cała cytuacją ukryzł Panią w ucho. Nie wzywano policji, gdyż Pani sama nie chciała, mówiąc, że jest to jej definitywna wina i razem z moja mama udały się na pogotowie w celu zszycia ucha.
Nie powiem, że jest to sytacja miła, moja mama bardzo przeżywa to co miało miejsce i martwi się. Próbowała nawiązac kontakt z ta pania, ona jak mówiła nie czuła żdanej urazy do czasu jak dziś dostałysmy wezwanie na policję... Nie dość że boimy się o losy pieska, to jeszcze o losy mamy, gdyż w powiadomieniu policji napisane jest że grozi jej do 10 lat więzienia...
Bardzo prosze o jakąs poradę, pomoc, cokolwiek co mogłybyśmy w danej sytuacji zrobić.
Z góry bardzo serdecznie dziękujemy...

Link to comment
Share on other sites

W najgorszym wypadku dostaniecie grzywnę, mandat oraz pies zostanie uśpiony, do więzienia Twoja mama nie pójdzie, ponadto istnieje wiele okoliczności łagodzącuch i w takim wypadku ja osobiście zastanowiłabym się o zgłoszeniu napadu na Twoją mamę i tylko dzięki psu nic jej się nie stało. Mozecie spróbować porozmawiać z tą kobietą i postarać się dogadać, załagodzić a jak nie to porozmawiać np z dzielnicowym i powiedzieć, ze pies był na smyczy w dodatku krótko trzymany ale został zaatakowany i dlatego ugryzł i czy coś wam da zgłoszenie napaści na Twoją mamę przez tamtą kobietę po takim czasie. Cóż, przygotuj świadectwo szczepień, przestań się zamartwiać, poszukajcie osób, które zaświadczą, że bardzo pilnowaliście psa, nigdy nie było żadnego incydentu z jego udziałem etc. niestety takie sprawy są często na starcie przegrane dla właściciela psa, ale macie sporo asów w rękawie, tamta kobieta była pijana, wielokrotnie ostrzegana zanim podeszła do psa, pies na smyczy, o ile nie jest rasowym psem z listy raz niebezpiecznych lub ich mieszańcem prawnie kagańca mieć nie musiał.

A juz tak poza tematem, zainwestujcie w dlugą linkę np 20 m i kaganiec fizjologiczny, w którym pies może dyszeć i pić a zdjąć nie może i starajcie sie psa socjalizować w dzień z ludźmi, jego zachowanie może być eskalowane przez brak bodźców, małą ilość spacerów, bo nie uwierzę, że o 1 w nocy ktoś z psem lata dwie godziny i jeden spacer to za malo dla psa...jego zachowanie tylko się pogorszy. A uwierz mi tak da się zrobić,mieszkam w Warszawie, mam pitbullkę, która nie lubi dużych psówi i dzięki temu, że jest albo na lince albo w kagańcu nie zrobiła nikomu krzywdy a jednocześnie puszczam ją z psami, jest wybiegana, pobawi się, powącha co tam chce i mam pewność, że uniknę takich sytuacji, niestety przy agresywnym psie kaganiec to mus

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...